Ogłoszenia parafialne
zdjecie


Trwają intensywne prace na cmentarzu

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-05-27 20:22
zdjecie


Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Pere-grynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W piątym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

„Zwierciadło Sprawiedliwości. Wsłuchując się w odwieczne tęsknoty Narodu, przyrzekamy Ci kroczyć za Słońcem Sprawiedliwości Chrystusem Bogiem na-szym. Przyrzekamy usilnie pracować nad tym, aby w Ojczyźnie naszej wszystkie Dzieci Narodu żyły w miłości i sprawiedliwości, w zgodzie i pokoju, aby wśród nas nie było nienawiści, przemocy i wyzysku.
Przyrzekamy dzielić się między sobą ochotnie plonami ziemi i owocami pracy, aby pod wspólnym dachem Domostwa naszego nie było głodnych, bezdomnych i płaczących. Królowo Polski – przyrzekamy!”

Razem z Maryją trwamy na modlitwie, prosząc Boga o odnowienie w nas Darów Ducha Świętego. Jak ważna jest wspólnota wiary, dzięki której jednoczy nas sam Bóg i umacnia nasze ludzkie starania moc Ducha Świętego. Niech na-sza wierność Bogu przyniesie w codziennym życiu owoce Ducha: „miłość, ra-dość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie”
(Ga 5,22-23).
Dziękując Bogu za wszelkie owoce majowej modlitwy i liczne łaski otrzy-mane przez orędownictwo Matki Bożej, z oddaniem prośmy o wstawiennictwo
w naszych intencjach św. Jana Pawła II, którego rocznicę obecności w naszej diecezji będziemy przeżywali w najbliższą sobotę.
Wasz biskup Marek
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 29 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Razem z Maryją trwamy na modlitwie, prosząc Boga o odnowienie w nas Darów Ducha Świętego.
2. Po mszy św. o godz.9.00 dzieci z Ukrainy , mieszkające obecni w Sielpi będą dla nas koncertować, a my ofiarujemy im tacę. Zbierają pieniądze na wyjazd do Zakopanego Potem strażacy podejmą ich herbatą i ciastem ofiarowanym przez rodzinę Smolągów.
3. 1 czerwca, przypada Dzień Dziecka. Zapraszamy na Mszę Świętą i modlitwę.
4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po pierwszej mszy św. będziemy odmawiać litanię.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
- w piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od
17.20 , w tym czasie adoracja Najświętszego Sakramentu.

- w sobotę o 18.00 wieczernik maryjny.

6. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, o 10.45 modlitwa różańcowa.
7. Dziękuję parafiance za ofiarowanie kwiatów do kościoła. Dziękuję za ofiary: Marian Szopiński Gustawów 120, Kulczyk , Dobry Widok -130
8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wynika z wniebowstąpienia Pana Jezusa. Polecam Małego Gościa.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy
wiernego trwania przy Chrystusie, doświadczenia mocy Boga w codziennym życiu oraz niegasnącej nadziei na spotkanie z Bogiem w niebie.dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-05-27 15:01
zdjecie


Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W czwartym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

„Matko Chrystusowa i Domie Boży. Przyrzekamy Ci stać na straży nierozerwalności małżeństwa, bronić godności kobiety, czuwać na progu ogniska domowego, aby przy nim życie Polaków było bezpieczne. Przyrzekamy Ci umacniać w rodzinach królowanie Syna Twego Jezusa Chrystusa, bronić czci Imienia Bożego, wszczepiać w umysły i serca dzieci ducha Ewangelii i miłości ku Tobie, strzec Prawa Bożego, obyczajów chrześcijańskich i ojczystych. Przyrzekamy Ci wychować młode pokolenie w wierności Chrystusowi, bronić go przed bezbożnictwem
i zepsuciem i otoczyć czujną opieką rodzicielską. Królowo Polski – przyrzekamy!”
Wasz biskup Marek
2. Jutro, w poniedziałek, początek Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Przez trzy kolejne dni będziemy prosili o obfite plony, błogosławieństwo Boże i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.

3. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę Świętą i nabożeństwo majowe .
5. W piątek, 27 maja, po Mszy Świętej rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

6. Dziś o godz. 15.00 rozpocznie się beatyfikacja sługi Bożej Pauliny Jaricot, transmisja w TV Trwa i Radio Maryja.
8. W najbliższą niedzielą przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
9. Polecamy dzisiejszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym warto zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot

9. Dziękujemy ks. profesorowi Andrzejowi Zarzyckiemu i alumnom naszego
Seminarium za obecność posługę i modlitwę
Wszystkim obecnym oraz solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Zbawiciela.
"Gmina Fałków dla Miasta Pohrebyszcze w Ukrainie"- w niedzielę 29 maja 2022 r. przy kościołach w Czermnie i w Fałkowie po Mszach Świętych druhowie OSP przeprowadza zbiórkę pieniężną do puszek.

zdjęcia ze strony https://pl.search.yahoo.com/search?fr=mcafee_uninternational&type=E210PL91105G0&p=Paulina+jaricot

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-05-21 10:46
zdjecie

Drodzy duszpasterze!
Trwamy w dziele przygotowującym nas do 50. rocznicy rozpoczęcia Pere-grynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w naszych parafiach.

W trzecim tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:

„Święta Boża Rodzicielko i Matko Dobrej Rady. Przyrzekamy Ci z oczyma utkwio-nymi w żłóbek Betlejemski, że odtąd wszyscy staniemy na straży budzącego
się życia. Walczyć będziemy w obronie każdego dziecięcia i każdej kołyski równie mężnie, jak ojcowie nasi walczyli o byt i wolność Narodu, płacąc obficie krwią własną. Gotowi jesteśmy raczej śmierć ponieść, aniżeli śmierć zadać bezbron-nym. Dar życia uważać będziemy za największą łaskę Ojca Wszelkiego Życia
i za najcenniejszy skarb Narodu. Królowo Polski – przyrzekamy!”

Najbliższy tydzień prowadzi nas do beatyfikacji Pauliny Jaricot (22 maja
w Lyonie), która była założycielką Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Ży-wego Różańca. Dziękujemy za tak bardzo liczną wspólnotę osób, które w dziele Żywego Różańca modlą się każdego dnia, aby łaska Boga wypełniała tajemnice życia każdego z nas. Z ufnością przywołujmy orędownictwa Matki Najświętszej
i w modlitwie różańcowej prośmy, aby czas naszej troski o dar życia umocnił
we wspólnocie Kościoła radomskiego pragnienie życia z Bogiem i troskę o Jego dary.
Wasz biskup Marek

2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku.
3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II.
4. W przyszła niedziele będziemy przezywać jako niedzielę seminaryjna , przyjadą klerycy z naszego Seminarium z ks. profesorem, aby modlić się o powołania. Taca przeznaczona na seminarium.
Dziękuję za ofiary: Arkadiusz Sztandera -100, NN - Smyków -100, chorzy -200
5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać między innymi o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało jego powołanie.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-05-14 11:17
zdjecie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 8 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Jutro, 9 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Nabożeństwo fatimskie i wieczernik maryjny po Mszy Świętej o godz.18.00.
4. W sobotę, 14 maja, święto Świętego Macieja Apostoła.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-05-04 09:14

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry