Ogłoszenia parafialne
zdjecie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
2. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.00.
3. W liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, która jest patronką misji katolickich, w Kościele obchodzimy Dzień Misyjny Sióstr Zakonnych.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi świętej od 16.30.Sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.00.
5. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo.
6. Dziękuję za ofiary :a/1100 zł, b/ Kolonia u P. Kołodyńskiej 100, c/ Kolejowa u P. Katechetki 60.
7. Od soboty rozpoczęły się katechezy dla narzeczonych.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na świętopietrze , fundusz charytatywny do dyspozycji papieża.
9. Osoby , które chcą korzystać z paczek żywnościowych z Kieleckiego Banku Żywności , niech pobierają skierowania z gminnego ośrodka pomocy społecznej.
10. W Gościu niedzielnym polecam: żonaty mężczyzna, który nie rozumie, że kluczem do jego osobistego szczęścia jest rodzina, zachowuje się jak dziecko we mgle.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-09-26 15:03
zdjecie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W poniedziałek obchodzimy święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
2. W liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio, który z najwyższą czcią pochylał się nad Eucharystią i nad wszystko kochał Matkę Najświętszą, spotykajmy się na środowej Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy .
3. Dziękuję za ofiary: 890 zł.
4. 26 września o godz. 10. 00 w domu katechetycznym w Przedborzu rozpoczyna się cykl katechez przygotowujących do zawarcia sakramentu małżeństwa. Dotyczy to szczególnie narzeczonych , którzy pragną zawrzeć ślub kościelny w przyszłym roku.
5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z klasami VI i VII w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
6. W przyszłą niedzielę taca gospodarcza.
7. Na Jasnej Górze w dniach 26-27 września 2020 r. odbędzie się XXXVI. Ogólnopolska Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin pod hasłem Największym skarbem narodu jest rodzina (Kard. S. Wyszyński). Pielgrzymka poświęcona będzie pogłębieniu przesłania o rodzinie w nauczaniu Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego.

8. W Gościu niedzielnym polecam a/ o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko - skarby i śmieci. Prawdę od fałszu trudno tu oddzielić. Tymczasem wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością, b/ o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach

9. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitości łask Bożych.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-09-19 11:01
zdjecie

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci, jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
2. W poniedziałek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem męki i śmierci naszego Odkupiciela, jednak po nim było zmartwychwstanie i wniebowstąpienie. Krzyż jest więc także znakiem naszej nadziei. Czy nosimy krzyżyk albo medalik. Zachęcam do zabrania poświęconych medalików Maryi Niepokalanej.
3. We wtorek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. Przez to wspomnienie możemy uświadomić sobie cierpienia, jakie były udziałem Maryi, która – jak nikt inny – była zjednoczona z Chrystusem również w Jego męce, cierpieniu i śmierci.
4. Dziękuję za ofiary w kopertach -1050 zł oraz rodzice dzieci I – komunijnych 600 zł, z Kolejowej u p. Katechetki 140 zł, Jadwiga Iskra z Pikul, mieszkająca w USA – 300 zł.
5. W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy i ósmej i I ponadpodstawowej, o godz. 11.00 I Komunia Święta.
6. Można zapisywać intencje mszalne na rok 2021.
7. W Gościu niedzielnym polecam: a/ o tym, że przebaczenie winowajcy to nie tylko akt łaski wobec niego, ale przede wszystkim źródło szczęścia dla przebaczającego, b/ co zrobiliśmy z duchową spuścizną Hildegardy z Bingen?
8. Solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-09-12 14:29
zdjecie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 września 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przedstawiam organistkę naszej parafii : Panią Halinę Dudzińską , pochodzącą z Parafii Fałków. Pani Halina w listopadzie zawiera sakramentalny związek małżeński z organistą parafii Przedbórz. Życzę wszelkiego błogosławieństwa w posłudze muzyczno- liturgicznej w naszej wspólnocie parafialnej.
2. W najbliższy wtorek, 8 września, przypada jedno z najstarszych świąt maryjnych: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny. W naszej polskiej tradycji znane jest jako święto Matki Bożej Siewnej.
3. Proszę o przekazanie niepotrzebnych elektrośmieci: komputery, drukarki, telefony, monitory, sprzęt RTV i AGD( lodówki, pralki, odkurzacze) na misje: pomoc ludziom w Zambii, Kamerunie, Kenii i Tanzanii. Należy dostarczyć te rzeczy 11 września przed godz. 10.00 na parking kościelny.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 błogosławieństwo dzieci z klasy III na rozpoczęcie przygotowań do I Komunii św. i dzieci rozpoczynających naukę i ich szklone przybory.
5. Dziękuję trojgu parafianom za pomalowanie pomieszczenia gospodarczego.
6. Dziękuję za ofiary na wykonane prace cmentarne: 2600 zł.
7. Można zapisywać intencje na przyszły rok.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.
9. Od czerwca zdrożał wywóz śmieci, płacimy od wagi + transport. Proszę o segregację śmieci z cmentarza- śmieci kompostowe składamy obok pojemnika. Proszę też o umiarkowanie i chrześcijańską cnotę skromności, nasza miłość do zmarłych nie polega na ilości i wielkości wieńców i lampionów. Nie przykładajmy też reki do zaśmiecania planety przez sztuczne kwiaty i wieńce , można przecież kupować żywe. Realną pomocą dla zmarłych jest modlitwa - w tym kontekście polecam wartościową książeczkę : „Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym” w cenie 7 zł.
10. Rodzicom i nauczycielom polecam darmowy pomocnik przygotowany przez prawników Ordo Iuris w obronie szkoły i dzieci przed ideologia LGBT, można go pobrać ze strony: https://dlarodzicow.ordoiuris.pl/ Jest tam również formularz oświadczenia wychowawczego.
11. Pod projektem społecznej inicjatywy ustawodawczej:Tak dla rodziny, nie dla gender”, podpisało się 72 osoby ,dziękuję za udzielenie poparcia , dziękuję koordynatorom i zachęcam do poparcia projektu broniącego rodzinę.
12. W GN polecam: Jaki obraz edukacji religijnej wyłania się w trzydziestą rocznicę jej powrotu do szkół? „Mały Gość” dla najmłodszych – temat numeru :pracowici jak pszczoły”
13. Solenizantom i jubilatom składam życzenia zdrowia duszy i ciała.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-09-05 09:22

Pomagamy rodzicom korzystać z ich praw
Jestem przekonany, że do czasu wprowadzenia poważnych zmian ustawowych jedynie znajomość praw, które już przysługują rodzicom, pozwoli ustrzec dziecko przed deprawacją. Dlatego Instytut Ordo Iuris przygotował pierwszy w Polsce przewodnik „Prawa rodziców w szkole”.

Zawarliśmy w nim wyczerpujące informacje o tym, w jaki sposób rodzice mogą skutecznie wyegzekwować swoje prawa.

Przede wszystkim wyjaśniamy, jak realizować prawo rodziców do pełnej informacji o celach i treściach realizowanego programu nauczania, podręcznikach i materiałach dydaktycznych, i jak efektywnie korzystać ze swego prawa do decydowania o tym, w jakich zajęciach nieobowiązkowych uczestniczy dziecko.

Przewodnik zawiera informacje o wymogach prawnych dotyczących zarówno zajęć nieobowiązkowych, jak i obowiązkowych. Wskazuje również główne obszary, w których może dojść do nadużyć w zakresie wkraczania w sferę wychowawczą, wyszczególnia obowiązki nauczyciela w kontekście udzielania informacji oraz opisuje działania, jakie mogą podjąć rodzice w przypadku naruszeń ich praw. Jest to cenne źródło informacji wraz z podstawą prawną przeznaczone nie tylko dla rodziców, ale również dla nauczycieli.

Materiały opracowano na podstawie doświadczeń płynących z kampanii „Chrońmy Dzieci!”, zostały zaktualizowane o informacje na temat sytuacji w czasie pandemii, m.in. jakie mogą być konsekwencje za utrudnianie e-lekcji, komu przysługuje dodatkowy zasiłek opiekuńczy, jeśli szkoła jest zamknięta, jakie są zasady płacenia czesnego w szkołach niepublicznych w okresie pandemii.

Zarówno szczegółowy przewodnik, jak i skrótowy informator oraz formularz oświadczenia wychowawczego są dostępne bezpłatnie na specjalnej stronie dlarodzicow.ordoiuris.pl.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-09-04 14:35

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry