DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY 28 kwietnia 2019
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla najbardziej potrzebujących organizowaną przez Caritas.
2. We wtorek 30 kwietnia obchodzimy uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
3. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz.18.00. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.
4. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca Komunię śa.. chorym zaniesie Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii.
5. Za tydzień po Mszy Świętej o godz. 15.15 . zmiana tajemnic Żywego Różańca.
6. Ofiary…
7. Wszystkim obchodzącym w tym tygodniu urodziny i imieniny składamy serdeczne życzenia.

• 29 kwietnia – św. Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica, Doktor Kościoła, patron Europy,
• 2 maja – św. Atanazy (296-373), biskup Aleksandrii, Doktor Kościoła, obrońca dogmatów wiary,
• 4 maja – św. Florian (ok. 250-304), Rzymianin, męczennik, patron strażaków.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2019-04-27 16:50

NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 kwietnia 2019
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
1. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia.
2. Dziękuję Zespołowi Dekoracyjnemu za piękne przygotowanie świątyni do Świąt.
3. W niedzielę Miłosierdzia o godz. 9.00 dzieci klasy trzeciej odnowią przyrzeczenia chrzcielne, zaś o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najświętszego Sakramentu.
4. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

dnia: 2019-04-20 16:08

Niedziela Palmowa 2018.
1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 uroczysta msza Wieczerzy Pańskiej- pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji .Po zakończonej liturgii zapraszam do adoracji Róże Różańcowe.
2. Wielki Piątek — dzień śmierci Pana Jezusa- post ścisły, nie ma dyspens.
a/o g. 17.00 gromadzimy się na drodze krzyżowej przy figurce na ul .Osnowa, stacje w tych samych miejscach co ubiegłych latach.
b/o 18.00 celebracja Mąki Pańskiej i adoracja krzyża/ ofiary na miejsca święte w Jerozolimie/ Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu.
c/ Od godz. 20.00 śpiew Gorzkich Żali , adoracja do godz.21.30.

3.Wielka Sobota cały dzień możliwość adoracji – przerwa na sprzątanie od 12.30- 15.00
a/Poświęcenie pokarmów: w kościele od 8.00 — 9.00
od godz.9.00 Wąsosz, Smyków, Gustawów, Pikule, Stanisławów, Szreniawa
b/o godz. 19.30 zapraszam na adoracje dzieci ( szczególnie przygotowujące się do I Komunii św). , pod kierownictwem Pani Katechetki.
c/Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g. 20.00 , gromadzimy się przed kościołem gdzie odbędzie się obrzęd poświęceniem ognia i uroczyste wejście z Paschałem do świątyni, dalej Liturgia Słowa, Liturgia chrzcielna( przynosimy świece chrzcielne) i msza św. wigilii paschalnej.
d/ O godz. 22.30 zapraszam na adorację uwielbiającą Pana Jezusa prowadzoną przez Scholę , Krąg Biblijny. Adoracja kończy się o 24.00
 Na zabezpieczenie trasy podczas drogi krzyżowej, stróżowanie przy Grobie oraz procesję rezurekcyjną zapraszam druchów Strażaków.
4.Rezurekcja wielkanocna o g. 6.00. Msze św. o godz. 9.00, 11.30
5.Poniedziałek wielkanocny— msze o godz.7.30, 9.00, 11.30

6.Ofiary na: a/ kościół, b/ na dekoracje Grobu Pańskiego:,

8. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości łask Bożych.

dnia: 2019-04-13 20:34