Ogłoszenia parafialne
zdjecie

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W środę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu. Warto polecać się ich opiece nie tylko w latach dziecięcych, ale i w dorosłym życiu.
2. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie po mszy św. o godz. 17.00. Zapraszam szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
3. W pierwszy piątek miesiąca sakramentalne odwiedziny chorych, spowiedź od 16.30.
4. W sobotę będziemy wspominali Świętych Aniołów Stróżów. Bóg każdemu z nas daje Anioła, by go strzegł i wspomagał na drogach życia.
5. W piątek wspominamy – św. Teresę od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, karmelitanka, patronka misji katolickich;
6.
7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.
8. Dziękuję za ofiarę od pielgrzymów do Kalisza – 220 zł.
Dziękuje Paniom z naszej Caritas za rozdanie paczek żywnościowych.
9. Caritas naszej diecezji prosi dar owoców i warzyw dla dzieci. Możemy je przywieźć do magazynu przy plebanii.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-09-25 09:55
zdjecie

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka.
2. Bóg zapłać za modlitwy o moje zdrowie.
3. Dziękuje P. Eli Śliwińskiej za przewodniczenie pielgrzymce do Kalisza.
Dziękuje nowożeńcom Anecie I Piotrowi Baryś za kwiaty do kościoła.
4. Dziękuję za ofiary z Osnowy -50 zł i ul. Kolejowej 50 zł.
5. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII, a o 11.30 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
6. Taca z przyszłej niedzieli na Caritas naszej Diecezji.
7. W sobotę odbiór paczek żywnościowych z magazynu na plebanii.8.00-900- Czermno, 9.00-10.00 pozostałe miejscowości.
8. W Gościu niedzielnym polecam między innymi artykuł o aktualnych także dziś objawieniach Matki Bożej w La Salette i bardzo mocne świadectwo więzionego wiele lat przez komunistów kard. Van Thuana, oraz wydanie specjalne o nowych błogosławionych.
9. Mały Gość – o tym , kto jest najważniejszy.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-09-18 17:21
zdjecie

Zapraszam do obejrzenia zdjęć wieńców dożynkowych w Galerii ;Dożynki 2021

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-09-06 20:46
zdjecie

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 września 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb i święcimy ziarno pod zasiew.
2. W przyszłą niedzielę spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania z klasy VIII. O 8.30 spowiedź ,a po mszy św. spotkanie formacyjne, proszę przynieść notatnik.
3. Dziękuję za ofiary od chorych-250 zł
4. W sobotę pielgrzymka do Kalisza , wyjazd o 6.30 . Jest jednak trudność finansowa , bo ostatecznie zostało 26 osób , koszt więc wyniesie 70 zł od osoby. Jeśli ktoś chce zrezygnować proszę dać dziś znać.
5. W Gościu niedzielnym polecamy artykuł o Kongresach Eucharystycznych oraz specjalny dodatek O beatyfikowanych sługach Bożych kard. Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej w cenie 10 zł.
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-09-04 10:35

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry