CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28 stycznia 2024

1. Po mszy św. zbiórka do puszki na radomskiego Gościa niedzielnego i Radio Plus.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz.16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu(Godzina Święta) W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz.10.00, spowiedź św. i adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.15.
3. W piątek, 2 lutego, będziemy przeżywali święto Ofiarowania Pańskiego, błogosławieństwo gromnic na mszach świętych( można nabyć świece- małe -10 zł, duże 20, z wosku pszczelego 50 zł).
4. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Taca na zakony klauzurowe.
5. W sobotę św. Świętego Błażeja, którego czcimy jako orędownika w chorobach gardła.
6. Taca z przyszłej niedzieli na ogrzewanie kościoła. O 10.45 modlitwa różańcowa RR i nabożeństwo do Św. Jana Pawła II
7. Dziękuję wszystkim, którzy życzliwie przyjęli mnie po kolędzie, Bóg zapłać za złożone ofiary :35150 zł, na instalację nowego, ławkowego ogrzewania kościoła
8. W czwartek na spotkaniu Parafialnej Rady Ekonomicznej poparto zamiar instalacji ogrzewania. Koszt całkowity to -118 tysięcy zł. Wykonawca rozłoży nam płatność na raty. W tej chwili mamy na koncie parafialnym mamy 55% potrzebnych środków. Rozmawiałem z proboszczem parafii Psary za Włoszczową , gdzie takie ogrzewanie działa 7 lat. Ksiądz i parafianie są zadowoleni i rachunki za prąd mniejsze ok. 30% Instalacją fotowoltaiki -jak Bóg da -zajmiemy się w przyszłym roku, przewidywane są dotacje.
9. W związku z pytaniami po kolędzie dlaczego msza św. jest celebrowana przy ołtarzu Matki Bożej , wyjaśniam :a/ kapłan w imieniu Chrystusa i z Chrystusem składa Najświętsza Ofiarę Bogu Ojcu, a wraz z kapłanem wierni, wszyscy są więc w zwróceni w jednym kierunku, b/ ołtarze były zawsze ustawiane w kierunku wschodnim, bo od Wschodu przyjdzie powtórnie nasz Zbawca, c/kapłan odwrócony od ludu, nie ogniskuje na sobie uwagi, nie jest on tu jakimś aktorem, a wierni widzami d/przez wieki, aż do ok.1972( wtedy zaczął się ruch przestawiania ołtarzy przez księży i biskupów za przyzwoleniem papieża Pawła VI, a tabernakula z Najświętszym Sakramentem przenoszono często do bocznych kaplic, a ustawiano stoły bez relikwii świętych nazywając je ołtarzami posoborowymi e/ w Kościele rzymsko-katolickim liturgię eucharystyczną celebrowano za tzw.” podwójnymi wrotami” - kapłan odmawiał modlitwy po cichu i tyłem do ludzi , gdyż nic człowiek nie dostrzeże wzrokiem, ale tajemnicę Eucharystii może przyjąć tylko wiarą( w kościele prawosławnym kapłan tę część liturgii sprawuje za wrotami carskimi , przepierzeniem za którym jest niewidoczny).f/kardynał Robert Sarah przewodniczący ds. Liturgii zachęcał kapłanów do celebracji mszy św. w kierunku wschodnim , o ile jest taki ołtarz w kościele. Mszał rzymski pozwala na taki sposób celebracji i nie zabrania też języka łacińskiego.
10. Przypominam iż można zgłaszać się do Gminnej Opieki Społecznej po Skierowania, aby otrzymać paczki żywnościowe z Banku Żywności w ramach Pomocy żywnościowej UE- Podprogram 2023. Dochody nie mogą przekroczyć 1823,60 zł dla osoby samotnej i 1410 zł dla osoby w rodzinie.
11. Jubilatom i solenizantom i Wam moi Drodzy życzę Opieki Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej.

obraz ze strony: https://www.google.com/search?q=matka+boska+gromniczna+obrazy&oq=Matka+Bo%C5%BCa+gromniczna+obrazy&gs_lcrp=EgZjaHJvbWUqCAgBEAAYFhgeMgYIABBFGDkyCAgBEAAYFhgeMggIAhAAGBYYHjIICAMQABgWGB7SAQkxNDIxMWowajeoAgCwAgA&sourceid=chrome&ie=UTF-8#vhid=W0Y2WmViZehslM&vssid=l

dnia: 2024-01-27 06:34

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 stycznia 2024

Zbliża się trzecia rocznica uroczystego ingresu Ks. Biskupa Marka Solarczyka do
katedry Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Proszę wszystkich Kapłanów,
Osoby Życia Konsekrowanego i Was Bracia i Siostry, aby sobotę 27 stycznia 2024 roku
uczynić dniem szczególnej modlitwy w intencji Księdza Biskupa Marka, prosząc
dobrego Boga o potrzebne łaski dla naszego Pasterza w kierowaniu Diecezją
Radomską. Bp Piotr Turzyński.

1. W czwartek święto Nawrócenia Świętego Pawła, Apostoła Narodów.
2. Kolęda ; 22.01 poniedziałek Kościelna nr nieparzyste od P. Ireneusza Sieradzkiego i potem nr parzyste do rodz, Bużowicz

23.01 wtorek – od P. Anny Michalskiej oraz ul.Pikulska

24.01 środa – Stomorgi i Cmentarna od rodz. Dziuba

3. Życzymy solenizantom i jubilatom tego tygodnia zdrowia i wielu łask Bożych

dnia: 2024-01-20 06:33

II ndz zwykła .14.01.2024
1. Kolęda
15.01 poniedziałek – Czermno Kolonia od rodz. Strychalskich
do rodz. Grażyny i Stanisława Michalskich
16.01 wtorek – Zasadzie od Osnowy oraz Kolejowa od nr 1
17.01 środa – Osnowa od rodziny Sarleja do rodz. Domańskich
18.01 czwartek – Osnowa od rodz. Barbary i Jana Dąbrowskich
do rodz. Jadwigi i Grzegorza Pawlików.
19.01 piątek – Spółdzielcza, Kościelna nr nieparzyste od
plebani do P. Ireneusza Sieradzkiego.
2.W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na diecezjalne media.
3. Na stronie internetowej jest zdjęcie maty grzewczej- jest to panel
stalowy montowany na podłodze ławek , aby bezpośrednio
ogrzewał stopy i nogi ciało.
4. Proszę zamykać furtki na cmentarzu, gdyż psy zostawiają swoje
nieczystości.
5. Przypominam iż można zgłaszać się do Gminnej Opieki Społecznej po Skierowania, aby otrzymać paczki żywnościowe z Banku Żywności w ramach Pomocy żywnościowej UE- Podprogram 2023. Dochody nie mogą przekroczyć 1823,60 zł dla osoby samotnej i 1410 zł dla osoby w rodzinie.
6. Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego.
na zdjęciu mata grzejna

dnia: 2024-01-13 17:41

Można zgłaszać się do Gminnej Opieki Społecznej po Skierowania, aby otrzymać paczki żywnościowe z Banku Żywności w ramach Pomocy żywnościowej UE- Podprogram 2023. Dochody nie mogą przekroczyć 1823,60 zł dla osoby samotnej i 1410 zł dla osoby w rodzinie

dnia: 2024-01-06 19:47