Ogłoszenia parafialne
zdjecie

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 28 listopada 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski:„Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57). Z tej racji jeszcze bardziej adorujmy Jezusa w Eucharystii.
2. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszam serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie.
3. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła.
4. W piątek, 3 grudnia, w liturgii wspominamy Świętego Franciszka Ksawerego, patrona misji katolickich. W sobotę, 4 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, patronki górników. Jest to także Dzień Modlitw w intencji bezrobotnych.
5. W koszyczku na stoliku są bombki papierowe „Paczuszka dla maluszka” , na odwrocie jest napisane co możemy spakować do takiej paczki i dostarczyć ja na plebanię, jest też konto do wpłaty ofiary na Fundację Małych Stópek
6. Caritas naszej Diecezji możemy wesprzeć kupując „świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świeca mała kosztuje – 10 zł, piramida -20 zł.
7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od 9.00. Spowiedź od 16.15.
8. II niedzielę Adwentu, będziemy przeżywać także jako Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka funduszy do puszki.
9. Od wiosny stolarz dokonuje renowacji balustrady do prezbiterium , ale jak to z fachowcami nie zdążył do tej pory. Jest więc wystawiony klęcznik, dla tych co chcą przyjmować Komunię Św. na klęcząco.
9 a. Ofiary: 1)taca na Seminarium Duchowne – 712 zł
2)na tzw. migrantów -230
3) na prace na cmentarzu :a/ Kościelna, Cmentarna- 1200,b/Osnowa- 650, c/ Czermno Kolonia –670, d/Smyków- 600, e/ Pikule – 300, f/ NN z Olszamowic- 200

10. Komisja Liturgiczna Episkopatu wydała jasną instrukcję , odnośnie muzyki śpiewu podczas mszy św. ślubnej w której stwierdza, że muzyka i śpiew jest częścią mszy świętej. Stąd instrumentem są organy , a pieśni mają charakter liturgiczny i mogą je wykonywać zawodowi organiści, albo chór kościelny. Proszę też , aby o zamiarze gry innego organisty lub chóru, narzeczeni poinformowali mnie , gdy przychodzą na zapowiedzi, a nie kilka dni przed ślubem.
11. 4 grudnia 2021 roku (pierwsza sobota Adwentu) w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.
12. Na nabycia jest modlitewnik adwentowy – 3 zł, opłatki w zakrystii ,w przyszłą niedzielę będą też kalendarze ścienne w cenie 5 zł. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy dziś kalendarz ścienny na 2022 rok z reprodukcjami obrazów przedstawiających wydarzenia z życia Jezusa.
13.Pobieramy Skierowania z Opieki społecznej na paczki żywnościowe.
Wszystkim życzę błogosławieństwa Bożego.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-11-26 15:44
zdjecie

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 21 listopada 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dziękuję za modlitwę Róż Różańcowych w intencji Ojczyzny w kościele i wszystkim w swoich domach. Od poniedziałku kontynuujemy modlitwę w nowennie do św. Andrzeja Boboli patrona Polski.
2. Spotkania biblijne, odbywają się w każdy piątek na plebanii o godz. 18.00, zapraszam chętnych.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele na przemian rano i wieczorem( aby dzieci mogły też uczestniczyć i losować figurkę Matki Bożej). W niedzielę po mszy św. godzinie 7.00 zapraszam mężczyzn , aby utworzyć Różę Różańcową.
4. W pierwszą niedzielę Adwentu poświęcenie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w zakrystii, ofiara na cele parafialne, będą też świece Caritas i kalendarze.
5. Jeszcze są dostępne kalendarze Caritas i kalendarze w formacie małej książeczki- cena 10 zł przeznacza na fundusz obrony życia.
6. Dziękuję za ofiary: na kościół z Osnowy -100 zł , na pomoc Kościołom prześladowanym- 380 zł. Dziękuję dzieciom za zebranie środków higienicznych i przyborów szkolnych dla dzieci w krajach ubogich( dwa kartony).
7. Zostały obniżone i wysunięte promienniki , aby nam było cieplej, Prace bezpłatnie wykonali : Radosław Wrzeszcz( ofiarował też z materiał), Michał Wrzeszcz, Sławomir Stolecki, Marek Hajduk i Adam Zięba z Fałkowa.
8. Akcja „Paczuszka dla maluszka”- to przygotowanie paczuszki z wyprawką dla dziecka, które ma się urodzić lub dziecka kilka miesięcznego. Paczuszki składamy u mnie . Będą też bombki na choinkę, zaś ofiara zostanie przesłana do Fundacji Małych Stópek.
9. Można pobierać skierowania z opieki społecznej , aby uzyskać pomoc żywnościową z EU Skierowania należy składać w kancelarii lub u pań z naszej Caritas.
10. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 22 listopada – św. Cecylia (†III w.), dziewica i męczennica, patronka muzyki kościelnej;
– w środę 24 listopada – świeci męczennicy Andrzej Dung-Lac (1795-1839), prezbiter i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy, zginęli w latach prześladowań 1773- 1862.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
obraz ze strony:https://www.twoja-praga.pl/praga/koscioly/1293.html

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-11-20 07:16
zdjecie

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14 listopada 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po mszy ofiara do puszki, na pomoc tym wspólnotom.
2. W przyszłą niedzielę zakończymy rok liturgiczny uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu modlimy się w intencji ks. bp Marka w 10 r. święceń biskupich. O godz. 9.00 zapraszam kandydatów do Bierzmowania z kasy VIII.
3. Kalendarze Caritas w cenie 10 zł, aby wesprzeć działalność naszej diecezjalnej Caritas.
4. W związku z niebezpieczna sytuacją na wschodniej granicy proszę o modlitwę o pokój i bezpieczeństwo naszej Ojczyzny. Szczególnie proszę aby róże różańcowe gromadziły się o 16.30 na modlitwie różańcowej w takiej kolejności: poniedziałek – RR Jadwigi Żak, środa- RR Elżbiety Śliwińskiej, piątek, RR Janiny Muskała, niedziela 8.30- RR Bernardety Bernackiej, 10.45- RR Janiny Koniecznej, 15.30 -RR Gustawów.
5. W ostatnim okresie zostały wykonane następujące prace: nowy alarm w kościele i na plebanii – 2100 zł, sprawdzenie bezpieczeństwa energetycznego wszystkich budynków parafialnych – 1100 zł. W nowym tygodniu wyślę list do parafian z informacjami i prośbą o ofiarę.
6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na rzecz imigrantów- którzy
są pod opieka straży granicznej , a także parafii przy granicy z Białorusią. Taca na Seminarium Duchowne.

7.W Gościu niedzielnym przeczytamy między innymi o tym, dlaczego papież ustanowił Dzień Ubogich i co z tego wynika dla nas, oraz o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask
Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

7. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 17 listopada – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica, żona Ludwika IV, po śmierci męża poświęciła się wychowaniu dzieci, modlitwie, znana z niezwykłego miłosierdzia wobec ubogich;
– w czwartek 18 listopada – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, zginęła z rąk carskiego żołnierza w obronie czystości, patronka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ruchu Czystych Serc;
– w sobotę 20 listopada – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), prezbiter, powstaniec styczniowy, karmelita, niezwykły spowiednik.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-11-12 20:32

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry