Ogłoszenia parafialne
zdjecie

obraz za https://pl.wikipedia.org/wiki/Izydor_z_Sewilli
DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30 sierpnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. 1 września o godz. 8.00 msza św. na rozpoczęcie roku katechetycznego i szkolnego Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
2. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży 1 września o 7.30 i w pierwszy piątek o 17.30.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz.9.00.
4. Pierwszosobotnia Msza Święta z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi w naszym kościele o godz.7.00.
5. W niedziele o 11.30 msza św. dziękczynna za zbiory, proszę o wieńce dożynkowe.
6. Dziękuję za ofiary taca gospodarcza -1410 zł, ofiary na prace cmentarne- 1310 zł.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.
św Izydor z Sewilii jest patronem internetu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-26 10:37
zdjecie

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
2. W poniedziałek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.
3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
4. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.
5. Dziękuję za ofiary na prace na cmentarzu, wpłynęło 5250 zł.
6. Proszę o poparcie społecznej inicjatywy ustawodawczej;” Tak dla rodziny , nie dla gender”. Podpisy będą zbierać parafianie. Więcej informacji na http://chronmyrodziny.pl
7. W GN polecam:a/ Porozmawiajmy o parafii, b/w wakacyjnym cyklu "Nie ma jak u Mamy" o Matce Bożej Królowej Tatr
8. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-21 17:30

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 sierpnia 2020
KOMENTARZ DO CZYTAŃ

Iz 22,19-23 Klucz domu Dawidowego
Rz 11,33-36 Hymn na cześć mądrości Bożej
Mt 16,13-20 Ty jesteś Piotr i tobie dam klucze królestwa niebieskiego


Pan Bóg ma do człowieka zaufanie, ponieważ dzieli się z nami władzą, którą symbolizują klucze. O tym mówi dzisiejsza liturgia Słowa. Izajasz głosi proroctwo Szebnie, najwyższemu urzędnikowi państwowemu, że jego władza będzie przekazana Eliakimowi, słudze Boga. Natomiast Święty Paweł wychwala Boże decyzje, choć dla nas są one niepojęte. Ewangelia zawiera rozmowę Pana Jezusa z uczniami, podczas której Piotr udziela natchnionej przez Ducha odpowiedzi na pytanie Jezusa, za kogo Go uważają. Pan Jezus zapowiada też przekazanie władzy w Kościele Piotrowi.
Otwórzmy nasze umysły i serca na słowo Boże, abyśmy umieli być dobrymi zarządcami w sprawach, które nam Pan Bóg powierza, oraz abyśmy umieli szanować władzę innych.
prawa autorskie : hlondianum.pl

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-21 17:11

https://www.m.pch24.pl/bp-zawitkowski--warszawo--spalas--gdy-barbarzyncy-profanowali-chrystusa--juz-nie-czerwona--ale-teczowa-flaga-,77880,i.html

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-17 21:17
zdjecie

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 sierpnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W sierpniu tak często nasze myśli i modlitwy kierujemy do Matki Bożej. W nadchodzącą sobotę, będziemy radowali się Maryją – Królową.
2. Trwa jeszcze sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość naszego narodu. Jednym z przejawów miłości bliźniego może być więc zobowiązanie do abstynencji od alkoholu w celu ratowania innych osób uzależnionych, a także pomoc w podjęciu przez takie osoby decyzji o leczeniu odwykowym.
3. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z sołectwa Czermno Kolonia, według przekazanej mi informacji zebrano 1150 zł. Zakupione zostały storczyki - mam nadzieje, iż „wytrzymają” do końca października - aby zaoszczędzić Wasze pieniądze potrzebne też do spłaty naszych zobowiązań za prace na cmentarzu.
4. Dziękuję za ofiary: a/Czermno Kolonia u p. M. Kołodyńskiej( trzy rodziny) 200,b/rodz. Wilków z Sosnowca -100,c/Osnowa – 100, d/Czermno Kolonia 200, e/. Gustawów 200.
5. Od odblokowania uczestnictwa wiernych na mszach św. w kościołach, w naszej parafii uczestniczy ok. 300 wiernych na niedzielnych mszach św. Spadek ok. 80 osób od lutego, średnia taca niedzielna wynosi ok. 800 zł, spadek o 25%. Jasno więc widać, iż katolik na utrzymanie swojej parafii daje przeciętnie 12 zł miesięcznie! Apeluję o jakąś hojność, o czym przypomina nam 5 przykazanie kościelne: „ troszczyć się o potrzeby wspólnoty kościoła”. W związku z tym wprowadzam raz w miesiącu tacę na cele kultu religijnego i bieżących spraw gospodarczych. Najbliższa taca w przyszłą niedzielę.
6. W GN polecam:a/ Zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej ocaliło całą chrześcijańską cywilizację w Europie. Mija sto lat od Cudu nad Wisłą,b/ w wakacyjnym cyklu „Nie ma jak u Mamy” o najstarszym sanktuarium maryjnym w Polsce, w Krajnie.
7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 17 VIII – św. Jacek Odrowąż (1200-1257), prezbiter, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było wypełnione czcią do Matki Bożej.
• 20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię św.; nazwano go „papieżem dzieci”.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-14 09:01
zdjecie

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 sierpnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W poniedziałek przypada święto Świętego Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika (†258).
2. W piątek, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
3. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary.
4. W tę maryjną uroczystość w 100 – lecie bitwy z bolszewicką Rosją, dziękujemy Bogu przez Maryję Królową Polski za „Cud nad Wisłą”. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu.
5. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Osnowy, na przyszłą niedzielę proszę o ofiary na zakup storczyków całą miejscowość Czermno Kolonia.
6. Dziękuję za anonimową ofiarę na zakup ornatu – 400 zł. , od chorych na prace cmentarne – 150 zł.
7. Połowa rodzin nie złożyła ofiary na wykonane aleje na naszym cmentarzu, po niedzieli otrzymają więc list z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy w kancelarii parafialnej.
8. W przyszłą niedzielę zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z towarzyszeniem scholii od godz.10.45.
9. Pielgrzymki ; dziś na łące plebańskiej nocuje 100 osobowa Pielgrzymka z Szydłowca, we wtorek- 30 osobowa grupa warszawska na Wąsoszu.
10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 11 VIII – św. Klara (1194-1253), dziewica, która idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.
• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), franciszkański kapłan i męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia.
• W GN polecam: a/z przemocą trzeba walczyć, jednak Polska rozważa wypowiedzenie tak zwanej konwencji przemocowej. Czy powinniśmy ją wypowiadać? Jeśli tak, to dlaczego?, b/w wakacyjnym cyklu „Gościa” o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.

Komentarz: „Krajobraz po bitwie wyborczej”, jaki jest każdy widzi.
Katolik winien nawracać się i głosić Ewangelię. Wezwanie do wszystkich:” Bracia, w imię Jezusa Chrystusa, proszę pojednajcie( por. św. Paweł). Jeśli ktoś nie chce słuchać Kościoła niech ci będzie jako poganin i obcy(por. słowa Pana Jezusa). „ Wszelkimi sposobami należy ”cisnąć” rządzących, aby wypełnili zapowiadany program, zwłaszcza dotyczący poszanowania wartości moralnych w życiu społecznym( vide : konwencja stambulska). Nam wiernym uczniom Pana trzeba jednak modlić się, pokutować i odmawiać różaniec za nawrócenie grzeszników( wezwanie NMP z Fatimy). Zapraszam do licznego udziału w nabożeństwie fatimskim w czwartek o godz. 18.30.
Obraz :kaplica pod Radzyminem upamiętniąjaca Bitwę Warszawską,
za ;https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_Warszawska

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-08 08:43

https://maronici.pl/dla-libanu/
Bejrut jest obecnie zniszczonym miastem. Doszło tam ostatnio do prawdziwej katastrofy z powodu tajemniczego wybuchu, który miał miejsce w porcie. Bejrut, określano zawsze ,,narzeczoną Wschodu” i latarnią morską Zachodu, obecnie jest owa narzeczona bardzo udręczona. To jest scena wojenna bez wojny. Nastąpiło zniszczenie i spustoszenie wszystkich jego ulic, dzielnic i domów. Dziesiątki obywateli straciło życie; tysiące zostało rannych; zniszczone zostały szpitale, kościoły, domy, instytucje, hotele, sklepy oraz różne instytucje publiczne i prywatne. Setki rodzin stało się bezdomnymi. Wszystko to ma miejsce, a państwo znajduje się w sytuacji bankructwa gospodarczego i finansowego, które sprawia, że nie jest w stanie poradzić sobie z tą ludzką i miejską katastrofą. Libańczycy są również w stanie ubóstwa i nędzy.

Kościół, który utworzył sieć pomocy humanitarnej na całym terytorium Libanu, znajduje się dziś przed nowym wielkim wyzwaniem, którego nie jest w stanie samodzielnie podjąć. Pozostaje jednocześnie w całkowitej solidarności z najuboższymi, rodzinami ofiar, rannymi i wysiedlonymi, i jest gotów przyjąć ich w swoich instytucjach

W imieniu Kościoła w Libanie dziękuję wszystkim państwom, które wyraziły gotowość do pomocy Bejrutowi, miastu zniszczonemu przez wybuch, i zwracam się do innych bratnich i siostrzanych krajów oraz do wielkich państw, a także do Organizacji Narodów Zjednoczonych, w celu niezwłocznego zmobilizowania pomocy na ratowanie Bejrutu, bez żadnych względów politycznych, ponieważ to, co się stało, wykracza poza politykę i konflikty. Wzywam również organizacje charytatywne w różnych krajach do pomocy rodzinom libańskim, a w szczególności zamieszkałym w Bejrucie, aby mogły one wyleczyć swoje rany i odbudować swoje domy.

W ciągu ostatnich kilku lat Liban doświadczał kolejnych katastrof politycznych, zagrożenia bezpieczeństwa, problemów gospodarczych i finansowych, które wymagały interwencji w celu jego ratowania. Liban, który zaoferował światu alfabet, zasługuje na wsparcie ze strony swoich braci i przyjaciół, aby pomóc mu w odbudowie stolicy, poprzez natychmiastowe założenie “funduszu kontrolowanego przez ONZ” w celu zarządzania pomocą. Mówię do Państwa, ponieważ wiem, że kochacie Liban i że odpowiecie na to wezwanie. Mówię do państwa, ponieważ wiem, jak bardzo chcecie, by Liban odzyskał swoją historyczną rolę w służbie ludzkości, demokracji i pokoju na Bliskim Wschodzie i w świecie.

Al-Diman, 5 sierpnia 2020 r

+ Kardynał Beszara Butros El-Rai
Patriarcha Antiochii i całego Wschodu
Przewodniczący Rady Katolickich Patriarchów i Biskupów Libanu

Pomoc dla Libanu
Rachunek bankowy w PLN dla darowizn: “Na Liban”
PL 05 1090 2398 0000 0001 4374 0300
Maronicka Fundacja Misyjna
ul. św. Józefa 1/3, furta klasztorna
51-329 Wrocław
email: biuro@maronici.pl
BIC/SWIFT: WBKPPLPP

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-06 08:25

http://www.smsznieba.pl/
W czasach, w których żyjemy, dyskrecja połączona z zaufaniem i bezpośredni, osobisty kontakt są czymś nieczęsto spotykanym, a tym samym szczególnie cennym. Nasza Fundacja, wychodząc naprzeciw tym potrzebom, uruchomiła TELEFON ZAUFANIA.Współczesny świat ze swą agresją, gonitwą za sensacją, wyolbrzymianiem przez media negatywnych zjawisk, wzmaga samotność, zagrożenie, rani ludzką godność. Ludzie czują się niezrozumiani i wyizolowani ze swym pragnieniem duchowości, Boga. Często nie mają nikogo, z kim mogliby się podzielić przeżyciami, wątpliwościami, trudnościami, nie chcą obarczać najbliższych, wstydzą się, boją oceny, zamykają w sobie. Wraz z odczuciem bezradności, zaczyna dominować zniechęcenie, apatia, poczucie zagrożenia. Spotykając na linii osobę kompetentną, ciepłą, życzliwą, pragnącą dzielić się dobrem, osoby pozbawione nadziei nierzadko odzyskują spokój, pewność siebie, siłę, która pomaga im dostrzec drogę wyjścia z nierozwiązywalnych według nich sytuacji.Zapraszamy do skorzystania z tego dostępnego na wyciągnięcia ręki, nie generującego żadnych kosztów, sposobu uzyskania wsparcia, porady, pomocy. Zapewniamy dyskrecję, lojalność i zarazem prawie namacalną bliskość człowieka. Pozwalamy zaspokoić potrzebę obecności i współodczuwania przez kontakt z osobą, która chce i potrafi przekazać drugiemu siłę do życia.Nasz telefon jest czynny w dni robocze, od poniedziałku do piątku w godz. 16.30 – 20.30 (informacje o ewentualnych przerwach w funkcjonowaniu telefonu i zmianach godzin pracy są stale dostępne na www.smsznieba.pl).

Pod nr tel. 512 246 412 czeka na Państwa pracownik Fundacji, pedagog, socjoterapeuta, osoba z uprawnienia do udzielania pomocy psychologicznej, na co dzień zaangażowana w Fundacji w pracę o charakterze ewangelizacyjnym.Zachęcamy do przekazania niniejszej informacji osobom z Państwa otoczenia, które mogą potrzebować wsparcia, jakie oferujemy.Serdecznie pozdrawiamy i życzymy wiele nadziei i dobra.Fundacja SMS z Nieba

www.smsznieba.pl

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-08-05 06:37

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry