Ogłoszenia parafialne
zdjecie

ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 27 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Przyłączając się do prośby Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego,
Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, proszę by Środa Popielcowa była
dniem postu i modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie oraz o dołączenie do modlitwy
powszechnej wezwania w intencji pokoju na Ukrainie, a także odśpiewanie Suplikacji na
zakończenie każdej Mszy Świętej. Zgodnie z decyzją Prezydium KEP proszę także o
zorganizowanie zbiórki ofiar do puszek na pomoc Uchodźcom i ofiarom wojny w
najbliższą niedzielę tj. 27 lutego oraz w Środę Popielcową.
1. We wtorek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W przyszłą niedzielę o 11.30 odbędzie się uroczystość patriotyczna.
2. W środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem.
3. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.
4. W Środę Popielcową rozpoczynają się także Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, które potrwają do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu.
5. 4 marca, uroczystość Świętego Kazimierza, królewicza, patrona naszej diecezji , z tej racji nie ma obowiązku powstrzymania się od pokarmów mięsnych.
6. Od 2018 roku sobota przed pierwszą niedzielą Wielkiego Postu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest Dniem postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
7. Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne: droga krzyżowa i Gorzkie żale.
8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca: w piątek wizyta sakramentalna w domach chorych od godz. 9.00 , spowiedź od 16.20 i z adoracją Najświętszego Sakramentu.
9. Dziękuję za ofiary: Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej – 100 zł, z Kościelnej -40, z Osnowy -100.
10. Przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli módlmy się o pokój dla Polski i zatrzymanie agresji Rosjan na Ukrainie oraz o nowe powołania kapłańskie.
W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 1045.
11. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia rozpoczynającego się w tym tygodniu Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens.
12. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy postępów w rozumieniu tajemnicy Chrystusa oraz doświadczenia bliskości Pana i mocy Jego słowa w codziennym życiu.
obraz św. Kazimierza ze strony: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_(%C5%9Bwi%C4%99ty)


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-02-23 07:20
zdjecie


SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 20 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 22 lutego, obchodzimy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Chrześcijanie w Rzymie już od IV wieku obchodzili pamiątkę wybrania Wiecznego Miasta na stolicę Kościoła. To dzień naszej łączności z następcą Świętego Piotra, papieżem Franciszkiem. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, wypraszając mu Bożą pomoc i opiekę w trudzie pasterskiej posługi w Kościele.
2. W przyszłą niedzielę, 27 lutego – w ostatnią niedzielę lutego rozpocznie się 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Modlitewną pamięcią ogarnijmy wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich najbliższych, wypraszając im wolność od nałogu.
3. W Gościu Niedzielnym polecam list Papieża Benedykta w sprawie fałszywych oskarżeń w kierunku jego osoby , gdy kierował diecezją monachijską.
4. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w wierze, nadziei i miłości.dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-02-20 07:39
zdjecie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jutro przypada liturgiczne święto Świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.
2. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy ósmej.
3. Dziękuję za ofiarę: NN z Piaseczna – 300 zł
4.Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio”, a na niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa.
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia: obfitości Bożego błogosławieństwa i wzrastania w miłości do Boga i ludzi.


Caritas Diecezji Radomskiej, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku.
Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby,
które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Więcej informacji niezbędnych do podania
w PIT, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach.
Najczęściej środki pomagają w:
 dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego
 edukacji i wypoczynku dzieci
 pomagają rodzinom w sytuacjach losowych
Dziękujemy za zaufanie i wspieranie dzieł miłosierdzia prowadzonych w ramach
Caritas. Czasami życie zależy od 1%.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-02-12 13:45
zdjecie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 6 lutego 2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W sobotę, 11 lutego, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W 1858 roku Maryja objawiła się Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała wówczas do modlitwy i pokuty. Dziś Lourdes to jedno z najbardziej znanych sanktuariów maryjnych na świecie. Słynie z wielu pielgrzymek oraz licznych uzdrowień duszy i ciała.
2. Dzień wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lourdes jest obchodzony także jako Światowy Dzień Chorych. Szczególną modlitwą będziemy otaczać wszystkich, którzy zmagają się z trudnościami choroby i cierpienia.
3. Dziękuję Parafianom za życzliwe przyjęcie po kolędzie i złożone ofiary: 32 340 zł , to 10 tys zł więcej niż w 2020 roku. Zamówiłem już 500 m kostki w cenie z ubr.
4. Szczegóły ofiar :a/Kościelna, Pikulska, Cmentarna- 8060, b/Czermno Kolonia 7000,c/ Osnowa – 5900,d/ Gustawów-3280,e/Wąsosz – 2890, f/ Smyków 2010, g/ Stanisławów-1610, g/ Dobry Widok, Szreniawa, Pikule- 1590.
5. Na dzień 25 .11. 2021 r. zameldowanych było w naszej parafii 1229 osób - faktycznie mieszka ok. 1105.
6. Prezes Fundacji Małych Stópek dziękuje wszystkim ofiarodawcom akcji świątecznej „Paczuszka dla maluszka”, informując ,iż jest to dar wartości ok. 10 mln zł.
7. W przyszłą niedziele taca na ogrzewanie kościoła, Dziękuję za tace na zakony klauzurowe- 217 zł/.
8. Polecamy najnowszy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym można przeczytać m.in. o tym, jak szczera modlitwa nieraz ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie.
9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy odważnego odpowiadania na głos Bożego wezwania, ufnego kroczenia za Panem i bycia znakiem Bożej obecności dla innych.

W tym tygodniu patronuje nam:
- czwartek, 10 lutego – Święta Scholastyka (ok. 480-542), dziewica, siostra bliźniaczka Świętego Benedykta, patrona Europy.


zdjęcie: konkurs kolęd i pastorałek 2022


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2022-02-05 15:16

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry