JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 26 listopada 2023

1. Za pobożne odmówienie przed Najświętszym Sakramentem Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. W czwartek przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła, to szczególny orędownik w sprawach matrymonialnych i w wypraszaniu potomstwa.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Wizyta sakramentalna u chorych od godz. 9.00.
4. Dziękuję za ofiary: a/ Czermno- Kolonia u P. Małgorzaty Kołodyńskiej 300 zł, b/ b/ NN- 100, c/ RR Elżbiety Śliwińskiej na misje 410 .
5. Jest możliwość indywidualnego odprawienia 33 dniowych rekolekcji oddania się Panu Jezusowi przez Maryję. Dzieło jest pobłogosławione przez Kościół. Materiały są zamieszczone na stronie Fundacji www.oddanie 33.pl . Mogę też zamówić książkę w cenie 35 zł. Rekolekcje odprawiamy w domu – ideałem jest codzienny udział we mszy świętej. I możemy rozpocząć rekolekcje od I niedzieli Adwentu.
6. Możemy nabywać poświęcone opłatki – ofiara dobrowolna przeznaczona na potrzeby parafii, kalendarze Caritas – 10 zł( od II niedzieli będą też inne), świece Caritas -Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom; małe -10 zł, duże (piramida) 20 zł.
***W sobotę w domu formacji w Przedborzu o godz.10.00 rozpocznie się kurs przygotowujący do zawarcia małżeństwa.
7. W przyszłą niedzielę wejdźmy w piękny czas Adwentu - niech nam Pan
błogosławi.

dnia: 2023-11-24 14:07

33-dniowe rekolekcje oddania życia Matce Bożej

dnia: 2023-11-21 05:53

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 listopada 2023

1. W czwartek, 9 listopada, świętujemy Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
2. W sobotę, 11 listopada, w liturgiczne wspomnienie św. Marcina, przypada nasze Narodowe Święto Niepodległości.
3. .Przyszłą niedzielę, będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka pieniężna do puszki za dwa tygodnie.
4. Taca z przyszłej niedzieli na nasze Seminarium.
5. Bóg zapłać dzieciom za zebrane środki czystości i przybory szkolne dla dzieci na terenach misyjnych.
6. Dziękuję za ofiary: a/ z Kolejowej -200, b/ze Stomorgi- 200, c/ Kazimierz Kulczyk -100, d/z Osnowy 100, e/ Zygmunt Strojewski – 100.f/ RR Elżbiety Świńskiej na misje -300 zł
7. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego

dnia: 2023-11-03 22:43