Ogłoszenia parafialne
zdjecie

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 31 maja 2020
Msza w dzień

1. Jutro, obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Poniedziałkowe święto podkreśla rolę, jaką Maryja odgrywa w historii zbawienia i w Kościele.
2. Jutro obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Na Eucharystię o godz. 18.00 zapraszam dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
3. Czerwiec poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie po mszy św. będziemy odprawiali nabożeństwa czerwcowe.
4. W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywali święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od 17.30.
6. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Kościelnej i proszę dalej od rodziny Włodarskich do rodziny Stach.
7. Dziękuję za pomoc przy pracach parafialnych.
8. Ofiary na wykonane aleje na cmentarzu: Dobry Widok-50,Wąsosz-420,Gustawów-460,Smyków-330, Czermno Kolonia – 1000,Osnowa- 1360, Kościelna, Cmentarna , Pikulska-1040
9. W przyszłą niedzielę, 7 czerwca, będziemy obchodzili uroczystość Najświętszej Trójcy. Jednocześnie będzie to doroczny Dzień Dziękczynienia.
10. Uroczystość Bożego Ciała, procesja, ołtarze jak w ubiegłym roku.
11. W Gościu Niedzielnym polecam: a/o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości a zwykła rodzina może być dla dzieci drogą do nieba, b/o owocach Ducha Świętego, które nie spływają nagle z nieba przy dźwiękach Bacha, lecz wymagają wiele czasu i pielęgnacji .


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 3 VI – św. Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy oddali życie dla Chrystusa,
• 5 VI – św. Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.
• W sobotę przypada 10. rocznica uroczystej beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki


Pomoc parafian ubiegłym tygodniu
Pon- Henryk Sobczyk, Tadeusz Chojnacki, Krzysztof Chudy, Robert Pawlik
Wt: Krzysztof Konieczny , Wąsosz– kierownik stawiania słupów i podmurówki ogrodzenia betonowego
Marek Hajduk, Krzysztof Chudy, Krzysztof Szarleja – Czermno
śr. Krzysztof Konieczny, Marek Hajduk, , Krzysztof Szarleja, Paweł Konieczny – Czermno Kolonia
Stanisław Gumienny, Adam Grabowski, Damian Rutkowski, Czesław Nyzia – Czermno
Czw . Czesław Nyzia, Radosław Domański
Pt Damian Rutkowski Czesław Nyzia, Radosław Domański – wykonanie bramy , furtki
So. Stanisław Gumienny, Radosław i Paweł Wrzeszcz, Paweł Konieczny, Łukasz Konieczny, Marek Hajduk, Krzysztof Szarleja – zasuwanie płyt betonowych w ogrodzeniu
Elżbieta Matolicz pielegnacja różdodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-30 20:35

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 24 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
2. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.
3. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Do 6 czerwca możemy wypełnić obowiązek spowiedzi i Komunii wielkanocnej, zapraszam na spowiedź z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w sobotę 30 maja w godzinach 8.00- 10.00 i 16.00 -18.00.
4. Dziękuję za ofiary na alejki cmentarne : Wąsosz-320,Smyków 800,Gustawów 300,Cmentarna 500,Szreniawa 810,Osnowa 1900,Czermno Kolonia 940 , Kościelna 1810,Stanisławów 100,Pikule 170, suma 7660
5. Ofiary indywidualne 3 - 24 maj : suma 1700 zł
6. Dziękuję za pomoc przy pracach i serdecznie dziękuję.

7. W poniedziałek spotkanie nowej Rady Parafialnej w sprawie cmentarza.
8. Dziękuję za kwiaty z ul.Kościelnej i proszę na następną niedzielę od rodz.Pawlików do rodz. Nowaków
9. Solenizantom i jubilatom życzymy łask Bożych.dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-23 17:51


List Papieża Benedykta na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
18 maja 2020 roku

https://diecezja.waw.pl/7019

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-18 22:04

polecam list Prezydium Episkopatu Polski na stulecie urodzin Świętego Jana Pawła II

http://archpoznan.pl/pl/list-prezydium-episkopatu-w-100-lecie-urodzin-jana-pawla-ii

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-17 06:49
zdjecie

Ogłoszenia 17.05
1. W poniedziałek obchodzimy setną rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II.
2.W czwartek rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o urodzaje.
3. W niedzielę Wniebowstąpienie Pańskie.
4. W gościu niedzielnym polecam reportaże o Świętym Janie Pawle Drugim
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego.
6. Na 100-lecie urodzin św.Jana Pawła II,TVP 1 w sobote, niedziele i poniedziałek bedzie orezentowac pr filmy poświęcone wielkiemu Papieżowi oraz transmisje mszy świętej.
7.Od dziś dekorujemy oltarze kwiatami, po 15 rodzin.Na niedzielę uczynią to wierni z Koscielnej , strona nieparzysta, od plebanii do rodzny Pachuc.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-15 06:48

Kochani
zamieściłem trzy zdjęcia z cmentarza.Wiecej po 17.05.Pozdrawiam z urlopu,pamiętając o Was w modlitwie. KS Jerzy .
Wszelkie sprawy niecierpiace zwłoki proszę załatwiać z KS Pawłem Stefański.
Nr tel.447873425

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-11 09:36
zdjecie

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 10 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1.W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz 39. rocznicę zamachu na Świętego Jana Pawła II. Na początku przyszłego tygodnia, w poniedziałek, 18 maja, przypadają 100. urodziny naszego wielkiego rodaka.

2. W czwartek w liturgii czcimy Świętego Macieja Apostoła, wybranego do grona Dwunastu w miejsce Judasza.

3. W sobotę przypada święto patrona Polski, Świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika.

4. Trwają nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej. W naszym kościele odprawiamy je o godz. 18.00 Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
5.W poniedziałek o godzinie 13.45 nastąpi obrzęd pogrzebania prochów śp.Stanisławy Ociepa pochodzącej z Czermna Kolonii
6. Z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka Papieska Rada ds. Dialogu Międzyreligijnego skierowała do Przewodniczących Episkopatów całego świata prośbę, aby czwartek 14 maja br. uczynić dniem modlitwy, postu i dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa.
7.W Gościu Niedzielnym polecam : tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowna?
8.Solenizantom i Jubilatom życzymy Błogosławieństwa Bożegododał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-09 17:26

Eucharystia to"pieśń nad pieśniami", miłość ponad wszelkie miłości, zjednoczenia ponad każdą jedność, spotkanie nieporównywalne z żadnym innym.

********************************************************************
Ty zapraszasz mnie na wyjątkowe spotkanie.
Czy chętnie przyjmuje Twoją miłość?

z książki 365 rozważań o Eucharystii

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-09 07:36
zdjecie

Msza nie może stać się spektaklem telewizyjnym – przestrzegł prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który podzielił się swoim komentarzem z portalem włoskiego dziennika „Il Foglio”. Hierarcha zauważył oczywistą użyteczność transmisji Mszy świętej w czasie pandemii koronawirusa, ale jednocześnie wezwał do unikania pułapek z tym związanych.

Gwinejski kardynał podkreślił, że żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu i nie ma nad nim kontroli. Przyznał, że zwrócenie się przez nią do chrześcijan z prośbą o powstrzymanie się od gromadzenia się przez określony i krótki czas było „uprawnione”. Niedopuszczalne jest jednak to, że politycy pozwalają sobie na ocenianie kultu jako sprawy pilnej lub nie i zabraniają otwierania kościołów.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego zwrócił też uwagę, że w czasie pandemii „Bóg daje nam łaskę poczucia, jak bardzo brakuje nam naszych kościołów”. Postawił pytanie, czy nie nadszedł czas, by zakazać odbywania w nich „świeckich wydarzeń”. Zauważył, że bazylika św. Piotra w Rzymie, tak jak „prawie wszystkie nasze katedry”, będące żywym wyrazem wiary naszych przodków, stały się „wielkimi muzeami, deptanymi i profanowanymi na naszych oczach przez rzesze turystów, często pozbawionych szacunku do miejsc świętych. Podobnie niedziela został według niego sprofanowana, gdyż uczyniliśmy ją dniem pracy i świeckich przyjemności.

Jednocześnie prefekt kongregacji liturgicznej wyjaśnił, że nieprawdą jest, jakoby kult publiczny został zwieszony na czas społecznej izolacji. Za każdym razem bowiem, kiedy kapłan odprawia Mszę świętą, nawet gdy jest sam, „sprawuje publiczny i oficjalny kult Kościoła w jedności ze swą Głową, Chrystusem i w imieniu całego Ciała” Kościoła, a więc wszystkich wiernych.

Dziękując wszystkim pracującym przy transmisjach Mszy, kard. Sarah wskazał jednak, że „obraz wirtualny nie zastępuje obecności fizycznej” – zgodnie z papieską przestrogą przed pokusą wiary wirtualnej, o której Franciszek mówił 17 kwietnia. Mnożenie transmisji może akcentować „logikę spektaklu” i „poszukiwanie ludzkich emocji”, widoczne już w niektórych kościołach.

Afrykański purpurat skrytykował też próby uczynienia liturgii „przyjacielskimi i atrakcyjnymi” oraz wykorzystywania jej do działań edukacyjnych. Kapłan bowiem jest „narzędziem umożliwiającym zobaczenie Chrystusa” i „nie powinien szukać sympatii zgromadzenia stając przed nim jako główny interlokutor”. Dzięki społecznej izolacji księża pozbawieni parafian mogli sobie uświadomić, że „odprawianie Mszy jest skierowane do Boga Trójjedynego”. Doświadczyli „kultu Bożego majestatu”, zauważył prefekt kongregacji.
Podkreślił, że celem kultu nie jest „zdobycie telewidzów za pomocą kamery”, lecz jest on ukierunkowany na Boga. Dlatego w dłuższej perspektywie czasowej Msze telewizyjne mogą „szkodzić duchowemu zdrowiu” kapłana, który „zamiast patrzeć na Boga, patrzy i mówi do bożka”, jakim jest kamera.

Kardynał przestrzegł też przed „logiką skuteczności”, związaną z korzystaniem z internetu. Publikowane w nim treści oceniane są pod kątem ilości osób, które je obejrzały, podczas gdy kultowi liturgicznemu „obca jest taka skala wartości”.


Źródło: KAI

Read more: http://www.pch24.pl/kard--sarah-o-konsekwencjach-przedluzajacej-sie-dyspensy-od-uczestnictwa-we-mszy-swietej,75896,i.html#ixzz6Lv5WUn7i

Obraz ze strony ; https://pl.dreamstime.com/zdj%C4%99cie-stock-ortodoksalny-religijny-chrze%C5%9Bcija%C5%84ski-ikona-obraz-w-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-image76565405

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-09 07:35

https://www.pch24.pl/kard--sarah-o-konsekwencjach-przedluzajacej-sie-dyspensy-od-uczestnictwa-we-mszy-swietej,75896,i.html
Msza nie może stać się spektaklem telewizyjnym – przestrzegł prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Robert Sarah, który podzielił się swoim komentarzem z portalem włoskiego dziennika „Il Foglio”. Hierarcha zauważył oczywistą użyteczność transmisji Mszy świętej w czasie pandemii koronawirusa, ale jednocześnie wezwał do unikania pułapek z tym związanych.

Gwinejski kardynał podkreślił, że żadna władza świecka nie może zawiesić publicznego sprawowania kultu i nie ma nad nim kontroli. Przyznał, że zwrócenie się przez nią do chrześcijan z prośbą o powstrzymanie się od gromadzenia się przez określony i krótki czas było „uprawnione”. Niedopuszczalne jest jednak to, że politycy pozwalają sobie na ocenianie kultu jako sprawy pilnej lub nie i zabraniają otwierania kościołów.

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego zwrócił też uwagę, że w czasie pandemii „Bóg daje nam łaskę poczucia, jak bardzo brakuje nam naszych kościołów”. Postawił pytanie, czy nie nadszedł czas, by zakazać odbywania w nich „świeckich wydarzeń”. Zauważył, że bazylika św. Piotra w Rzymie, tak jak „prawie wszystkie nasze katedry”, będące żywym wyrazem wiary naszych przodków, stały się „wielkimi muzeami, deptanymi i profanowanymi na naszych oczach przez rzesze turystów, często pozbawionych szacunku do miejsc świętych. Podobnie niedziela został według niego sprofanowana, gdyż uczyniliśmy ją dniem pracy i świeckich przyjemności.

Jednocześnie prefekt kongregacji liturgicznej wyjaśnił, że nieprawdą jest, jakoby kult publiczny został zwieszony na czas społecznej izolacji. Za każdym razem bowiem, kiedy kapłan odprawia Mszę świętą, nawet gdy jest sam, „sprawuje publiczny i oficjalny kult Kościoła w jedności ze swą Głową, Chrystusem i w imieniu całego Ciała” Kościoła, a więc wszystkich wiernych.

Dziękując wszystkim pracującym przy transmisjach Mszy, kard. Sarah wskazał jednak, że „obraz wirtualny nie zastępuje obecności fizycznej” – zgodnie z papieską przestrogą przed pokusą wiary wirtualnej, o której Franciszek mówił 17 kwietnia. Mnożenie transmisji może akcentować „logikę spektaklu” i „poszukiwanie ludzkich emocji”, widoczne już w niektórych kościołach.

Afrykański purpurat skrytykował też próby uczynienia liturgii „przyjacielskimi i atrakcyjnymi” oraz wykorzystywania jej do działań edukacyjnych. Kapłan bowiem jest „narzędziem umożliwiającym zobaczenie Chrystusa” i „nie powinien szukać sympatii zgromadzenia stając przed nim jako główny interlokutor”. Dzięki społecznej izolacji księża pozbawieni parafian mogli sobie uświadomić, że „odprawianie Mszy jest skierowane do Boga Trójjedynego”. Doświadczyli „kultu Bożego majestatu”, zauważył prefekt kongregacji.

Podkreślił, że celem kultu nie jest „zdobycie telewidzów za pomocą kamery”, lecz jest on ukierunkowany na Boga. Dlatego w dłuższej perspektywie czasowej Msze telewizyjne mogą „szkodzić duchowemu zdrowiu” kapłana, który „zamiast patrzeć na Boga, patrzy i mówi do bożka”, jakim jest kamera.

Kardynał przestrzegł też przed „logiką skuteczności”, związaną z korzystaniem z internetu. Publikowane w nim treści oceniane są pod kątem ilości osób, które je obejrzały, podczas gdy kultowi liturgicznemu „obca jest taka skala wartości”.

Źródło: KAI

Obraz ze strony;https://pl.dreamstime.com/zdj%C4%99cie-stock-ortodoksalny-religijny-chrze%C5%9Bcija%C5%84ski-ikona-obraz-w-ko%C5%9Bci%C3%B3%C5%82-image76565405Read more: http://www.pch24.pl/kard--sarah-o-konsekwencjach-przedluzajacej-sie-dyspensy-od-uczestnictwa-we-mszy-swietej,75896,i.html#ixzz6Lv5WUn7i

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-09 07:33

Veritas liberabit vos („Prawda was wyzwoli”) J 8, 32

W obliczu poważnego kryzysu, my, Duszpasterze Kościoła Katolickiego, na mocy udzielonego nam mandatu, uważamy za naszą świętą powinność skierowanie Apelu do naszych Współbraci w Episkopacie, do Kleru, Zakonników, świętego Narodu Bożego i do wszystkich ludzi dobrej woli. Nasz Apel został podpisany także przez intelektualistów, lekarzy, adwokatów, dziennikarzy i przedsiębiorców, którzy zgadzają się z jego treścią, i może być podpisany przez wszystkich, którzy zechcą się do niego przyłączyć.

Fakty wykazały, że pod pretekstem epidemii COVID-19 w wielu przypadkach zostały naruszone niezbywalne prawa obywateli przez ograniczanie w sposób nieproporcjonalny i nieuzasadniony ich podstawowej wolności, w tym również korzystania ze swobody kultu, wypowiedzi oraz przemieszczania się. Zdrowie publiczne nie powinno i nie może stać się usprawiedliwieniem dla deptania praw milionów osób na całym świecie, nie mówiąc już o zwolnieniu władz cywilnych z obowiązku podejmowania działań dyktowanych mądrością i mających na celu wspólne dobro; jest to tym prawdziwsze, im większe są wątpliwości rodzące się u wielu w odniesieniu do rzeczywistego ryzyka zakażenia, niebezpieczeństwa i odporności na wirus. Wiele światowej sławy autorytetów z dziedziny nauki i medycyny potwierdza, że alarm podniesiony przez media w związku z COVID-19 nie wydaje się w pełni uzasadniony.

Na podstawie oficjalnych danych dotyczących wpływu epidemii na liczbę zgonów mamy powody, by sądzić, że istnieją siły, które mają interes w wywoływaniu paniki wśród ludności wyłącznie celem trwałego narzucenia niedopuszczalnych form ograniczania wolności, kontroli osób i śledzenia ich ruchów. Te nieliberalne tryby narzucania są niepokojącym preludium do powstania Rządu Światowego wymykającego się spod wszelkiej kontroli.

Wierzymy też, że w niektórych sytuacjach przyjęte środki ograniczania, w tym zamknięcie działalności handlowej, spowodowały kryzys, który pociągnął na dno całe sektory gospodarki, sprzyjając ingerencji sił zewnętrznych i skutkując poważnymi konsekwencjami społecznymi i politycznymi. Te formy inżynierii społecznej muszą zostać powstrzymane przez tych, na których spoczywa odpowiedzialność rządowa, przez podjęcie środków mających na celu ochronę swoich obywateli, których reprezentują i w interesie których są wysoce zobowiązani do podejmowania działań. Powinniśmy także pomagać rodzinie, komórce społecznej, unikając nierozsądnego karania osób słabych i starszych przez zmuszanie ich do bolesnej izolacji od najbliższych. Kryminalizacja relacji osobistych i społecznych winna być ponadto uważana za niedopuszczalną część planu tych, którzy promują izolowanie jednostek, aby łatwiej je kontrolować i nimi manipulować.Prosimy środowisko naukowe o czujność, aby terapie wykorzystywane w leczeniu COVID-19 były promowane uczciwie dla wspólnego dobra z dołożeniem wszelkich starań, dla zapobieżenia sytuacji, w której niegodziwe interesy mogłyby wpłynąć na decyzje rządzących i organów międzynarodowych. Nierozsądne jest potępianie środków zaradczych, które okazały się skuteczne i często niedrogie, tylko dlatego, by uprzywilejować formy leczenia lub szczepionki, które nie są równie dobre, lecz gwarantują firmom farmaceutycznym znacznie większe zyski, a tym samym zwiększają wydatki publicznej służby zdrowia. Przypominamy też, jako Duszpasterze, że przyjmowanie przez katolików szczepionek, w których stosowany jest materiał pochodzący od dzieci nienarodzonych poddanych aborcji, jest niedopuszczalne z moralnego punktu widzenia.

Zwracamy się również do Rządzących o zachowanie czujności, by uniknąć stosowania najbardziej rygorystycznych form kontroli ludności – czy to w postaci systemów śledzenia, czy też jakichkolwiek innych form namierzania lokalizacji. Walka z COVID-19, jakkolwiek poważna, nie może być pretekstem do tego, by wtórować niejasnym intencjom podmiotów ponadnarodowych, które mają w tym projekcie potężny interes handlowy i polityczny. W szczególności obywatelom należy zapewnić możliwość odrzucenia takich ograniczeń wolności osobistej, bez nakładania jakichkolwiek kar na osoby, które nie zamierzają skorzystać ze szczepionek, metod śledzenia i wszelkich innych środków o analogicznym charakterze. Warto przyjrzeć się również rażącej sprzeczności działań tych, którzy przez swą politykę dążą do drastycznego zmniejszenia liczby ludności, a jednocześnie przedstawiają się jako zbawiciele ludzkości, nie mając przy tym żadnych politycznych czy społecznych uprawnień. Na koniec, odpowiedzialność polityczna przedstawicieli ludu nie może być absolutnie oddana w ręce techników, którzy wręcz domagają się zwolnienia ich z odpowiedzialności karnej w formie, krótko mówiąc, niepokojącej.

Apelujemy gorąco do mediów o aktywne angażowanie się w prawidłowy przekaz informacyjny, który nie będzie karać odmiennych poglądów przez uciekanie się do form cenzury, co powszechnie ma miejsce w mediach społecznościowych, prasie i telewizji. Prawidłowy przekaz informacji wymaga zapewnienia miejsca tym, których głos odbiega od powszechnie przyjętej opinii, pozwalając obywatelom na świadomą ocenę rzeczywistości, wolną od silnego wpływu działań innych. Demokratyczna i uczciwa konfrontacja jest najlepszym antidotum na ryzyko narzucenia podstępnych form dyktatury, przypuszczalnie gorszych niż te, których w niedawnej przeszłości nasze społeczeństwo było świadkiem powstania i upadku.

Wreszcie, jako Duszpasterze, na których ciąży odpowiedzialność za Dzieci Chrystusa, przypominamy, że Kościół stanowczo domaga się swej autonomii w rządzeniu, w kulcie i w głoszeniu kazań. Owe autonomia i wolność to przyrodzone prawa, których Jezus Chrystus udzielił Kościołowi do realizacji jego celów. Z tego powodu, jako Duszpasterze, stanowczo domagamy się prawa do samodzielnego podejmowania decyzji w kwestii odprawiania Mszy Świętej i udzielania Sakramentów, podobnie jak żądamy pełnej autonomii w sprawach podlegających naszej bezpośredniej jurysdykcji, takich jak, tytułem przykładu, normy liturgiczne oraz sposoby sprawowania Komunii i Sakramentów. Niezależnie od powodów państwo nie ma prawa ingerować w suwerenność Kościoła. Współpraca Władzy Kościelnej, nigdy nie negowana, nie może być uwikłana przez władzę cywilną w jakiekolwiek formy zakazywania lub ograniczania kultu publicznego lub posługi kapłańskiej. Prawa Boga i wiernych są najwyższym prawem Kościoła, z którego on nie zamierza ani nie może zrezygnować. Prosimy o zniesienie ograniczeń w sprawowaniu funkcji publicznych.

Prosimy osoby dobrej woli, aby nie rezygnowały ze spoczywającego na nich obowiązku współpracy na rzecz wspólnego dobra – każdego wedle swego stanu i możliwości oraz w duchu braterskiego miłosierdzia. Współpraca ta, pożądana przez Kościół, nie może jednak oddalić się od poszanowania Prawa naturalnego ani od zapewnienia jednostkom wolności. Ciążące na obywatelach obowiązki cywilne wiążą się z uznaniem ich praw przez państwo.

Wszyscy jesteśmy wezwani do oceny obecnych faktów zgodnie z nauką głoszoną przez Ewangelię. Wymaga to dokonania wyboru: albo z Chrystusem, albo przeciwko Chrystusowi. Nie pozwólmy dać się onieśmielić czy zastraszyć przez kogoś, kto wmawia nam, że jesteśmy mniejszością: Dobro jest powszechniejsze i potężniejsze niż to, w co świat chce, byśmy uwierzyli. Walczymy z niewidzialnym wrogiem, który rozdziela obywateli, separuje dzieci od rodziców, wnuki od dziadków, wiernych od ich duszpasterzy, uczniów od nauczycieli, klientów od sprzedawców. Nie pozwólmy, aby pod pretekstem wirusa zostały wymazane wieki cywilizacji chrześcijańskiej, wprowadzając nienawistną technologiczną tyranię, w której ludzie bezimienni i bez twarzy mogą decydować o losach świata, sprowadzając nas do wymiaru rzeczywistości wirtualnej. Jeśli to jest plan, do którego zamierzają nas skłonić możni tej ziemi, niechaj wiedzą, że Jezus Chrystus, Król i Pan Historii, obiecał, że „bramy piekielne go nie przemogą” (Mt 16, 18).

Powierzamy Rządzących oraz wszystkich tych, którzy rządzą losami narodów, Wszechmogącemu Bogu, aby ich oświecał i prowadził w tych momentach wielkiego kryzysu. Niech pamiętają, że tak jak Pan będzie sądził nas, Duszpasterzy, za powierzone nam stado, tak będzie sądził Rządzących za lud, którego mają obowiązek bronić i nim rządzić.

Módlmy się z wiarą do Pana, aby chronił Kościół i świat. Niech Najświętsza Dziewica, Wspomożycielka Chrześcijan, zmiażdży głowę starodawnego Węża i zniweczy plany dzieci żyjących w ciemności.

8 maj 2020

Matki Bożej Różańcowej w Pompejach

Sygnatariusze:
DUCHOWNI:

Carlo Maria Viganò, arcybiskup, nuncjusz apostolski
kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary
kard. Joseph Zen Ze-kiun, emerytowany biskup Hong Kongu
kard. Janis Pujats, emerytowany arcybiskup Rygi
Luigi Negri, emerytowany arcybiskup Ferrara-Comacchio

Joseph Strickland, biskup Tyler w Teksasie
Tomasz Peta, arcybiskup Astany
Athanasius Schneider, biskup pomocniczy Astany
Jan Paweł Lenga, emerytowany arcybiskup Karagandy
Rene Henry Gracida, emerytowany biskup Corpus Christi
Andreas Laun, emerytowany biskup pomocniczy Salzburga
o. Serafino Lanzetta, teolog
o. Alfredo Maria Morselli, teolog
o. Curzio Nitoglia, teologDZIENNIKARZE, REDAKTORZY, PISARZE:

Dr Aldo Maria Valli, dziennikarz
Dr Magdi Cristiano Allam, pisarz
Dr Giulio Meotti, dziennikarz
Dr Marco Tosatti, dziennikarz
Claudio Messora, dyrektor Byoblu.com
Dr Robert Moynihan, pisarz, dziennikarz
Jeanne Smits, dziennikarz
Dr Olivier Figueras, dziennikarz
Dr Cesare Sacchetti, dziennikarz
Prof. Giorgio Nicolini, dyrektor Tele Maria
Michael J. Matt, redaktor The Remnant
John-Henry Westen, współzałożyciel, redaktor naczelny LifeSiteNews.com
Vittoria Alliata di Villafranca, dziennikarz i pisarz
Maria Guarini, redaktor
Prof. Francesco Lamendola
António Carlos de Azeredo, redaktor
José Narciso Pinto Soares, doradca redakcyjny
Dr Massimo Rodolfi
Riccardo Zenobi, pisarz
Danilo Quinto, pisarz
Olivier Valette, pisarz

LEKARZE, IMMUNOLODZY, WIRUSOLODZY, BADACZE:

Dr Stefano Montanari, dyrektor naukowy laboratorium nanodiagnostyki w Modenie
Dr Antonietta Gatti, kierownik badań w laboratorium nanodiagnostyki w Modenie
Prof. Alessandro Meluzzi, psychiatra
Dr Anna Rita Iannetti, lekarz, PNEI, medycyna biointegrowana
Dr Fabrizio Giudici, chirurg urazowy
Dr Rosa Maria Roccaforte, kardiolog
Dr Silvana De Mari, lekarz
Dr Maria Grazia Sordi, psycholog
Dr Roberto Marrocchesi, dietetyk
Dr Mario Sinisi
Dr Antonio Marcantonio

PRAWNICY:
Dr Angelo Giorgianni, sędzia
João Freire de Andrade, prawoznawca
prawnik Francesco Fontana
prawnik Luigi Valenzise
prawnik Fabio Candalino
prawnik Luca Di Fazio
prawnik Massimo Meridio
Dr Gianni T. Battisti, prawnik
prawnik Piero Peracchio
prawnik Paola Bragazzi
prawnik Luís Freire de Andrade
prawnik Heitor A. Buchaul
prawnik Maître Olivier Bonnet

WYKŁADOWCY, NAUCZYCIELE I AKADEMICY
Hon. Prof. Vittorio Sgarbi, krytyk sztuki, eseista
Prof. Matteo D’Amico
Prof.ssa Mafalda Miranda Barbosa
Prof. Francesca Maimone
Prof. Martino Mora, filozof
Prof. Massimo Viglione, historyk i eseista
Prof. Elisabetta Sala, nauczyciel i pisarz
Dr Ing. Alessandro Peracchio
Dr Luca Scantamburlo
Prof. Rosa Maria Bellarmino
Steven Mosher, przewodniczący Population Research Institute
Prof. Emeterio Ferrés Arrospide, Uniwersytet w Coimbrze
Prof. Ibsen Noronha
Prof. ing. Amadeu Teixeira Fernandes, Uniwersytet w Georgetown
Dr José Filipe Sepúlveda da Fonseca
Dr Alfonso Martone, CNR Italy
Dr Luís Ferrand d’Almeida
Ing. Roberto Imparato

STOWARZYSZENIA:
Stowarzyszenie Atman - przewodnicząca Manuela Baccin
Stowarzyszenie Riprendiamoci Il Pianeta - przewodnicząca Magda Piacentini
Movimento 3V - Vaccini Vogliamo Verità - sekretarz Luca Teodori
Stowarzyszenie Libera Scelta - przewodnicząca Alessandra Bocchi
Iustitia in Veritate - dyrektorzy
Stowarzyszenie Una Vox - przewodniczący Calogero Cammarata
Comitato Famiglia e Vita - przewodniczący Franco Rebecchi
Confederazione dei Triarii
AURET, Autismo, Ricerca e Terapie - przewodniczący Roberto Mastalia
Stowarzyszenie Vita al Microscopio - przewodniczący Nino Ferri
Texas Right to Life - Jim Graham
Cleveland Right to Life - Molly Smith

APEL MOŻNA PODPISAĆ - TUTAJ

Read more: http://www.pch24.pl/w-obliczu-powaznego-kryzysu--apel-do-kosciola-i-swiata,75850,i.html#ixzz6Lv2LgBgJ

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-09 07:18
zdjecie

Moi Drodzy
Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego im. Św. Jana Pawła II, w najbliższy piątek o godz.19.15, w salce na podwórku plebańskim. Spotkanie trwa 75 minut. Program: a/ wspólne Nieszpory( aplikacja Pismo Święte na smartfona).
b/ Czytanie i analiza jednego rozdziału Biblii ( aktualnie Ewangelia wg. św. Mateusza) i medytacja nad Słowem Bożym skierowanym do uczestników spotkania.
c/ Wymiana myśli na bieżące z życia Kościoła i podzielenie się własnymi spostrzeżeniami, problemami..Zastosowanie do aktualnej sytuacji życiowej rozważanego rozdziału Pisma św.( tzw. aktualizacja).
d/ lektura religijna ( 10-15 minut, aktualnie z książki "Kto z Bogiem , a kto z diabłem" Czesława Ryszki).
e/ Czytanie fragmentu z Dzienniczka św. Faustyny.
f)Koronka do Bożego Miłosierdzia
g/ Apel jasnogórski i błogosławieństwo.
Spotkania odbywają w trzy piątki miesiąca, oprócz I -szego piątku.
Zapraszam, aby pogłębiać znajomość Pisma Świętego i nauki katolickiej.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-06 08:52

Bergoglio wyrzekł się tytułu Namiestnika Chrystusa? Proklamował się Władcą Kościoła?
za
dakowski.pl/index.php

Abp Viganò: Czy Papież Franciszek teraz „wyparł się”, że jest Namiestnikiem Chrystusa?
Zdaniem arcybiskupa papież wydaje się teraz ogłaszać „absolutnym monarchą nawet w odniesieniu do Chrystusa”.
Sob. 4 kwietnia 2020 www.lifesitenews.com/news/abp-vigano-has-…
4 kwietnia 2020 r. ( LifeSiteNews )
- Były nuncjusz papieski, arcybiskup Carlo Maria Viganò, nazwał usunięcie zasadniczego tytułu papieża Franciszka „Namiestnikiem Chrystusa” z Papieskiego Rocznika 2020 „ aktem, który wydaje się „ oficjalnie zmieniać papiestwo ”, tak że papież„ nie uznaje się już za opiekun . ”
„Tej zmiany w układzie i treści oficjalnego tekstu Kościoła katolickiego nie można zignorować, ani nie można przypisać go gestowi pokory ze strony Franciszka, co nie jest zgodne z tak widocznym jego imieniem , ”Napisał Viganò w oświadczeniu wysłanym do LifeSiteNews.
„Zamiast tego wydaje się, że można w nim dostrzec przyznanie się - przemilczane w ciszy - pewnego rodzaju uzurpacji, w wyniku której króluje nie „ Servus servorum Dei ”[Sługa sług Bożych] , lecz osoba Jorge Mario Bergoglio, który oficjalnie wyparł się, że jest Namiestnikiem Chrystusa, Następcą Księcia Apostołów i Najwyższego Papieża, jakby byli denerwującymi pułapkami przeszłości: tylko zwykłymi „tytułami historycznymi” - dodał.
LifeSite poinformowało 2 kwietnia, że papież Franciszek w zaskakującym posunięciu zrzucił historyczny i istotny tytuł „Namiestnik Chrystusa” z Papieskiego Rocznika 2020, corocznego katalogu Stolicy Apostolskiej, przenosząc tytuł do przypisu, nazywając go „tytułem historycznym. ”
Podczas gdy w poprzednich rocznikach wymieniono tytuł „ Namiestnik Chrystusa” i imię panującego papieża pod tym tytułem, tegoroczny katalog po prostu zawiera imię „Jorge Mario Bergoglio ”, imię człowieka, który został papieżem Franciszkiem w 2013 roku . Tytuł „Namiestnik Jezusa Chrystusa” pochodzi z Pisma Świętego, w którym Jezus udzielił Piotrowi mocy kluczy w Kościele.
Arcybiskup Viganò powiedział, że to tak, jakby papież Franciszek uważał się teraz za „mistrza Kościoła, który może go zburzyć od wewnątrz bez konieczności udzielania odpowiedzi komukolwiek”.
„ Krótko mówiąc, tyran” - powiedział.

Kardynał Gerhard Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, również wyraził zaniepokojenie ruchem papieża, nazywając tę zmianę „barbarzyństwem teologicznym”.
„Żaden papież ani ekumeniczny sobór” - kontynuował niemiecki prałat - „nie może, w odniesieniu do ich najwyższego autorytetu nad Kościołem, znieść prymatu, biskupstwa czy sakramentów, ani też dokonać ich ponownej interpretacji w swojej istocie”.

Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Watykanu, powiedział katolickiemu serwisowi informacyjnemu, że „nie doszło do zniesienia” tytułu.
„Definicja„ historyczna ”w odniesieniu do tytułów przypisywanych papieżowi na jednej ze stron poświęconych mu w Annuario Pontificio w 2020 r. Wydaje mi się wskazywać na związek z historią papiestwa” - powiedział Bruni, dodając, że wszystkie pozostałe tytuły „należy rozumieć jako związane historycznie z tytułem biskupa Rzymu, ponieważ w chwili, gdy jest on wyznaczony przez konklawe do kierowania Kościołem Rzymu, wybrany, nabywa tytuły związane z tą nominacją”.
Arcybiskup Viganò zyskał na znaczeniu na całym świecie, kiedy w sierpniu 2018 roku podał do publicznej wiadomości, że papież Franciszek był częścią tuszowania skandalu wywołanego przez ówczesnego kardynała Theodore'a McCarricka, który wykorzystywał seksualnie seminarzystów i księży.
Czytaj dalej https://gloria.tv/post/FVj4fYPLkjWu34HZszhpz2GAy?fbclid=IwAR1P5Fg_G6Nv1kVp3GFoD1B3sRqhBLUcLr-LfBZ-LD80VA6611HSxjw2_48

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-06 01:32
zdjecie

Nikt nie może powstrzymać kapłana od słuchania spowiedzi czy udzielania Komunii. A zatem nawet jeśli wierni nie mogą uczestniczyć we Mszy św., mogą prosić o spowiedź i Komunię – powiedział prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Kard. Robert Sarah odniósł do sytuacji we Włoszech, gdzie od niemal dwóch miesięcy wierni nie mogą uczestniczyć w Eucharystii.

Co więcej, rządowe dekrety o rozluźnieniu sanitarnych obostrzeń, nadal nie przewidują publicznych liturgii. Episkopat prowadzi jednak z rządem negocjacje dotyczące bezpiecznego sprawowania Eucharystii, w tym udzielania Komunii.

Odnosząc się do medialnych informacji na ten temat kard. Sarah podkreślił, że przywrócenie Eucharystii nie może się odbywać kosztem profanacji. Najświętszy Sakrament trzeba traktować w sposób godny Boga. Nie do przyjęcia jest więc na przykład pomysł, by Hostie były udostępniane w plastikowym opakowaniu na zasadzie samoobsługi czy Komunii na wynos.

– Nie możemy traktować Eucharystii jak banalnego przedmiotu. Nie jesteśmy w supermarkecie – powiedział kard. Sarah w wywiadzie dla portalu Nuova Bussola Quotidiana.

Podkreślił on, że nawet jeśli brak dostępu do Eucharystii powoduje cierpienie, to sam sposób udzielania Komunii nie podlega negocjacji. Przypomniał, że w Kościele nadal obowiązuje zasada, że wierny ma wolność wyboru w sposobie przyjmowania Komunii na rękę bądź do ust. Ta reguła musi być uszanowana – powiedział szef watykańskiej dykasterii odpowiedzialnej za liturgię i sakramenty.
Podkreślił on również, że nie powinniśmy się przyzwyczajać do Mszy w telewizji czy w internecie. Bóg się wcielił, nie jest rzeczywistością wirtualną - przypomniał kard. Sarah, dodając, że takie liturgie są też szkodliwe dla samych kapłanów.

– Podczas Mszy mają oni patrzeć na Boga, a tymczasem przyzwyczajają się do patrzenia na kamerę, jakby to był jakiś spektakl. Tak dłużej być nie może – powiedział watykański purpurat.

Zastrzegł zarazem, że nie powinniśmy się dziwić iż diabeł w sposób szczególny atakuje dziś Eucharystię. Ona jest bowiem sercem życia Kościoła.

– Jestem jednak przekonany – dodał kard. Sarah – że głównym problemem jest wiara kapłanów. Gdyby kapłani byli świadomi, czym jest Eucharystia, to niektóre sposoby jej sprawowania i niektóre hipotezy na temat udzielania Komunii w ogóle nie przyszłyby im do głowy. Jezusa nie wolno traktować w ten sposób.

Przestrzegł on również przed naśladowaniem tego, co dzieje się w niemieckim Kościele. Robi się tam wiele rzeczy, które nie mają nic wspólnego z wiarą katolicką, lecz są protestantyzmem.
za ;https://www.tvp.info/47849454/kard-sarah-udostepniac-eucharystie-ale-bez-profanacji

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-05 13:23

W obszernym wywiadzie udzielonym włoskiemu watykaniście Marco Tosattiemu arcybiskup Carlo Maria Vigano bardzo surowo zrecenzował postawę władz świeckich, które doprowadziły do zamknięcia świątyń. Wiele gorzkich słów padło również pod adresem części dostojników kościelnych, zbytnio uległych wobec nadmiernych restrykcji rządowych.

Anglojęzyczny zapis rozmowy ukazał się na portalu The Remnant Newspaper. Były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych jednoznacznie ocenił decyzję rządu włoskiego o przedłużeniu okresu, w którym Msze święte i nabożeństwa w tym kraju pozostaną – także po 4 maja – zamknięte dla wiernych, pomimo rozpoczętego w poniedziałek kolejnego etapu „odmrażania” poszczególnych sektorów życia publicznego.

Arcybiskup Carlo Maria Viganò odniósł się w swej wypowiedzi do roszczeń państwa odnośnie porządku celebracji liturgicznych i funkcjonowania świątyń. Przypomniał, iż na mocy konkordatu zawartego z władzami włoskimi, Kościół cieszy się „pełną swobodą i autonomią w wykonywaniu swojej posługi”.

– Żadna władza nie może ingerować w tę posługę, nawet za zgodą władzy kościelnej, która nie jest panem, lecz tylko administratorem łaski udzielanej wiernym poprzez sakramenty – podkreślił ksiądz arcybiskup.
– Jurysdykcja nad miejscami kultu należy zatem całkowicie i wyłącznie do miejscowego ordynariusza, który z pełną autonomią decyduje – dla dobra dusz powierzonych jego pasterskiej opiece – o tym, jakie nabożeństwa i przez kogo mają być tam odprawiane. Premier nie może zezwalać na dostęp do kościołów, nie mówiąc już o ustanawianiu tego, co wierni lub duchowni mogą czynić – dodał hierarcha.

– Wynikające z dekretów premiera zawieszenie prawa do korzystania z wolności wyznania jest oczywiście bezprawne. Ufam, że znajdą się tacy, którzy zechcą oficjalnie to ogłosić, kładąc kres owemu haniebnemu złudzeniu wszechmocy ze strony władzy cywilnej, nie tylko przed Bogiem i Jego Kościołem, ale także wobec wiernych i obywateli Włoch – te z kolei słowa odnoszą się do faktu podważenia dekretów rządowych przez wybitnych prawników, w tym sędziów Sądu Najwyższego.

Jedna z kwestii podjętych przez Marca Tosattiego dotyczyła poczucia opuszczenia, jakiego – w opinii dziennikarza – doświadcza wielu wiernych świeckich oraz kapłanów ze strony włoskiego Episkopatu.

– Aby uniknąć nieporozumień, musimy zaznaczyć, że Konferencja Biskupów nie ma władzy nad biskupami, z których każdy posiada w swojej diecezji pełną jurysdykcję, w jedności ze Stolicą Apostolską. Jest to jeszcze ważniejsze, gdy zrozumiemy, że CEI (Konferencja Episkopatu Włoch) była zbyt koncyliacyjna i w istocie została zdominowana przez włoski rząd – zastrzegł abp Viganò. Jak podkreślił, hierarchowie powinni, nie oglądając się na głosy z zewnątrz, raczej zadbać o to, by z rozwagą i mądrością zagwarantować wiernym dostęp do Mszy świętej i sakramentów.

– Wyniosłe milczenie CEI (Konferencji Episkopatu Włoch) i niemal wszystkich lokalnych ordynariuszy ujawniło sytuację podporządkowania się państwu – bezprecedensową i słusznie postrzeganą przez wiernych oraz kapłanów jako rodzaj porzucenia. Skandaliczne przypadki nalotów na kościoły przez organa ścigania, nawet podczas celebracji Mszy świętej, są symbolicznym przykładem tego porzucenia – podkreślił hierarcha.

– Taka świętokradzka arogancja powinna była sprowokować natychmiastowy i gwałtowny protest Watykańskiego Sekretariatu Stanu. Ambasador Włoch przy Stolicy Apostolskiej powinien zostać wezwany i usłyszeć ostry protest przeciwko poważnemu naruszeniu konkordatu przez rząd. Z kolei Stolica Apostolska powinna była zastrzec sobie prawo do odwołania nuncjusza apostolskiego we Włoszech, gdyby nielegalne środki podjęte przez władze nie zostały wycofane – ocenił były dyplomata Kurii Rzymskiej.

Arcybiskup Viganò pochwalił postawę biskupa diecezji Ascoli-Piceno Giovanniego d'Ercole, który zażądał od władz, w tym osobiście premiera Conte, pełnego uznania katolickiego prawa do publicznego kultu.

– Przemawiał jako prawdziwy biskup, z autorytetem, który pochodzi od Chrystusa. Jestem pewien, że jest wielu innych, podobnych mu pasterzy, kapłanów, którzy czują się odpowiedzialni za powierzone im dusze. Ale wielu milczy... Właśnie w obecnym, wielkanocnym okresie liturgicznym rozbrzmiewa przypowieść o Dobrym Pasterzu; Pan Jezus wspomina także najemników, którzy nie dbają o zbawienie owiec: nie marnujmy Boskiego ostrzeżenia i przykładu Naszego Zbawiciela, który oddaje swoje życie za owce! – zaapelował hierarcha. Zwrócił się on do duchownych o bardziej zdecydowane działanie na rzecz przywrócenia zwyczajnych praktyk religijnych. Odwołał się między innymi do odpowiedzialności za dusze ludzi odchodzących z tego świata bez sakramentów. Przypomniał, że posłuszeństwo jesteśmy winni w pierwszej kolejności Prawdzie i Dobru.

– Czy chrześcijanin nie jest zobowiązany do sprzeciwu sumienia, nawet w pracy, kiedy to, czego się od niego wymaga, narusza Boskie Prawo? Gdyby nasza wiara opierała się wyłącznie na posłuszeństwie, męczennicy nie musieliby stawiać czoła udrękom, na które skazało je prawo cywilne: wystarczyłoby posłuszeństwo i zapalenie kadzidła posągowi Cezara – podkreślił rozmówca Tosattiego.

Były nuncjusz Stolicy Apostolskiej w rozmowie zauważył, iż epidemia COVID-19 stworzyła rządzącym okazję do nałożenia na społeczeństwa poważnych ograniczeń wolności. Według arcybiskupa, są one przejawami dyktatury posuwającej się nawet do śledzenia ludzi oraz narzucania nowych kolejnych regulacji pod pretekstem ochrony zdrowia i domniemanej epidemii. Niewybrane przez ludzi gremia roszczą sobie pretensje do ustanawiania własnych praw i karania tych, którzy nie podporządkują się rozporządzeniom. Niestety, odbywa się to za aprobatą części hierarchii kościelnej.

- Zawsze jest powód do nadziei, jeśli masz nadprzyrodzone spojrzenie. Przede wszystkim, ta epidemia sprawiła, że spadło wiele masek: prawdziwych potęg, międzynarodowych lobbies patentujących wirusa, a także przygotowujących się do opatentowania szczepionki, a jednocześnie nalegających na narzucenie jej wszystkim (…) . Przynajmniej teraz wiemy, kim oni są i jak wyglądają – powiedział arcybiskup Viganò.
– Maski spadły również tym, którzy poddają się tej farsie, wydając nieuzasadnione alarmy i szerząc panikę wśród ludzi, kreując światowy kryzys nie tylko zdrowotny, ale także ekonomiczny i polityczny na świecie – ocenił.

Hierarcha dostrzegł liczne pozytywne aspekty obecnej sytuacji, w tym ogromną hojność, poświęcenie dobrych ludzi, w tym lekarzy, pielęgniarek, księży i wolontariuszy, ale także wielu bezimiennych ludzi, którzy pomagają swoim sąsiadom, przynoszą ukojenie cierpiącym oraz budzą się ze snu, zaczynając rozumieć, co dzieje się wokół. Hierarcha określił to jako „przebudzenie Dobra, którego autorem jest niewątpliwie Pan. On rządzi przeznaczeniem Kościoła i świata i nie pozwoli, by Zło zwyciężyło” – zaznaczył.

– Nie zapominajmy: Matka Boża Fatimska obiecała siostrze Łucji, że przed końcem czasów Papież poświęci Rosję Jej Niepokalanemu Sercu, a po tym akcie posłuszeństwa nastąpi era pokoju. Dlatego z ufnością umieśćmy siebie, nasze rodziny i nasze drogie Włochy pod płaszczem Najświętszej Maryi Panny, ufając Jej słowom – wezwał arcybiskup Viganò.

za pch24.pl
Źródło: remnantnewspaper.com/Stilium Curiae – Marco Tosatti Blog

RoM

Read more: https://www.pch24.pl/arcybiskup-vigano--decyzje-o-sprawowaniu-kultu-bozego-nie-naleza-do-wladz-swieckich,75802,i.html?fbclid=IwAR0wkW8DjepcsPVigUmIfBbkt41FZKFWle3bhZZDmkbY8MCvSD5aqf0OwrI#ixzz6LZ6EnSMo

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-05 13:18

https://www.protestuj.pl/kampanie/potwierdz/uid/b9d7cba052d94eb3e98a2f9e75abb686
Proszę podpiszcie protest do Pana Premiera w sprawie ograniczenia dostępu do sprawowania kultu religijnego w naszych świątyniach. Wciąż traktują nas gorzej niż sklepy. Sanepid działa w najlepsze , to jak nie- boski majestat,( Boska komedia , Dante - warto przeczytać) a biskupi milczą. Trzeba ich pobudzić modlitwą i protestami . Pasterze nie lękajcie , otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi I
W niedziele odbyła się nasza ostania transmisja mszy św.( do odwołania) .Czas się odmrozić z lęku i wracać do naszego kościoła. "Dla wszystkich starczy miejsca...". Księża zazwyczaj są odważni. Ja postanowiłem,że nawet gdyby jakaś gnida dworska zawiadomiła policję za dużo ludzi jest w świątyni i tak nie zapłacę kary, pójdę do sądu. Znajdą się znajomi prawnicy , co mi pomogą. Jak mnie wsadza do więzienia , to to dopiero będzie osiągniecie polityków wszystkich partii. Nie mam złudzeń ,coby było , gdyby rządziła opozycja- zamknięte świątynie jak : we Włoszech, Austrii, Niemczech, etc...
Polecam radio wnet - nie rządowe , ani totalnej opozycji. Radiem kieruje wybitny dziennikarz Krzysztof Skowroński.
Można zainstalować na smartfonie aplikację , Radio Tuneln i mamy dostęp do tysięcy stacji radiowych z całego świata.
Poniżej rozmowa z Prof. Wojciechem Roszkowskim, gorąco polecam.
https://wnet.fm/broadcast/poranek-wnet-4-maja-2020-r/

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-04 08:14
zdjecie

Św. Florian to wielki patron strażaków.
Drodzy Druchowie!
W dniu Waszego święta życzę Wam błogosławieństwa Bożego, zdrowia duszy i ciała , szczęścia w Waszych rodzinach i opieki Św Patrona w służbie dla ratowania osób i mienia ludzkiego, czy tez naszej przyrody. Bądźcie zawsze wierni Polsce , Jezusowi Chrystusowi i Jego Kościołowi . Siła w modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Szczęść Boże!

Według żywotu z VIII w., Florian z Lauriacum urodził się ok. 250 roku w Zeiselmauer (Dolna Austria). W młodym wieku został dowódcą wojsk rzymskich, stacjonujących w Mantem, w pobliżu Krems (obecnie w północno-wschodniej Austrii). Podczas prześladowania chrześcijan przez Dioklecjana został aresztowany wraz z 40 żołnierzami i przymuszony do złożenia ofiary bogom. Wobec stanowczej odmowy wychłostano go i poddano torturom. Przywiedziono go do obozu rzymskiego w Lorch koło Wiednia. Namiestnik prowincji, Akwilin, starał się groźbami i obietnicami zmusić oficera rzymskiego do odstępstwa od wiary. Kiedy jednak te zawiodły, kazał go biczować, potem szarpać jego ciało żelaznymi hakami, wreszcie uwiązano kamień u jego szyi i zatopiono go w rzece Enns. Miało się to stać 4 maja 304 roku. Jego ciało odnalazła Waleria i ze czcią je pochowała. Nad jego grobem wystawiono z czasem klasztor i kościół benedyktynów, objęty potem przez kanoników laterańskich. Do dnia dzisiejszego St. Florian jest ośrodkiem życia religijnego w Górnej Austrii. Św. Florian jest patronem archidiecezji wiedeńskiej.
W roku 1184 na prośbę księcia Kazimierza Sprawiedliwego, syna Bolesława Krzywoustego, Kraków otrzymał znaczną część relikwii św. Floriana. W delegacji odbierającej relikwie miał się znajdować także bł. Wincenty Kadłubek, późniejszy biskup krakowski. Ku ich czci wystawiono w dzielnicy miasta, zwanej Kleparzem, okazałą świątynię. Kiedy w 1528 r. pożar strawił tę część Krakowa, ocalała jedynie ta świątynia. Odtąd zaczęto św. Floriana czcić w całej Polsce jako patrona podczas klęsk pożaru, powodzi i sztormów. Kraków jeszcze dzisiaj obchodzi pamiątkę św. Floriana jako święto. Florian jest patronem Austrii i Bolonii oraz Chorzowa; ponadto hutników, strażaków i kominiarzy, a także garncarzy i piekarzy. W Warszawie pod wezwaniem św. Floriana jest katedra warszawsko-praska.

W ikonografii św. Florian przedstawiany jest jako gaszący pożar oficer rzymski z naczyniem. Czasami jako książę. Bywa, że w ręku trzyma chorągiew. Jego atrybutami są: kamień młyński u szyi, kolczuga, krzyż, czerwony i biały krzyż, miecz, palma męczeńska, płonący dom, orzeł, tarcza, zbroja.
Info: https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/05-04a.php3

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-04 07:19
zdjecie

Drodzy Siostry i Bracia
Chrześcijaństwo – to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem,
Śmiercią i Zmartwychwstaniem. Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę o Bożym
Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z
wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana
Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem. Przez modlitwę i życie
sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość. Naturalną formą
podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem
troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w
Eucharystii.
To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz
w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne

mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię
Świętą”.
Drodzy Siostry i Bracia! Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i
wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej
wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy
dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. W tym czasie doświadczenia prawdy
mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie
wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.
Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy
duchowej.

bp Henryk Tomasik

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-03 06:39
zdjecie

Modlitwa
za wstawiennictwem bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego
o ustanie epidemii koronawirusa


Błogosławiony Księże Stefanie, kapłanie, którego serce nieustannie żyło głębią wiary i pełnią miłości Boga, płomieniu Chrystusa, w którego duszy nigdy nie gasła nadzieja i harcerski zapał, wzorze pokornej i bezgranicznej służby bliźniemu, nawet za cenę cierpienia - aż do ofiary z siebie.

Ty potrafiłeś być przejawem dobra w miejscu panowania tak wielkiego zła. Ty chorym i umierającym poświęciłeś swoje życie, gorliwie głosząc im Chrystusową Ewangelię i odważnie niosąc duchową pomoc, szczególnie tym dotkniętym zaraźliwą chorobą.

Dlatego stajemy dziś przy tobie i prośmy cię usilnie, byś swoją modlitwą i wstawiennictwem uprosił nam tę łaskę, aby Miłosierny Bóg uchronił świat, naszą Ojczyznę, diecezję, mieszkańców naszych miast i wsi przed szerzeniem się groźnej epidemii.

Wspomagaj swoją modlitwą tych, których ta choroba już dotknęła i upraszaj im łaskę uzdrowienia.

Wspieraj lekarzy i pielęgniarki, służby sanitarne i państwowe, wszystkich którzy w jakikolwiek sposób, tak jak ty, służą z poświęceniem.

Uproś troskliwą opiekę Maryi, tej, która jest Królową Polski i Stolicą Mądrości, dla kierujących naszym krajem, Kościołem, naszym miastem (wsią) oraz wszystkich, którzy podejmują wysiłki powstrzymania groźnej dla ludzkości epidemii.

Zmarłym uproś łaskę nieba.

Nam wszystkim uproś dar szczerego nawrócenia i silnej wiary, abyśmy pokładając całą ufność i nadzieję w Bogu, umieli z oddaniem służyć i nieść pomoc naszym braciom w potrzebie.

Błogosławiony Księże Stefanie Wincenty – módl się za nami. Amen.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-03 06:36

Słowo Rady Stałej
Konferencji Episkopatu Polski
„Pokój tobie, Polsko!” (św. Jan Paweł II, 1983)


W pełnym niepokoju czasie epidemii, a także w sytuacji napięcia związanego z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi, pragniemy zaapelować o odpowiedzialność za dobro wspólne, jakim jest Polska.

1. Cały świat, w tym także nasza Ojczyzna, przeżywa obecnie dramatyczny, pełen udręki czas, wywołany przez pandemię. W tej nadzwyczajnej sytuacji najważniejsza jest troska o każdego człowieka, o jego zdrowie i życie, poczynając od osób najbardziej poszkodowanych, zarażonych, przeżywających kwarantannę, ogarniętych lękiem o przyszłość swoją i swoich najbliższych.

Z wdzięcznością myślimy o naszych braciach i siostrach, którzy niosą pomoc osobom chorym: lekarzach, pielęgniarkach, służbie zdrowia, służbach dostarczających leki, środki dezynfekcyjne i żywność, wolontariuszach oraz tych wszystkich, którzy ofiarnie służą, abyśmy w atmosferze solidarności pokonali to bolesne doświadczenie. W tym gronie zasługującym na najwyższe wyrazy podziękowania znajdują się także osoby duchowne i zakonne oraz pracownicy Caritas.

Doceniamy dotychczasowe zaangażowanie władz państwowych i samorządowych. Życzymy odpowiedzialnym za rządy naszym państwem, aby potrafili opracować i wdrożyć najodpowiedniejsze mechanizmy w celu rychłego pokonania epidemii. Przypominamy, że racją istnienia każdej władzy jest troska o dobro wspólne, które obejmuje „całokształt takich warunków życia społecznego, w jakich ludzie mogą pełniej i szybciej osiągnąć swą własną doskonałość” (Jan XXIII, Mater et Magistra, 65).

2. Na sytuację pandemicznego zagrożenia zdrowia i życia ludzi nakłada się u nas przewidywany termin wyborów prezydenckich. Ze względu na „słuszną autonomię porządku demokratycznego” (Centesimus Annus, 47) Kościół nie ma mandatu, by uczestniczyć w czysto politycznych sporach na temat formy, czy terminu wyborów, a tym bardziej, by opowiadać się za tym lub innym rozwiązaniem. Misją Kościoła w takiej sytuacji jest jednak zawsze, pełne życzliwości, przypominanie o szczególnej, moralnej i politycznej odpowiedzialności, jaka spoczywa na uczestnikach życia politycznego.

Apelujemy zatem do sumień ludzi odpowiedzialnych za dobro wspólne naszej Ojczyzny, zarówno do ludzi sprawujących władzę, jak i do opozycji, aby w tej nadzwyczajnej sytuacji wypracowali wspólne stanowisko, dotyczące wyborów prezydenckich. Zachęcamy, aby w dialogu między stronami poszukiwać takich rozwiązań, które nie budziłyby wątpliwości prawnych i podejrzenia nie tylko o naruszenie obowiązującego ładu konstytucyjnego, ale i przyjętych w demokratycznym społeczeństwie zasad wolnych i uczciwych wyborów. Prosimy, aby kierując się najlepszą wolą, w swoich działaniach szukali dobra wspólnego, którego wyrazem jest dziś zarówno życie, zdrowie oraz społeczny byt Polaków, jak i szerokie społeczne zaufanie do wspólnie wypracowanych przez lata procedur wyborczych demokratycznego państwa. W tej trudnej sytuacji, jaką przeżywamy, powinniśmy dbać o kultywowanie dojrzałej demokracji, ochronę państwa prawa, budowanie – mimo różnic – kultury solidarności, także w sferze polityki.

W procesie dokonywania odpowiedzialnego wyboru kandydata na urząd prezydenta należy wziąć pod uwagę w szczególny sposób prawość moralną, miłość Ojczyzny i traktowanie władzy jako służby, kompetencje w dziedzinie życia politycznego i obywatelskiego, wyrazistą tożsamość, postawę dialogu i umiejętność współpracy, zdolność do roztropnego rozwiązywania konfliktów, merytoryczne przygotowanie i wiedzę, a także szacunek dla zasad demokracji, kierowanie się fundamentalnymi zasadami etycznymi, poszanowanie dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci, gwarancję dla prawnej definicji małżeństwa jako trwałego związku mężczyzny i kobiety, promocję polityki rodzinnej oraz gwarancje dla rodziców w zakresie prawa do wychowywania dzieci zgodnie z wyznawaną wiarą i wartościami.

3. Będąc ludźmi wiary, jesteśmy przekonani, że nie wszystko w życiu zależy od geniuszu człowieka. Wierzymy przecież w Boga i w Jego opatrznościowe czuwanie nad każdym człowiekiem, nad ludzkością i światem, dlatego przypominamy o wielkiej roli jedności człowieka z Bogiem oraz o mocy modlitwy.

Wyrażamy wdzięczność Ojcu Świętemu Franciszkowi za Jego List do wszystkich wiernych na maj 2020 roku. Wraz z Papieżem zachęcamy do odmawiania Różańca Świętego, szczególnie w środowisku rodzinnym. Zgodnie z polskim zwyczajem zachęcamy do pielęgnowania nabożeństw majowych. Módlmy się za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski o opiekę nad nami i pomoc w pokonaniu pandemii. Czyńmy to z głęboką wiarą i nadzieją, że nasza Matka i Królowa, która wyprowadziła nas z wielu narodowych nieszczęść i tym razem okaże się nam Nieustającą Pomocą i Wspomożycielką.

Byłoby też rzeczą pożyteczną, aby w pierwszym dniu maja – który przypada w piątek – odstąpić od praktyki coraz częściej udzielanej dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Bardziej właściwym byłoby uczynić ten dzień dniem pokuty i postu w intencji zachowania miejsc pracy dla naszych rodaków.

W trudnym czasie epidemii, 3 maja br. na Jasnej Górze będzie miało miejsce zawierzenie naszej Ojczyzny Matce Bożej Królowej Polski, którego dokona Przewodniczący Konferencji Episkopatu Arcybiskup Stanisław Gądecki.

„O Maryjo, Pocieszycielko strapionych, weź w ramiona wszystkie swoje niespokojne dzieci i wyproś, aby Bóg zadziałał Swoją wszechmocną ręką i uwolnił nas od tej straszliwej epidemii, żeby życie mogło powrócić do normalnego biegu w spokoju. Zawierzamy się Tobie, która jaśniejesz na naszej drodze jako znak zbawienia i nadziei, o łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!” (Papież Franciszek).

Zachęcamy wszystkich, którym leży na sercu dobro Ojczyzny, do gorliwej modlitwy w rodzinach i parafiach. Prosimy Boga, aby spełniło się życzenie świętego Jana Pawła II – Pokój Tobie, Polsko!
Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 27 kwietnia 2020 roku.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-03 06:31
zdjecie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 3 maja 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej.
2. W piątek, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
3. Dziękuje za ofiary na nasze prace parafialne: Agnieszka i Sławomir Dróżdż-100, Kolonia u p. M. Kołodyńskiej-100, Jan Dróżdż – 100, Henryka Palus – 50, Stanisław Stolarski – 100, chorzy – 500.
4. Dziękuję za pomoc przy pracach w naprawianiu budynków parafialnych i porządkowaniu terenu po dawnej stodole: a/ Józef Muskała z Wąsosza ufundował na własny koszt pracę 8 swoich pracowników , b/Tadeusz Waszczyk praca ciągnikiem z przyczepą), c/Wiesław Dróżdż z Olszamowic( praca ciągnikiem z przyczepą),d/Radek Wrzeszcz (praca traktorem ojca , przyczepy użyczył Józef Domański),e/ Tadeusz Chojnacki. Wszyscy poświęcili 5 godzin. Niech Pan wynagrodzi.
5. Okazja do spowiedzi wielkanocnej, przed każdą mszą św.
6. W G N polecam:a/ zdrowy i niezdrowy kult Maryi - czym jest i jak go odróżnić?,b/o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w Domach Pomocy Społecznej dotkniętych koronawirusem .
7. W środę – św. Apostołów Filip (†81-96) i Jakub (†62).
8. Niech Duch Święty uwolni nas od strachu i lęku. Odmawiajmy często Koronkę do Ducha Świętego czy inne modlitwy.
Transmisja mszy św. z naszego kościoła w każdą niedziele o 11.30. W ub niedzielę z powodu nieznanych problemów technicznych , transmisja nie była przekazywana na serwer FB . Przepraszamy.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-02 22:12

https://wpolityce.pl/kosciol/497442-jak-bedzie-wygladalo-odmrazanie-kosciolow
Odmrażanie kościołów - polecam tekst G. Górnego

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-05-01 07:03

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry