Ogłoszenia parafialne
zdjecie

ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 27 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować Zespołowi Dekoracyjnemu za świąteczny wystój świątyni. Mamy nową szopkę, to dzieło młodych parafian z ul. Kościelnej, dziękuję bardzo, dziekuję za ręcznie robione ozdoby na choinki
2. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 15.00 na dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.
3. 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte według porządku niedzielnego Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie zapomnijmy o Eucharystii tego dnia, by z Bogiem rozpocząć nowy rok Pański.
4. 2 stycznia, w pierwszą sobotę miesiąca, o godz.7.30 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny.
5. W Gościu niedzielnym polecam:a/ dodatek specjalny: litania do Dzieciątka Jezus,b/ o świętych którym malutki Jezus pozwolił wziąć się na ręce
6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
7. W tym tygodniu patronują nam:
– w poniedziałek 28 grudnia – Święci Młodziankowie, męczennicy, ponieśli śmierć na rozkaz Heroda z powodu przyjścia na świat Zbawiciela;
– w sobotę 2 stycznia – Święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (330-390), biskupi i doktorzy Kościoła.


dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-12-26 17:44
zdjecie

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 20 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Zanim zasiądziemy do wieczerzy, zadbajmy nie tylko o zachowanie tradycji postnego posiłku, lecz przede wszystkim, przez wspólną modlitwę, czytanie opisu narodzenia z Ewangelii św. Łukasza oraz łamanie się opłatkiem, stwórzmy w swoich domach przestrzeń, by Bóg mógł zagościć w naszym życiu. O północy, zgodnie z tradycją naszych ojców będziemy się dzielić radością z Bożego Narodzenia.
2. W sobotę 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika.
3. W niedzielę święto Świętej Rodziny : Jezusa , Maryi i Józefa.
4. W związku z ogłoszoną kwarantanną , kolęda po 18 stycznia.
5. Dziękuję za ofiary; a/ Kościelna , Cmentarna -400, b/Osnowa- 150, c/ Czermno Kolonia- 500, d/Smyków -200.
6. W Gościu niedzielnym polecam: dodatek specjalny: modlitwy na rozpoczęcie kolacji wigilijnej.
7. W środę od 9.00 mogę odwiedzić chorych, proszę o zgłoszenie.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
obraz ze strony:https://forumdlazycia.wordpress.com/2012/12/24/boze-narodzenie-w-malarstwie-cz-i/

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-12-19 20:48
zdjecie

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 13 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach stanu wojennego. Tego dnia o godz. 19.30 papież Jan Paweł II i prezydent Stanów Zjednoczonych zapalili święcę ,odpowiednio w Pałacu Apostolskim i Białym Domu jako sprzeciw wobec władz komunistycznych. Dzis możemy powtórzyć ten historyczny gest.
2. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana.
3. Spowiedź św. w środę od 9.15-10.00 i 16.15-17.00 Słowo Boże wygłosi ks. Piotr Popis proboszcz ze Skotnik.
4. Taca z przyszłej niedzieli na ogrzewanie kościoła.
5. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.
6. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
7. 8 grudnia Papież Franciszek ogłosił rok św. Józefa , związane są z nim odpusty, które można uzyskać pod zwykłymi warunkami w każdą środę, oraz we wspomnienia i święta św. Józefa. W obecnej sytuacji publicznego zagrożenia zdrowia, rozszerza się dar odpustu zupełnego w
sposób szczególny na osoby w podeszłym wieku, na chorych, umierających i wszystkich tych, którzy z usprawiedliwionych racji nie mogą wyjść z domu, a którzy odrywając się w
duchu od wszelkiego grzechu oraz z intencją wypełnienia, gdy tylko to będzie możliwe,
zwykłych warunków, odmówią w domu lub tam, gdzie zatrzymuje ich przeszkoda, akt
pobożności na cześć Świętego Józefa, pocieszyciela chorych i Patrona Dobrej Śmierci,
ofiarując z ufnością Bogu boleści i niedogodności własnego życia.
8. Dziękuję za ofiary :a/ Kościelna -350, b/Osnowa-570,c/Czermno Kolonia-200,d/Gustawów-300,e/Pikule-200, Wasosz-120
9. W Gościu niedzielnym polecam: III część cyklu adwentowego "Objawiło się życie"- zapalone lampy, oraz o obrazie Matki Bożej z Guadalupe.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-12-12 18:04
zdjecie

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 6 grudnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Po mszy św. zbiórka do puszki na wsparcie Kościoła na Wschodzie.
2. W zakrystii możemy nabyć poświęcony opłatek(ofiara na potrzeby parafii), świece Caritas- 5 zł, kalendarz z sanktuarium z Ostrej Bramy ze Skarżyska - Kamiennej– 5 zł.
3. We wtorek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godzinie 17.00 i 17.30.W tym dniu możemy wybłagać u Boga wiele łask przez wstawiennictwo Niepokalanej Maryi.
4. Spowiedź św. zbiorowa na Boże Narodzenie 16 grudnia. Korzystajmy już ze spowiedzi przed roratami.
5. Dziękuję za ofiary: Zuzanna i Adam Smoląg – 500, a/Kościelna, Cmentarna-450,b/Osnowa-200.c/Gustawów- 100.d/Smyków-200,e/Wasosz-100.
6. Od 26 listopada zmieniły się kryteria przyznawania pomocy żywnościowej z Banków Żywności- ok. 100 zł na korzyść biorącego, więc został jeszcze ostatni tydzień aby załatwić tę sprawę.
7. W Gościu niedzielnym polecam: a/ II część cyklu adwentowego "Objawiło się życie", artykuł ks. Pawlaszczyka pt.”Realizm wiary”,b/ rozmowa z ks. Oderem: co wiedział papież o nadużyciach seksualnych.
8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitości łask Bożych.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-12-05 19:09

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry