Ogłoszenia parafialne

Na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.
http://mogily.pl/czermno


Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.
W związku z decyzją Premiera RP o zamknięciu cmentarzy od 31.10 -2.11 nie będzie mszy św. na cmentarzu w niedzielę.
Zapraszam do kościoła : o 11.30 różaniec za zmarłych i o 12.00 msza św.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-30 16:39
zdjecie

Rocznica Poświęcenia Kościoła 25 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy dzień poświęcenia naszego kościoła, polecamy Bogu fundatorów, budowniczych i ofiarodawców.
2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.
3. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 12.00 będzie msza św. na cmentarzu, zachowujemy stosowne odległości , najlepiej stojąc przy grobie bliskich. Nie ma procesji . Po mszy św. poświęcenie nowych nagrobków. Wypominki będą czytane w dzień Zaduszny przed i po każdej mszy świętej. Wypominkami będziemy się modlić już od dzisiejszego nabożeństwa różańcowego.
4. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. Po mszy św. o godz. 10.00 nabożeństwo za zmarłych.

6. Dziękujemy Bogu i sędziom Trybunału Konstytucyjnego za zniesienie przesłanki eugenicznej( choroba dziecka) do zabicia dziecka.
7. Dziękuję za ofiary na prace 200 zł, taca na misje 516 zł.
8. W Gościu niedzielnym polecam:a/ czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim? ,b/jakie mamy powody kryzysu powołań zakonnych? Czy posłuszeństwo może być drogą do wolności?
9. Solenizantom i jubilatom, życzę obfitych łask Bożych.


autor zdjęcia naszego kościoła : G. Młynarczyk

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-24 19:38
zdjecie

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela w całym Kościele poświęcona jest sprawie misji. Rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misji i misjonarzy zakonnych i świeckich. Wielkie dzieło misyjne wspieramy na różne sposoby, dzisiaj także składając ofiary na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. W kalendarzu liturgicznym w dniu 18 października przypada święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Jest to dzień modlitw za pracowników służby zdrowia.
3. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. Naszym orężem jest różaniec.
4. W czwartek, 22 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Pawła II.
5. Dziękuję za ofiary:1090 zł.
6. W Gościu niedzielnym polecam: a/ najbardziej cenną rzeczą, jaką robię, jest skłanianie ludzi do powracania do Boga – mówił ks. Piotr Pawlukiewicz. b/ Komunia św. Do ust czy na rękę?
7. Solenizantom i jubilatom, życzę obfitości łask Bożych.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-17 16:23

W związku ze stanem epidemii, biorąc pod uwagę zagrożenie zdrowia oraz życia
wiernych, zgodnie z kan. 87 § 1, kan. 1245 i kan. 1248 § 2 Kodeksu Prawa
Kanonicznego oraz zaleceniami zawartymi w Komunikacie Przewodniczącego
Konferencji Episkopatu Polski z dnia 16 października 2020 roku – Ksiądz Biskup Henryk
 

udzielił dyspensy

od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej
a. osobom w podeszłym wieku i kobietom w stanie błogosławionym,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, podwyższona temperatura itp.),
c. osobom, przebywającym w tzw. „strefie czerwonej” w okresie jej obowiązywania, które
czują wielką obawę przed zarażeniem.

----------------------------------------------------

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-17 16:12
zdjecie

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. Dzisiaj swoimi ofiarami do puszki wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która została powołana przez Episkopat Polski dla upamiętnienia pontyfikatu Ojca Świętego Jana Pawła II.
2. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą. Zapraszam na nabożeństwo różańcowe.
3. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego.
4. W przyszłą niedzielę na mszy św. o godz.9.00 spotkanie uczniów klasy VIII i I - kandydaci do Bierzmowania.
5. Taca Niedzielna na misje.
6. Ofiary zbiorowe – 500 zł
7. Od 13 października zachęcam do modlitwy ,aby Trybunał Konstytucyjny objął ochroną prawną dzieci przed urodzeniem z podejrzeniem o posiadanie wad rozwojowych(w 2019 r. 1074 aborcje wykonano z powodu podejrzenia u dziecka ciężkiej choroby lub kalectwa, czyli z powodu przesłanki eugenicznej.)Posiedzenie trybunału 22 października.
8. Proszę pobierać skierowania z opieki społecznej na paczki żywnościowe.
9. W Gościu niedzielnym polecam: a/film na DVD „Ziemia Maryi” - piękny obraz o Matce Jezusa, który poruszy każdego widza. Wzbogacony o 85 minut dodatkowych materiałów, b/ o nowej encyklice papieża Franciszka, która utwierdza w przekonaniu, że braterstwo to główny rys obecnego pontyfikatu.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn, który powołał do życia wiele bezhabitowych zgromadzeń zakonnych, przeważnie żeńskich.
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-10 15:57
zdjecie

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 października 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennej Mszy Świętej i październikowym nabożeństwie odprawianym w naszym kościele o godz.17.00.
2. W tym duchu przeżyjemy też liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, które przypada w środę.
3. W poniedziałek 5 października w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.
4. Dziękuję za ofiary na prace -470 zł, w październiku dotrze list z prośbą o pomoc finansową na zapłatę kolejnej raty za aleje na cmentarzu.
5. W GOŚCIU NIEDZIELNYM POLECAM:A/ SZCZĘŚCIE TO ZAPATRZENIE SIĘ W BOGA, SMUTEK TO KONSEKWENCJA ZAPATRZENIA SIĘ W SIEBIE – MÓWI MATKA SŁUGI BOŻEGO CARLA ACUTISA, KTÓREGO BEATYFIKACJA ODBĘDZIE SIĘ NA POCZĄTKU PAŹDZIERNIKA,B/ O ŚW. FRANCISZKU Z ASYŻU, KTÓRY MÓWIŁ O SOBIE „PROSTY I NIEWYKSZTAŁCONY”, A RZUCIŁ OGIEŃ NA POGRĄŻONY W POTĘŻNYM KRYZYSIE KOŚCIÓŁ.
6. W MAŁYM GOŚCIU:O POWIERZENIU SIĘ MATCE BOŻEJ.
7. SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAM ŻYCZENIA BŁOGOSŁĄWIEŃSTWA BOŻEGO

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-10-03 20:04

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry