Ogłoszenia parafialne
zdjecie

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 29 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE1. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach.
2. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele w niedzielę o 11.30 . Będzie również poświęcenie przyborów szkolnych dzieciom rozpoczynającym edukację. Serdecznie zapraszam też rodziców.
3. Spowiedź dzieci i młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o 17.30.
4. Dziękuję za ofiary : Kościelna – 100, Czermno Kolonia u P. Kołodyńskiej- 100.
5. Dziękuję nowożeńcom Klaudii i Rafałowi Wijas za kwiaty do kościoła.
6. W przyszłą niedzielę spotkanie Żywego Różańca z nabożeństwem do św. Jana Pawła II o 10.45.
7. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.00.
8. W sobotę o godz.7.00 Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.
9. W Gościu Niedzielnym polecam: jak wyglądała edukacja w starożytnym Izraelu i do jakiej szkoły chodził Pan Jezus.
Apel przewodniczącego Episkopatu Polski

Od kilu tygodni jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń w
Afganistanie, związanych ze zmianą władzy.
Wiele tysięcy Afgańczyków ratuje swoje życie i zdrowie ucieczką z
kraju, szukając pomocy we wspólnocie międzynarodowej.
Wsłuchując się w głos papieża Franciszka, który wezwał
wszystkich ludzi dobrej woli, by „modlili się do Boga pokoju, aby zamilkł
szczęk oręża i by można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu”,
zwracam się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła w Polsce o
modlitwę i pomoc materialną dla cierpiącego ludu Afganistanu.
W związku z powyższym, ogłaszam niedzielę 5 września br. „Dniem
Solidarności z Afgańczykami”. Dziękuję wszystkim księżom biskupom,
którzy podczas Rady Biskupów Diecezjalnych, na Jasnej Górze dnia 25
sierpnia br., poparli jednogłośnie ideę ogólnopolskiej zbiórki na ten cel.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-28 09:52

Moi Drodzy!
W ostatnich dniach wakacji, serdecznie dziękuję wszystkim, dzięki którym w czasie letnich miesięcy dokonało się wiele dzieł rekolekcyjnych i duszpaster-skich w diecezji radomskiej oraz umożliwiających wypoczynek dzieci i młodzieży.
Bardzo znaczącym dziełem naszego radomskiego Kościoła było tegoroczne piel-grzymowanie na Jasną Górę. Dziękuję kilku tysiącom wiernych, których podą-żanie do Matki Bożej Jasnogórskiej było świadectwem ufnej wiary i źródłem Bo-żej opieki w ich osobistych intencjach oraz duchowym darem dla całej wspólnoty diecezjalnej. Dzieło to nie byłoby możliwe bez zaangażowania licznych wiernych
i znaczącej grupy kapłanów. Dziękuję Wam z całego serca za wasze oddanie
i poświęcenie dla innych.
Niemożliwa do ocenienia jest wytrwała kontynuacja w wakacyjnym czasie dzieła Jerycha Rodzin w naszej diecezji. Dziękuję za wielkie zaangażowanie wiernych i duszpasterzy w owocne przeżycie tego czasu modlitwy, umocnienia rodzin i odnowy wiary.
U progu nowego roku szkolnego życzę uczniom spokojnego i owocnego czasu nauki, a rodziców i nauczycieli powierzam opiece Matki Bożej i przyzywam mocy Bożego błogosławieństwa.
Za dwa tygodnie będziemy przeżywać beatyfikację kardynała Stefana Wy-szyńskiego i Matki Róży Czackiej. Módlmy się o obfite owoce tego ważnego wyda-rzenia i zapraszam na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Prymasa Wy-szyńskiego w dniu 25 września 2021, w katedrze radomskiej o godz. 11.00.
Wasz biskup Marek

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-28 09:47
zdjecie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 22 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.
2. Dziękuję za ofiary na tacę gospodarcza – 1259 zł.
3. Poniedziałek o godz. 15.00 na parkingu przy kościele będzie można zrobić badanie w Ambulansie Diagnostycznym , pod kontem osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania szczególnie polecane osobom , które przeszyły Covid 19.
4. Parafialne dożynki 4 września.
5. Zapisuje na pielgrzymkę do Kalisza. Jest 24 osoby , bus mieści 35 osób.
6. W Gościu niedzielnym przeczytamy między innymi wspomnienie o zmarłym arcybiskupie Henryku Hoserze oraz o tym, jak skutecznie przekazywać wiarę w rodzinie.
7. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;
– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna,
wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-21 11:32
zdjecie

WNIEBOWZIĘCIE NAJŚW. MARYI PANNY 15 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Przez dogmat o wniebowzięciu Najświętszej Maryi Panny Kościół przypomina nam, że powołaniem każdego z nas jest zjednoczenie z Bogiem. Dążymy do niego w doczesnym, ziemskim życiu, dlatego podejmujemy różne wyzwania wynikające z naszego powołania, realizowanego na różnych płaszczyznach, wspierani łaską Boga w sakramentach, których szczytem jest Eucharystia. Bóg wzywa nas do nieba, gdzie dla każdego jest przygotowane miejsce od założenia świata.
2. Dziękuję wiernym z Pikul za bukiet ziół i kwiatów przed ołtarz.
3. Dziękuję za ofiary do puszki na poszkodowanych przez huragany i powodzie -320 zł.
4. Ofiary na wydatki parafialne : a/ NN z ul. Kolejowej – 200,b/ z ul. Osnowa – 200, NN- 50.
5. Dziękuję rodzinie Smolągów za ciasto dla pielgrzymów.
6. W dniu 18 sierpnia do godz. 10.00 można złożyć elektrośmieci( zużyte sprzęty AGD, komputery , telefony) na parkingu przy kościele. Pozyskane z elektrośmieci pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie Kościoła na Wschodzie , gdzie mieszkają nasi rodacy.
7. Od tygodnia działa już w pełni system e-cmentarza parafialnego. Za wykonanie inwentaryzacji grobów i stworzenie strony internetowej zapłaciłem 8570 zł. Oprócz danych jawnych( widocznych dla wszystkich)system zawiera dane o zmarłym, o opiekunie grobu, opłatach. Proszę, aby dzierżawcy grobów(opiekun grobu) gdzie od ostatniego pochówku minęło 20 lat , zgłaszali się do kancelarii w celu dokonania prolongaty. Pozyskane pieniądze posłużą nie tylko do opłat za śmieci, ale także do kładzenia kostki brukowej w alejach cmentarnych w przyszłym roku. Uzupełniam groby( nagrobki) nowe powstałe od marca 2020 roku. Można na stronę cmentarza przesyłać aktualne zdjęcia grobów.
8. W Gościu niedzielnym przeczytamy: przeczytamy między innymi o tym, gdzie Maryja przebywała po wniebowstąpieniu Pana Jezusa i jak skończyło się Jej ziemskie życie.
9. W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin,
czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
– w piątek 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła,
teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
– w sobotę 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult
Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli

Zapraszamy serdecznie wszystkich na Rejonowy Dzień Chorych w sobotę 21
sierpnia br. do Czarnieckiej Góry. Początek o godz. 10.00. O godz. 12.00 Msza Św. pod przewodnictwem
Ks. Biskupa Henryka Tomasika zakończona błogosławieństwem Najświętszym
Sakramentem na sposób Lourdzki. Dojazd własny.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-13 10:57
zdjecie

Program Festynu parafialnego w Przedborzu w dniu 8 sierpnia na zdjęciu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-07 08:41
zdjecie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 8 sierpnia 2021
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Ks. bp Marek Solarczyk, który wyruszył na pielgrzymi szlak , zachęca do przezywania pielgrzymki duchowej. Idźmy w pielgrzymce duchowej do Matki Bożej z różańcem, ofiarowując swoje cierpienia, czy wyrzeczenia.
W poniedziałek przybywa do Czermna Pielgrzymka Radomska, a w środę na Wąsosz Pielgrzymka z Warszawy tzw”17-stki”.
2. Dziękuję za ofiary : Gustawów-100, Kościelna – 350, Czermno Kolonia u p. Kołodyńskiej 100, Cmentarna- 100 Osnowa-100, Gustawów-100 , NN z Kościelnej -300. Dziękuję za ofiary na kwiaty wiernym z Czermna Kolonii, czyli ulice Spółdzielcza, Kolejowa, Dąbrowy , Zasadzia. NN za 5 storczyków.
3. W Przyszłą niedzielę taca gospodarcza, trzeba założyć nowy alarm w kościele.
4. W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz poświęcenie na każdej mszy św.
5. 15 sierpnia przypadnie 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny. Skutki tego triumfu Wojska Polskiego wpłynęły także na historię Europy, bowiem zatrzymano nawałnicę bolszewicką, która zagrażała nie tylko naszemu narodowi.
6. Zapraszam na pielgrzymkę do sanktuarium św. Józefa do Kalisza (11.09), proszę o zapis do 15 sierpnia, bo jest zarezerwowany autokar.
7. W Gościu niedzielnym polecam: W 800. rocznicę śmierci świętego Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego.
8. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta
Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św.
Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941),
prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask
Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Ks. dziekan zaprasza dziś na festyn ewangelizacyjny do Przedborza. program na zdjęciu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2021-08-06 21:22

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry