CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 22 grudnia 2019

1. W najbliższych dniach będziemy przeżywali uroczystość Narodzenia Pańskiego. W najbliższy wtorek przypada Wigilia i kolejne świąteczne dni. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Narodzenie Dzieciątka Jezus powinniśmy świętować radośnie i z czystym sercem. Niech to będzie przeżycie religijne. Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i nadaje naszemu życiu wymiar Boży. Pamiętajmy, że Słowo, które stało się Ciałem, jest ciągle pośród nas, zamieszkało między nami na zawsze i nieustannie uzdalnia nas do niesienia Dobrej Nowiny innym.
2. We wtorek wieczorem w naszych domach, zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś spośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszą wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata (Ewangelia wg św. Łukasza), łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ubogich i samotnych. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską, wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
4. Zapraszam do udziału w Pasterce w naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Taca z Pasterki na Fundusz Życia.
5. 27,28, 30 GRUDNIA KOLĘDNICY MISYJNI BĘDĄ ODWIEDZAĆ DOMY W CZERMNIE I CZERMNIE KOLONI. PROSIMY O FOARY NA POMOC DZIECIOM Z AMAZONII.
6. ODWIEDZINY CHORYCH JUTRO OD GODZ. 9.00
7. SOLENIZANTOM I JUBILATOM , ŻYCZĘ OBFITYCH ŁASK BOŻYCH.

• 26 XII – św. Szczepan, jeden z siedmiu diakonów Kościoła jerozolimskiego, pierwszy męczennik za wiarę.
• 27 XII – św. Jan Apostoł i Ewangelista, najmłodszy z grona Apostołów, umiłowany uczeń Pana Jezusa.
• 28 XII – Święci Młodziankowie, męczennicy, którzy ponieśli śmierć z powodu przyjścia na świat Zbawiciela na rozkaz Heroda.

dnia: 2019-12-21 19:07

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 15 grudnia 2019

1. Dzisiaj rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny.
2. We wtorek przypadają 83. urodziny papieża Franciszka – w osobistych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności, aby prowadził bezpiecznie Kościół przez niespokojne współczesne czasy.
3. W środę dzień spowiedzi świętej: 9.15- 10.15 i 16.15-17.00.
4. Dziękuję za ofiary na Kościoły Wschodnie 371 zł.
5. Solenizantom i jubilatom , życzę obfitych łask Bożych.
6. Proszę zgłaszać potrzebę wizyty u chorego w domu na 23.12 od godz. 9.00

Katolicki Uniwersytet Lubelski uruchamia bezpłatne studia licencjackie i magisterskie na kierunku pielęgniarstwo. Studia rozpoczną się w lutym 2020 r. Więcej informacji na stronie internetowej uniwersytetu.

dnia: 2019-12-14 19:22

NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 8 grudnia 2019
DRUGA NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza niedziela jest jednocześnie szczególnym – już dwudziestym z kolei – Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Do puszek przed kościołem składamy ofiary na pomoc Kościołowi w byłych krajach Związku Sowieckiego. Polecam ten ważny cel ofiarności Parafian.
2. Z Maryją podążamy adwentową drogą, pamiętajmy o codziennie sprawowanej w naszym kościele Mszy Świętej roratnej i o adwentowej spowiedzi św.
3. W tych dniach wspominamy bolesne doświadczenia z naszej najnowszej historii, 13 grudnia 1981 roku wprowadzono stan wojenny. Święty Jan Paweł II ciągle przypominał: „[…] ogromna jest cena, jaką zapłacił naród polski za niepodległość, za prawo do istnienia jako państwo. Przechowujmy w sercach tę świadomość i niech ona stanie się zachętą do głębokiej refleksji o Polsce, nad tym, jaką była, jaką jest i jaką powinna być”.
4. 15 grudnia w WSD w Radomiu o godz. 10.00 rozpocznie się adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli.
5. Solenizantom i jubilatom składam życzenia obfitości łask Bożych

• 13 XII – św. Łucja, dziewica i męczennica, która oddała życie w obronie wiary ok. 304 roku w Syrakuzach na Sycylii, patronka ociemniałych.
• 14 XII – św. Jan od Krzyża, karmelita, żyjący w latach 1542-1591, jeden z największych mistyków i teologów duchowości, doktor Kościoła.

dnia: 2019-12-07 15:04