Ogłoszenia parafialne
zdjecie


PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W środę rozpoczynamy piękny miesiąc maj poświęcony Matce Bożej, po mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo majowe, zaś w niedziele o 11.10
2. W piątek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Głównej Patronki naszej ojczyzny oraz Narodowe Święto Rocznicy Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja.
3. W czwartek Dzień Polonii i Dzień Flagi.
4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków. To także pierwsza sobota miesiąca. Po wieczornej Mszy odprawimy nabożeństwo majowe i odmówimy Różaniec.
5. W sobotę od godz. 10.00 sakramentalne odwiedziny chorych.
6. W niedzielę o godz.11.00 I Komunia święta. Różaniec Róż Różańcowych i nabożeństwo majowe o godz. 8.20.
7. W związku z fałszywym kontem Parafii na Facebook, oświadczam iż Parafia nie posiada konta społecznościowego .Na tymże fałszywym koncie oczernia się osoby( dwa przypadki) , iż nie uregulowały opłat za dzierżawę grobu.
8. Dziękuję za ofiary: a/ z Kościelnej – 450, b/ z Osnowy – 400, c/ z Pikul- 200, d/ Gustawowa – 200, e/z Wąsosz – 200.
9. Ci co złożyli ofiary , apelują do tych co nie złożyli. Ofiary wpisuję do kartoteki.
10. Solenizantom i Jubilatom tygodnia i Wam moi Drodzy życzę obfitości łask Bożych i opieki NMP Królowej Polski.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-27 07:21


W związku z fałszywym kontem Parafii na Facebook, oświadczam iż Parafia , nie posiada konta społecznościowego .Na tymże fałszywym koncie FB oczernia się osoby( dwa przypadki) , iż nie uregulowały opłat za dzierżawę grobu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-25 09:15


Ks. Proboszcz ze Skotnik organizuje pielgrzymkę do Sanktuariów: Strachocina i Markowej 18.05.2024 /sobota/. To są miejsca związane ze świętym Andrzejem Bobolą /patronem Polski/ oraz z bł. Rodziną Ulmów. Koszt: 130zł. Wyjazd o 6.00 ze Skotnik.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-13 10:50


https://sychar.org/
Każde małżeństwo jest do uratowania. Wspólnota pomagająca w rozwiązywaniu trudności małżeńskich.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-09 20:28
zdjecie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 7 kwietnia 2024
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, zachęcam do podjęcia tego dzieła. Na stoliku są deklaracje proszę je wypełnić i przynieść na mszę św. o godz.18.00.
2. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, i rozpoczniemy Tydzień Biblijny.
3. Dziękuję za ofiary : a/chorzy- 400, b/ Kolonia- 400, c/Kościelna- 200, d/Osnowa – 200, e/Smyków- 100, d/Wąsosz- 50.e/NN- 3x100.
4. We wtorek rozpoczynają się prace montażowe ogrzewania kościoła i potrwają trzy dni. Do 20 kwietnia mamy zapłacić II ratę -50 tysięcy zł. Brakuje jeszcze 12 tys. Na 380 rozesłanych listów wróciło 96. Dziękuję tym, którzy złożyli ofiary i proszę pozostałych, aby nie zaniedbywali się wobec wspólnego dobra.
5. Niech Boże błogosławieństwo nas umacnia, abyśmy w naszym otoczeniu stawali się propagatorami szacunku dla każdego ludzkiego życia i byśmy potrafili tak jak Maryja odpowiadać Bogu TAK na Jego plany wobec nas…

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-06 10:19


Rada ds. Społecznych Konferencji Episkopatu Polski podczas marcowego posiedzenia podjęła problemy, które z całą ostrością ujawniły się po ostatnich wyborach parlamentarnych w Polsce.
W tym kontekście, w trudnym momencie dziejowym i w czasie trwającej „Nowenny w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego”, Rada zaapelowała o dalsze modlitwy w intencji Ojczyzny oraz o odpowiedzialne podejście do wyborów samorządowych.
Rada ds. Społecznych przypomina zasady, którymi powinien kierować się człowiek wierzący i odsyła do treści „Vademecum wyborczego katolika”, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji wyborczych. Są bowiem takie zasady, które stanowią fundament godziwego życia społecznego.
1. Uczestnictwo w wyborach
Zaangażowanie i udział w wyborach stanowią dostępny dla każdego obywatela sposób realizacji „prawa i obowiązku” uczestnictwa w życiu społeczno-politycznym. Udział w wyborach jest obowiązkiem sumienia katolika. Jest to bowiem dowód podstawowego zaangażowania się „na rzecz dobra wspólnego, czyli dobra wszystkich i każdego” [1].
2. Znaczenie dobra wspólnego
Dobro wspólne stanowi sumę wartości, dzięki którym człowiek, rodzina i społeczność mogą pełniej i łatwiej osiągnąć własną doskonałość [2]. Realizacja tak rozumianego dobra wspólnego może być zapewniona jedynie wtedy, gdy polityka oparta jest o „poprawną koncepcję osoby ludzkiej” [3]. Obowiązek wyborczy wymaga zatem odpowiedzialnych decyzji w oparciu o zasady ładu moralnego.
3. Wartości nie podlegające negocjacjom
W tych sprawach, które dotyczą istoty porządku moralnego, prawy rozum nie pozwala na kompromisy [4]. W konsekwencji katolicy:
a) opowiadają się bezwarunkowo po stronie prawa do życia od poczęcia do naturalnego kresu, które to prawo „stanowi fundament współżycia między ludźmi oraz istnienia wspólnoty politycznej” [5];
b) z równą determinacją zabiegają o ochronę praw rodziny, opartej na monogamicznym małżeństwie osób przeciwnej płci. Uważają zatem za niedopuszczalne zrównanie z rodziną innych form współżycia[6];
c) stoją na straży zagwarantowania prymatu rodziców w wychowaniu swoich dzieci [7];
d) bronią wolności sumienia i wolności religijnej, stanowiącej „serce praw człowieka” [8];
e) sprzeciwiają się budowaniu świata „tak, jakby Boga nie było” [9];
f) są zaangażowani na rzecz wewnętrznego i zewnętrznego pokoju, będącego podstawowym warunkiem realizacji dobra wspólnego;
g) troszczą się o etyczny kształt procesów gospodarczych, sprzeciwiając się „ekonomii, która zabija” [10].
Kwestie te stanowią zbiór zasad, które powinny być uwzględnione podczas podejmowania decyzji wyborczych. „Właściwie ukształtowane sumienie chrześcijańskie nie pozwala nikomu przyczyniać się przez oddanie głosu do realizacji programu politycznego lub konkretnej ustawy, które podważają podstawowe zasady wiary i moralności” [11].
4. Uznanie demokratycznych wyborów
O ile obowiązkiem katolika jest udział w głosowaniu i oddanie głosu zgodnie z własnym sumieniem, o tyle w sytuacji, gdy społeczeństwo już dokonało demokratycznego wyboru – nawet jeśli jest on sprzeczny z preferencjami głosującego – należy uszanować jego wynik. W sytuacji, gdyby „sprawujący władzę ustanawiali niesprawiedliwe prawa lub podejmowali działania sprzeczne z porządkiem moralnym, to rozporządzenia te nie obowiązują w sumieniu” [12]. Sprzeciw katolika względem tak stanowionego prawa wynika jedynie z posłuszeństwa Bogu, a nie z racji politycznych.


Modlitwa za Ojczyznę
Mając na uwadze rangę demokratycznych wyborów w budowaniu dobra wspólnego w oparciu o przypomniane zasady, prosimy wszystkich o podjęcie modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.
bp Marian Florczyk
Przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Społecznych
Warszawa, dnia 22 marca 2024 r.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2024-04-04 19:27

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry