Ogłoszenia parafialne

50. rocznica rozpoczęcia Peregrynacji
Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego

Drodzy duszpasterze!

W III Niedzielę Wielkanocną rozpoczniemy w naszej diecezji przygotowanie przed 50. rocznicą rozpoczęcia Peregrynacji Kopii Cudownego Obrazu Jasnogór-skiego w naszych parafiach. W kolejnych tygodniach będziemy rozważali po-szczególne Śluby Jasnogórskie i podejmowali starania o odnowienie naszej wiary i zawierzenie naszej diecezji orędownictwu Matki Najświętszej. Finałem naszych starań będzie czuwanie przy Kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego w kate-drze radomskiej, które rozpocznie się wieczorem 17 czerwca i zakończy się uro-czystą Mszą Świętą, 18 czerwca o godz. 10.00.
Proszę, aby w każdym kościele, był udekorowany obraz Matki Bożej Czę-stochowskiej, a gdyby nie znajdował się taki obraz na stałe, to proszę o umiesz-czenie go w godnym miejscu w pobliżu ołtarza. Przypisany do każdego tygodnia kolejny Ślub Jasnogórski powinien być odczytany na zakończenie każdej Mszy Św., przed udzieleniem błogosławieństwa, a jego treść wykorzystana w podawa-nym przepowiadaniu oraz podczas nabożeństw ku czci Matki Bożej w maju
oraz Serca Pana Jezusa w czerwcu.
W pierwszym tygodniu będziemy prosić o wypełnienie się w naszym życiu ślubu:
„Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczy-wistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje pa-nowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym. Kró-lowo Polski – przyrzekamy!”
Niech ten tydzień, przeżywany także jako Tydzień Biblijny, będzie okazją do potwierdzenia naszej wierności Bogu i dążeniu do umocnienia Jego Królestwa poprzez wykorzystanie przygotowanych materiałów duszpasterskich oraz przez osobistą lekturę i refleksję nad Bożym Słowem.
Przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa, aby nasza ufna modlitwa
i oddana troska o życie w pełni oddane Bogu przyniosło umocnienie naszej wiary i jedność wspólnoty Kościoła Radomskiego.

Wasz biskup Marek

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-30 15:01
zdjecie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 1 maja 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziś rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.
2. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
3. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny.
4. W piątek, 6 maja, w liturgii będziemy obchodzili święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w piątek sakramentalna wizyt u chorych od godz. 9.00.
6. W najbliższą niedzielę, 8 maja, przypada czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie.
7. Rozpoczęliśmy pracę na cmentarzu , po pomiarach wyszło, że potrzeba ok. 560 m kw. kostki(poprzednio było 650) dlatego zrobimy tę pracę za jednym podejściem. Spłacać będziemy do końca stycznia. Za dwa tygodnie wyślę listy z prośbą o ofiary.
8. Dziękuję za ofiary: a/rodzice dzieci I –komunijnych 400, b/ Czermno Kolonia u P Kołodyńskiej -100, c/ NN z Kościelnej -100, d/ NN z Kolejowej -100, e/ Bolesława Dąbrowska -100, NN Kolejowa - 200
9. W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy nieustannego doświadczania mocy Bożego słowa i wzrastania w posłuszeństwie Jego zbawczej woli.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-30 14:59
zdjecie

DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 24 kwietnia 2022
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro, w poniedziałek, 25 kwietnia, przypada święto Świętego Marka Ewangelisty. Jest to także dzień modlitwy o urodzaje.
2. We wtorek, 26 kwietnia, będziemy celebrowali uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. W piątek, 29 kwietnia, obchodzimy święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, obchodzony w rocznicę wyzwolenia obozu w Dachau (1945).
4. W przyszłą niedzielę modlitwa Róż Różańcowych od godz. 15.15
5. Dziękuję za ofiary na kwiaty i dekoracje do grobu Pańskiego – 1630 zł- koszt wyniósł – 1600 zł.
6. Dziękuję za ofiary na miejsca kultu w Ziemi Świętej - 480 zł
7. Niedziela Biblijna pod hasłem : „Pokój wam”.
8. Dzień Dobra - Warto nadmienić, że zorganizowana przez Caritas Polska w połowie kwietnia br. zbiórka na rzecz uchodźców przekroczyła 100 mln złotych. Szacunkowa wartość wsparcia przekazanego w postaci darów rzeczowych przekroczyła 136 mln zł.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, doświadczenia bliskości Zmartwychwstałego Pana i Jego mocy w codziennym życiu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-23 12:35
zdjecie

Moi Drodzy
Zostały odrestaurowane balaski, tzn. tralki. Mocowanie góra i dół, mocowanie furt jest z nowego drewna. Koszt 12 tysięcy. Bóg zapłać Darczyńcom z Przedborza , którzy pragną pozostać anonimowi.
Wespół z ks. kanonikiem Andrzejem składamy Wam serdeczne życzenia:
Pokój wam - Boży pokój niech zstąpi na świat.
W tegoroczną Wielkanoc bardziej, niż kiedykolwiek potrzebujemy usłyszeć te słowa Pana Jezusa. On zwyciężył wszelkie zło, zniszczenie i śmierć.
Życzę, abyście weszli w tajemnicę Misterium Chrystusa i zaczerpnęli nową moc i niezachwiana nadzieję. Niech światło płynące z pustego grobu rozproszy ciemności, smutek i niepewność naszych dni. Życzę aby pokój wypełnił nasze serca, by trwał pośród nas , by ogarnął Ukrainę i cały świat.
Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi i każdego dnia objawia Swoją miłość. Niech Matka Maryja – Królowa pokoju ochrania nas i wspiera, a my ochotnie odpowiadajmy na Jej prośbę o modlitwę różańcową.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-16 16:22
zdjecie

Niedziela Palmowa 2022
1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 uroczysta msza Wieczerzy Pańskiej- pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji .Adoracja do 20.00. Róże różańcowe zapraszam na modlitwę bezpośrednio po mszy świętej.
2. Wielki Piątek — dzień śmierci Pana Jezusa- post ścisły, nie ma dyspens.
a/o g. 17.00rozpoczniemy drogę krzyżową Na Osnowie przy krzyżu
b/o 18.00 celebracja Mąki Pańskiej i adoracja krzyża przez przyklękniecie. Zbiórka pieniężna na rzecz katolickich miejsc w Ziemi Świętej . Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu.
c/ po nabożeństwie śpiew Gorzkich Żali , adoracja do godz.21.00.
3.Wielka Sobota cały dzień możliwość adoracji – przerwa na sprzątanie
12.30- 15.00
a/Poświęcenie pokarmów: w kościele od godz.8.00 do godz. 9.30.
pozostałe miejscowości w następującym porządku: 9.00 Wąsosz i dalej
Smyków, Gustawów, Pikule, Stanisławów, Szreniawa
c/Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g. 19.30, po zachodzie słońca (przynosimy świece chrzcielne)
22.00 adoracja scholii, kręgu biblijnego i kandydatów do Bierzmowania (kl. VII- VIII) Adoracja do godz. 24.00
4.Rezurekcja wielkanocna o g. 6.00.Pozostałe msze św. o godz. 9.00, 11.30
5.Poniedziałek wielkanocny— msze św. o godz.7.30, 9.00, 11.30
6.Ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego: NN Gustawów -100, NN Stomorgi -150, Gustawów – 140 , RR Beaty Wyciszkiewicz( dawniej śp. Janiny Muskała)-350, na prace – NN z Osnowy -50 zł
7. Dzisiaj „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Biblii Audio – w niezmienionej
cenie 8 złotych.
8. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości łask Bożych.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-09 09:30
zdjecie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 kwietnia 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś, w piątą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy II cześć Wielkiego Postu, która będzie miała charakter pasyjny. Modlimy się, abyśmy gorliwie naśladowali miłość Chrystusa, który oddał własne życie za zbawienie świata. Dlatego zasłaniamy krzyże.
2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu modlimy się w intencji nowych powołań do służby w Kościele.
3. Dziękuję Pani Dyrektor i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji
4. Straż dziękuję za wszystkie dary na rzecz Ukraińców.
5. Dziękuję Paniom z Caritas za rozdanie żywności.
6. Ofiary na prace od chorych – 300 zł. Na kwiaty do Grobu Pańskiego : Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej - 120 zł, RR Elżbiety Śliwińskiej - 420 zł, Wąsosz, Julianów - 450 zł
7. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII i VII.
8. W niedzielę po każdej mszy św. zbiórka do puszki na dzieła Caritas naszej diecezji( tzw. jałmużna wielkopostna).
9. Najbliższa niedziela, 10 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
10. W „Gościu Niedzielnym” polecamy między innymi artykuł o sanktuarium na trudne czasy, czyli o miejscu szczególnego kultu św. Michała Archanioła w Monte Sant’Angelo, oraz kolejny odcinek wielkopostnego cyklu – o nieumiarkowaniu w jedzeniu i piciu.
11. Tego dnia przypada także kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy zginęli pod Smoleńskim, aby miłosierny Bóg obdarzył ich udziałem w życiu wiecznym.
12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
Zdjęcie z katedry w Sandomierzu

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-04-01 16:25

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry