CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 27 marca 2022

1. Za udział w Gorzkich Żalach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podobnie za wysłuchanie trzech nauk rekolekcyjnych.
2. Nauki rekolekcyjne dla dorosłych od poniedziałku do środy o godz.18.00, spowiedź św. 9.30- 10.00 i 17.00 - 17.50.
3. We wtorek o godz. 17.00 rozpoczynamy nabożeństwo 40- godzinne –adoracji Najświętszego Sakramentu, w środę od godz. 8.15 i od 17.00 do 18.00
4. Dziękuję za ofiary na prace : Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej – 100 zł
i za ofiary na dekoracje grobu Pańskiego: Pilule-240 zł, RR Jadwigi Żak - 500
5. W pierwszy piątek miesiąca, wizyta u chorych od godz. 9.00, proszę zgłosić chorych do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Spowiedź w czasie nabożeństwa drogi krzyżowej o godz. 17.15.
6. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Maryi, rozpoczniemy wieczerniki maryjne; msza św. adoracja, różaniec. Chcemy z Maryją walczyć o pokój dla świata i nawrócenie ludzi do Boga.
7. W sobotę przypada także 17. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II.
8. Dziękuję dary dla Ukrainy.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów, radości oraz wzrastania w wierze i miłości ku Panu.

dnia: 2022-03-25 16:05

1. W czwartek, 24 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.
2. W piątek, 25 marca, przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego dnia obchodzimy Dzień Świętości Życia. Życie człowieka jest największym darem Boga. Nikt nie ma prawa tego daru niszczyć.
3. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to także Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitwy można dołączyć dowolnie wybrane dodatkowe postanowienia. Takie zobowiązanie będzie można podjąć uroczyście podczas Mszy Świętej o godz. 17.30.
4. Po mszy św. o godz. 17.00 razem z Papieżem i biskupami całego świata zawierzymy Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny Rosję i Ukrainę.
5. Można zamówić kartki świąteczne- komplet 5 – ciu bezpłatnych kart, aby wspomóc rodziny wychowujące dzieci z niepełnosprawnością. Wzór w gablocie.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy rekolekcje , które poprowadzi ks. Stanisław Obratański, wikariusz z Parafii Przedbórz
7. W sobotę, 26 marca, w liturgii przypada wspomnienie Dobrego Łotra oraz Dzień modlitwy za więźniów.
8. Dziękuję za ofiary na misjonarzy – 700 zł. Na nasze prace NN z Kościelnej -200 zł
9. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” polecamy szczególnie rozmowę o niezawinionym cierpieniu i o tym, dlaczego Pan Bóg dopuszcza, aby na Ukrainie ginęli niewinni ludzie.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy trwania przy Chrystusie i pomnażania Bożych darów oraz wydawania błogosławionych owoców nawrócenia.

dnia: 2022-03-19 19:44

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 13 marca 2022

1. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny , patrona Kościoła, mężczyzn i konających.
2. Dziękuję za ofiary dla uchodźców - 2145 zł
3. W naszej świątyni wystawiony jest „kosz dobroci”, gdzie można składać produkty żywnościowe i środki czystości, które zostaną przekazane uchodźcom z Ukrainy.
4. Chrześcijanie obrządków Wschodnich z braku własnego szafarza sakramentów mogą korzystać z sakramentów we wspólnocie katolickiej.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.
6. Trwa nowenna przed uroczystością św. Józefa, szczególnie módlmy się o pokój dla Ukrainy.
7. Dołączmy do grona Darczyńców misji poprzez ofiary na jego konto, a także wysyłając sms-a na numer 72032 o treści ..Misje". Więcej informacji o sposobach pomagania misjom znajdziemy na stronach www.misje.pl i www.adgentes.misje.pl.
8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy szczególnie historie przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy i świadectwa przyjmujących ich Polaków. A w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości. Wydanie specjalne poświęcone O.Pio -10 zł.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam życzenia błogosławieństwa Bożego

dnia: 2022-03-11 19:21

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 6 marca 2022

1. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
2. Najbliższa niedziela, 13 marca, będzie Niedzielą Ad Gentes – Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zapraszamy do modlitwy indywidualnej i wspólnotowej w intencji wszystkich pracujących na misjach. Zbiórka do puszki.
3. Na mszy św. o godz. 9.00 spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.
4. Strażacy w ramach akcji: „ Wesprzyjmy Ukrainę – elektrosprzęt oddajmy”, będą zbierać zużyty elektrosprzęt, agd. Termin zbiórki zostanie podany.
5. Jeśli ktoś chce przyjąć do siebie uchodźców z Ukrainy , proszę dać znać do kancelarii parafialnej. Koordynatorem działań jest Caritas Diecezji i samorządy. Jeżeli już ktoś przyjął uchodźców proszę zgłosić się po odebranie oświadczeń i ankiety , która zostanie przekazana władzom i umożliwi otrzymanie pomocy pieniężnej i świadczeń medycznych.
6. Najnowszy numer „Gościa Niedzielnego” w dużej części poświęcony jest inwazji Rosji na Ukrainę. Polecamy także cykl wielkopostny pod hasłem: „Droga do wolności”, a przewodnikiem w tej podróży jest słowo Boże.
7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą świętować imieniny, urodziny oraz różne jubileusze, a także wszystkim paniom życzymy obfitości Bożych darów oraz wsłuchiwania się w słowo Boga, które daje prawdziwe życie.

dnia: 2022-03-06 09:03