CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 31 marca 2019

1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Sakramentalne odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
2. W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca o godz.15.00
3. W czasie rekolekcji przypada parafialna adoracja Najświętszego Sakramentu , rozpoczniemy ja w poniedziałek o 16.30 i będzie trwała również we wtorek.
4. Rekolekcje dla dorosłych od niedzieli do wtorku .W niedziele nauki na wszystkich mszach świętych, w poniedziałek o godz. 17.00 , wtorek o 11.30 i 17.00.
5. Spowiedź rekolekcyjna we wtorek w godz. 9.15-11.30 i 16.00-17.00.
6. Boże dary i ludzka życzliwość niech ubogacają wszystkich solenizantów i jubilatów tygodnia.

dnia: 2019-03-30 19:29

TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 24 marca 2019

1. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.
2. Dziękuje za ofiary..
3. Prace na wieży
4. Renowacja ołtarza
5. W Gościu niedzielnym polecam : rachunek sumienia, który pomoże dobrze przygotować się do spowiedzi.
6. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

dnia: 2019-03-23 18:22

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17 marca 2019

1. Przypominamy wiernym czwarte przykazanie kościelne, które w okresie Wielkiego Postu znajduje swoje najgłębsze wypełnienie: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
2. Niech odpowiedzią na zaproszenie do wzmożonej modlitwy będzie nasz udział w wielkopostnych nabożeństwach.
3. We wtorek 19 marca przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny, patrona Kościoła.
4. W GN polecam : o św. Józefie i nowoczesnej jałmużnie
5. Niech Boże błogosławieństwo i życzliwość najbliższych towarzyszą solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.

dnia: 2019-03-16 20:18

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 marca 2019

1. W środę 13 marca przypada 6. rocznica wyboru papieża Franciszka. Posługę Ojca Świętego otoczymy naszą modlitwą.
2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się 31 marca Spowiedź 2 kwietnia
3. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.
4. Ofiary : NN z Wąsosza 100 zł
5. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

dnia: 2019-03-09 19:48

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 marca 2019

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebują naszego przykładu i wytężonej modlitwy.
2. Dnia 6 marca rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy wiernych do przeżywania tego dnia w duchu pokuty. Przypominamy, że wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, są zobowiązani do zachowania postu ścisłego, który pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia.
3. W środę rozpoczynamy także dni modlitwy o ducha pokuty. Prośmy w osobistej modlitwie o błogosławione owoce wielkopostnej przemiany w naszym życiu osobistym, rodzinnym, parafialnym i narodowym.
4. Od piątku rozpoczynamy sprawowanie nabożeństw Drogi krzyżowej. Do rozważania wydarzeń z ostatnich godzin Chrystusa zapraszamy o godz. 16.15.
5. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali o godz. 15.30.
6. Dnia 8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Do modlitwy w ich intencji zapraszamy podczas wieczornej Mszy Świętej.
7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Najmłodszym czytelnikom polecamy Mały Gość niedzielny.
8. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta składamy serdeczne życzenia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 4 III – św. Kazimierz Królewicz (1458-1484),patrona naszej diecezji .

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2019-03-02 17:47