Ogłoszenia parafialne
zdjecie

ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 31 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Architektura wielu współczesnych świątyń może nas zachwycać i prowadzić do głębokich refleksji nad istotą wiary. To tylko budowle, lecz poświęcone stają się przestrzenią spotkania Boga z człowiekiem. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła w tych świątyniach, których data poświęcenia nie jest znana. To również okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Mszę Świętą, jesteśmy przez Boga uświęcani, by dawać świadectwo we współczesnym świecie. Niech będzie to przyczynkiem naszego dziękczynienia Panu Bogu i uwielbiania Go.
2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. Na naszym cmentarzu parafialnym o godz. 11.30 procesja z wypominkami a po niej Msza Święta za wszystkich zmarłych. Następnie błogosławieństwo nowych nagrobków.
3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary.
4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.
5. W najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na Mszy Świętej o 17.00 będziemy się modlić w intencji powołań kapłańskich zakonnych i misyjnych.
6. 5 listopada przypada pierwszy piątek miesiąca. Wizyta do chorych od 9.00.
Spowiedź od 16.15.
Dziękuję za ofiary : z Osnowy – 100, z Kościelnej 150, z Zasadzia -300. Taca Na misje - 959
7.W Gościu niedzielnym polecam: warto przeczytać m.in. o Litanii do Wszystkich Świętych. Wymieniamy w niej często egzotyczne imiona – dowiedzmy się, kim były osoby, które je nosiły.
8. Na stoliku są kalendarze na misje w cenie 5 zł, dochód przeznczony na wsparcie misji

9.W niedzielę, 7 listopada br. o godz. 12.30 w Sanktuarium Matki Bożej
Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej sprawowana będzie Msza Święta
pod przewodnictwem ks. bpa Henryka Tomasika w intencji małżeństw z naszej diecezji przeżywających jubileusz 50 i 25-lecia ślubu oraz inne okrągłe rocznice.
10.W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli : Zdzisław Kulczyk, Janina Liszka , Stanisław Wilkowski. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
*W tym tygodniu patronuje nam: w czwartek 4 listopada – św. Karol Boromeusz (1538-
1584), biskup, gorliwy duszpasterz.
* We Wszystkich Świętych przed naszym cmentarzem odbędzie się zbiórka na rzecz Hospicjum w Radzie Białaczowskiej. popieram
* Jubilatom i solenizantom życzę błogosławieństwa Bożego

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-29 20:49
zdjecie

TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.
2. Na nabożeństwie różańcowych będziemy polecać dzieła misyjne Kościoła i misjonarzy oraz zmarłych w wypominkach.
3. Można zgłaszać wypominki roczne( ofiara jak w ubiegłym roku) i jednorazowe. Na stoliku są kartki wypominkowe.
4. Ofiary: NN – Osnowa-100, Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej -100, z Porąbki - 200 , Cmentarnej -100, z Gustawowa - 100, Adam Fratyka Kościelna- 100. Dziękuję Nowożeńcom Dawidowi i Oldze Dylewskim za kwiaty do kościoła.
5. W Gościu niedzielnym przypomina postać papieża Jana Pawła I, którego beatyfikację zaplanowano na przyszły rok, polecam też artykuł, który pomaga lepiej zrozumieć liturgię i wyjaśnia, czym różni się ona od zwykłej modlitwy.
6. w czwartek 28 października – święci apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.
7. Spotkanie Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę o godz. 15.30.
8. We Wszystkich Świętych msza św. na cmentarzu o godz.12.00.

Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-23 10:26
zdjecie


DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Można zgłaszać wypominki roczne( ofiara jak w ubiegłym roku) i jednorazowe. Na stoliku są kartki wspominkowe.
2. Przy sprzątaniu grobów śmieci kompostowe składajmy obok konteneru. Przypominajmy tym, którzy mieszkają poza parafią , a mają grób krewnych na naszym cmentarzu o przedłużeniu dzierżawy.
3. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się chorymi.
4. Dziękuję za ofiarę na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia -370 zł i za ofiary na parafię: NN Kościelna -150, Zofia Zygała, Szreniawa -100, NN Stanisławów – 100, Stanisław Wilkowski, Czermno Kolonia -300.
5. W Przyszłą niedzielę rozpoczniemy w całym Kościele Tydzień Misyjny , taca przeznaczona na cele misyjne. Dzieci proszone są o przeprowadzenie zbiórki środków czystości: proszków do prania, mydeł, pasty do zębów dla dzieci ubogich na terenach misyjnych.
6. W Gościu niedzielnym polecam: o świętych nauczycielach oraz świadectwo amerykańskiego dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm.
7. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 20 października – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej, patron profesorów, studentów, młodzieży i szkół katolickich, pomagał potrzebującym;
– w piątek 22 października – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież, teolog, filozof, przyjaciel artystów, naukowców, pielgrzym.
Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-16 08:47
zdjecie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Obchodzimy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „ Nie lękajcie sie” Przed kościołem można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia, ”albo przez SMS o treści; „STYPENDIA” pod nr 74265.
2. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień o otaczamy ich modlitwa różańcową.
3. W przyszłą sobotę o godz. 10.00 w Domu Formacji przy kościele w Przedborzu rozpoczynają się katechezy dla narzeczonych, którzy wciągu najbliższych dwóch lat planują zarzec sakrament małżeństwa.
4. Dziękuję za ofiary: z Kościelnej -100, Ilona i Paweł Michalscy -140, NN z Osnowy-50.
5. Przy sprzątaniu grobów śmieci kompostowe składajmy obok konteneru. Przypominajmy tym, którzy mieszkają poza parafią , a mają groby bliskich na naszym cmentarzu o przedłużeniu dzierżawy.
6. W Gościu niedzielnym polecam: Trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność „
7. 15 października będziemy przeżywać Dzień Dziecka Utraconego. Jest on
poświęcony pamięci wszystkich zmarłych dzieci. Zwraca uwagę na rodziców,
którzy przeżyli niewyobrażalną tragedię jaką jest śmierć dziecka.
9. W tym tygodniu patronują nam:
– w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916),
prezbiter, kapucyn, założyciel wielu zgromadzeń bezhabitowych;
– w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica i
doktor Kościoła, reformatorka zakonu karmelitańskiego;
– w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-
1243), żona Henryka I Brodatego, po śmierci męża wstąpiła do klasztoru
cysterek, słynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
obraz ze stron:y karmel.pl

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-09 19:12

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-09 19:11
zdjecie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 października 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. „Chcesz świętych kapłanów? Módl się za nich”. W odpowiedzi na to wezwanie zapraszamy do modlitwy za kapłanów. W naszej parafii istnieje Apostolat „Margaretka”, który chcemy kontynuować. Osoby zaangażowane w tę formę opieki duchowej ofiarowują jeden dzień w tygodniu w intencji wybranego kapłana, dla którego wypraszają u Boga potrzebne łaski.
2. W ubiegłą niedzielę policzyliśmy uczestnictwo we mszach świętych: kobiet było 170, mężczyzny 101, do Komunii św. przystąpiło 67 kobiet i 27 mężczyzn.
3. Dziękuję za ofiary : taca na Caritas-990 zł, ofiary na funkcjonowanie parafii : Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej -100, NN z Osnowy 100, NN ze Stanisławowa 200, od chorych 150.
4. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
5. W Gościu niedzielnym polecam : Fatima przesłanie aktualne. W kinach jest wyświetlany film fabularny „Fatima”
6. Krajowy Duszpasterz Nauczycieli, biskup Piotr Turzyński oraz Duszpasterstwo
Nauczycieli i Wychowawców Diecezji Radomskiej zaprasza do Sanktuarium Matki
Boskiej Ostrobramskiej w Skarżysku – Kamiennej na Mszę Świętą w intencji nauczycieli
10 października br. o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej zostanie dokonany Akt
zawierzenia Matce Bożej wszystkich pracowników oświaty.

6. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;
– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, mistyczka, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia;
– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa – patronka wspólnot Żywego Różańca.


Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-10-02 16:35

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry