Ogłoszenia parafialne
zdjecie

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 28 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszego narodu. Ich miłość do ojczyzny, niezłomna walka o niepodległość i suwerenność Polski po zakończeniu II wojny światowej, ofiara życia zasługują na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę. Zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji 7 marca o 11.30 , szczególnie będziemy się modlić za śp. Ks. Feliksa Kowalika i Tadeusza Nowaka.
2. W pierwszy czwartek marca przypada uroczystość św. Kazimierza , patrona naszej diecezji od 16.30 będziemy się modlić o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
3. W pierwszy piątek miesiąca sakramentalne odwiedziny chorych od 9.00. Okazja do spowiedzi św. od 16.30.
4. Dzieci przychodzą w niedziele Wielkiego Postu na godz. 9.00, aby wysłuchać nauk rekolekcyjnych.
5. Dziękuję za ofiary –Koscielna-1370,Osnowa-650,Czermno Kolonia- 2000,Smyków -400, Gustawów -350,Wąsosz -100, Szreniawa -100.
6. W Gościu niedzielnym polecam-druga część rekolekcji wielkopostnych z ks. Franciszkiem Blachnickim oraz o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw .
7. Na stoliku jest tez książka -Wszystko o spowiedzi- w cenie 5 zł .
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-27 14:02
zdjecie

1. KS. BISKUP MAREK zdecydował, iż nie odbędą się rekolekcje szkolne. proszę , aby dzieci przychodziły w kolejne niedzielę na godz. 9.00 . W czasie homilii będziemy omawiali podstawy naszej wiary. W przyszłą niedziele przeżyjemy odnowienie chrztu św, przynieśmy świece chrzcielne.
2.W czwartek zapraszamy po odbiór żywności z Kieleckiego Banku Żywności- 10.00-11.00 Wąsosz, 11.00-12.00 Czermno i Czermno Kolonia, 12.00-13.00 pozostałe miejscowości.
3. Caritas diecezji prosi o 1% podatku przy rozliczeniu PIT.
4. Dziękuję za ofiary na prace cmentarne 2360 , taca na ogrzewanie kościoła 940.
5. Życzę błogosławionej niedzieli.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-20 12:32
zdjecie

Proszę zwrócić uwagę na termin odbioru paczek żywnościowych.
Polecam film : " Dylemat społeczny".

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-20 12:12

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-20 12:08

W Roku św. Józefa odpust zupełny można uzyskać pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia eucharystyczna oraz modlitwa zgodna z intencjami Ojca Świętego) oraz za spełnienie jednego z aktów pobożności:
• półgodzinne rozważanie Modlitwy Pańskiej (“Ojcze Nasz”) lub udział w dniu skupienia zawierającym rozważanie o Św. Józefie,
• spełnienie uczynku miłosierdzia względem duszy lub ciała,
• odmówienie części różańca w rodzinie lub przez narzeczonych,
• codzienne powierzenie swojej pracy opiece św. Józefa i modlitwę za wstawiennictwem św. Józefa za poszukujących pracy i starających się o jej godność,
• odmówienie Litanii do św. Józefa lub innej modlitwy w intencji prześladowanych chrześcijan,
• modlitwę do św. Józefa w: uroczystość św. Józefa (19 marca), wspomnienie św. Józefa Robotnika (1 maja), 19 dnia każdego miesiąca i w każdą środę (dzień poświęcony św. Józefowi).
W szczególny sposób dar odpustu jest rozszerzony na osoby w podeszłym wieku, chorych, umierających i tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe, zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, modlitwę do Świętego Józefa i ofiarują z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-20 11:48
zdjecie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak wielkie spustoszenie w małżeństwach, rodzinach, w wychowaniu młodego pokolenia sieje nadużywanie alkoholu i społeczne przyzwolenie na jego picie w wielu sytuacjach. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
3. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. To również czas wyciszenia i głębszej refleksji nad swoim życiem, jego celem i codziennością. Tego dnia obowiązuje post ścisły.
4. W piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem. Nabożeństwo przebłagalne to droga krzyżowa o 16.30.
5. Dziękuję za ofiary z ul Pikulskiej – 240 zł.
6. W Gościu niedzielnym polecam: odrzucamy grzechy , by zacząć pokutę.
7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

obraz :https://www.galeriaklasyki.pl/religijne/19386-84270-reprodukcja-obrazu-pokuta-krola-davida.html

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-13 19:07
zdjecie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 lutego 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę.
2. W przyszła niedziele o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII i I ponadpodstawowej.
3. Dziękuję za ofiary a/ Czermno Kolonia -500, od chorych 250.
4. W Gościu niedzielnym polecam -Kto powinien decydować o tym, kiedy zaprzestać uporczywej terapii i na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii, a eutanazją?
5. Polecam małego Gościa dla najmłodszych.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-02-06 16:33

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry