ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane.
O godz. 11.30 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas procesji i
Mszy Świętej
polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę
śmierci.
2. Codziennie od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
3. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych będziemy modlić się za zmarłych.
4. Z Racji I –go piątku, od godz. 10.00 dwóch kapłanów uda się do chorych. Od 16.30 możliwość spowiedzi św.
5. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 7.30
6. Dziękuje za kwiaty naszym producentom.
7. Ofiary
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych na drodze do świętości.

dnia: 2018-10-27 20:05

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018

O godz. 11.30 zgromadzimy się na cmentarzu, aby podczas procesji i
Mszy Świętej
polecać miłosierdziu Bożemu tych, którzy przekroczyli już bramę
śmierci.
4. Z Racji I –go piątku, od godz. 10.00, dwóch kapłanów uda się do chorych. Od 16.30 możliwość spowiedzi św.
6. Dziękuje za kwiaty naszym producentom.
7. Ofiary

dnia: 2018-10-27 20:02

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21 października 2018

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie, zwłaszcza na różańcu.
2. Jutro we wspomnienie św. Jana Pawła II nabożeństwo z ucałowaniem relikwii.
3. W środę rozpoczynamy modlitwy za zmarłych na naboż. różańcowym
4. W sobotę w Przedborzu od godz. 10.00 spotkanie modlitewne młodzieży z naszego dekanatu i radoszyckiego. Obowiązkowo klasa VIII .
5. W ostatnią niedzielę października, świętujemy rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
6. Dziękuję za kwiaty wiernym z Osnowy na urocz. Wszystkich Świętych proszę o kwiaty doniczkowe naszych producentów.
7. Dziękuje za ofiary
8. Dziękuję Radosławowi Wrzeszczowi i Markowi Hajdukowi za przycięcie żywopłotu przy plebanii.
9. 4 listopada o godz. 10.00 w Przedborzu rozpoczyna się Kurs przygotowujący do zawarcia sakramentu małżeństwa.
10. 24 paź. kobiety od 50 roku życia mogą zrobić bezpłatne badania mamograficzne w ośrodku zdrowia w Czermnie
11. W GN polecam: dlaczego wiele osób przyjmuje Komunię św. w stanie grzechu ciężkiego ?
12. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

dnia: 2018-10-20 16:02

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 października 2018
Dzień Papieski
1. Dzisiaj w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.
2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.
3. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.
4. W piątek parafie naszego dekanatu modlą się w intencji synodu Biskupów i młodzieży.
5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, można zgłaszać wypominki.
6. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z ul Osnowy i proszę dalej od rodziny Dąbrowskich do rodziny Anny i Radosława Domańskich
7. W związku z końcem kadencji samorządu gminnego, Panu Wójtowi i Radnym składam podziękowanie za pomoc finansową w odnawianiu naszego kościoła oraz nowe miejsca parkingowe przy cmentarzu.
8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby Chrystus zawsze wskazywał im pewną drogę do zbawienia.

• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich.
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska.
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik.
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.
• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), polski kapłan, profesor Akademii Krakowskiej, człowiek żywej wiary i głębokiej pobożności.
Obraz z m.deon.pl

dnia: 2018-10-13 12:12

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 7 października 2018

1. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz.17.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie. Modlimy się za młodzież i synod biskupów.
2. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
3. Dziękuję za kwiaty wiernym z Zasadzia , na przyszłą niedziele proszę z Osnowy od rodziny Sarleja do rodziny Domańskich.
4. Ofiary
5. W tym tygodniu wyślę list z prośbą o wspomożenie, gdyż bez dodatkowych ofiar dług nadal wynosi 18 tys. i tak zejdzie do kolędy, a chciałbym, żeby kolędę przeznaczyć na renowację ołtarza w kaplicy Matki Bożej.
6. Trawnik przy kościele zniszczyły wrony , na wiosnę będziemy siać trawę.
7. W Gościu niedzielnym polecam: film dvd „Sprawa Chrystusa” oraz artykuł różaniec- męska modlitwa.
8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), polski kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń zakonnych bezhabitowych.

dnia: 2018-10-06 19:32