zdjecie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa różańcowego.
2. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Dzień Dziecka Utraconego przypada we wtorek.
3. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, taca na misyjne dzieła Kościoła.
5. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Osnowy, na przyszłą niedzielę proszę producentów kwiatów doniczkowych.
6. Dziękuję za ofiary
7. Polecamy lekturę Gościa niedzielnego, min.;a/ jakie podatki płacą księża i instytucje kościelne, b/ o Paoli Bonzi, która uratowała życie ponad 22 tys. poczętych dzieci.
8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.
9. Wypełnijmy obywatelski obowiązek i weźmy udział w głosowaniu

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2019-10-12 15:59
zdjecie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 października 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.30, zapraszam dzieci, rodzice pokażmy dzieciom wartość tej wspaniałej modlitwy.
2. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej, we wspólnocie wiernych, zwłaszcza gdy wiele osób gromadzi się w jakimś szlachetnym celu.
3. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Osnowy , na przyszłą niedzielę proszę dalej od rodziny Świerczyńskich do końca.
4. Ofiary
5. 19 października w Przedborzu rozpocznie się nowy cykl katechez przedmałżeńskich.
6. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, na stypendia.
7. W GN polecam: a/ siostra Faustyna w oczach ks. Sopoćki, b/ o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy różańca.
8. „Mały gość niedzielny” poświęcony Królowej różańca.
9. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzam opiece Matki Bożej Różańcowej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2019-10-05 16:40