Ogłoszenia parafialne

W sobotę , 2 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski, msze św. o 9.00, 18.00, 18.40.
Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i wielkanocnej: od godz. 17.00 do 18.00, w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
Zachęcam do spowiedzi wielkanocnej w sobotę od 8.00 – 9.00 i 16.00-17.00, w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-30 10:56

DAR Z SIEBIE
Bóg - Człowiek żyje w sposób szczególny w tej najbardziej zrozumiałej dla nas formie, namacalnej i spożywalnej, jaką jest Eucharystia, czyli Komunia Święta. Syn Boży dał nam samego siebie. Aby można było Jego Ciało spożywać, pozostawił je ukryte pod postacią chleba. Te własnie Chleb jest pokarmem dla życia duchowego, gdyż pod postacią jego Chrystus daje nam siebie samego.
***************************************************
Chrystus daje mi się siebie, abym mógł rozdawać siebie bliźnim bez zbędnych kalkulacji dotyczących opłacalności.
Z książki , 365 rozważań o Eucharystii.
Bóg najwyższym dobrem w życiu i po śmierci
161 Miktam. Dawidowy.
Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się u Ciebie,
2 mówię Panu: «Tyś jest Panem moim;
nie ma dla mnie dobra poza Tobą».
3 Ku świętym, którzy są na Jego ziemi,
wzbudził On we mnie miłość przedziwną!2
4 Ci, którzy idą za obcymi [bogami],
pomnażają swoje boleści.
Nie wylewam krwi w ofiarach dla nich,
imion ich nie wymawiam swoimi wargami.
5 Pan częścią dziedzictwa i kielicha mego3:
To właśnie Ty mój los zabezpieczasz.
6 Sznur mierniczy wyznaczył mi dział wspaniały
i bardzo mi jest miłe to moje dziedzictwo.
7 4 Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo nawet nocami upomina mnie serce4.
8 Stawiam sobie zawsze Pana przed oczy,
nie zachwieję się, bo On jest po mojej prawicy5.
9 Dlatego się cieszy moje serce, dusza się raduje,
a ciało moje będzie spoczywać z ufnością,
10 6 bo nie pozostawisz mojej duszy w Szeolu
i nie dozwolisz, by wierny Tobie zaznał grobu.
11 Ukażesz mi ścieżkę życia,
pełnię radości u Ciebie,
rozkosze na wieki po Twojej prawicy.


Leonard Czermiński

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-29 22:08


Świadectwo nawróconego kryminalisty poprzez lekturę Pisma świętego.
https://tygodnik.tvp.pl/38939755/kradl-bil-byl-liderem-gangu-strach-ludzi-bral-za-szacunekw-wiezieniu-spotkal-duchowego-dziadka

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-25 23:42
zdjecie


Tydzień Biblijny w Diecezji Radomskiej
audycje w Radio Plus
https://diecezja.radom.pl/xii-tydzien-biblijny-i-iv-narodowe-czytanie-pisma-swietego/

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-25 22:54
zdjecie

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 kwietnia 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Niedziela Biblijna zachęcam do codziennej lektury Ewangelii według św. Mateusza
1. Dziś przypada Ogólnopolska Niedziela Modlitw za Kierowców.
2. W środę przypada święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy, w 1999 roku Święty Jan Paweł II ustanowił ją patronką Europy.
3. W środę z inicjatywy Episkopatu Polski naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i komunistycznego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane.
4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Serdecznie zapraszam w tych dniach na Eucharystię sprawowaną w naszym kościele. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej i wielkanocnej od godz. 17.00 do 18.00, w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
5. W piątek przez przyjęcie Komunii św. wynagradzajmy Panu Bogu wszelkie zniewagi i brak żalu za popełnione grzechy. Sakramentalna wizyta w domach chorych od godz.9.00.
6. W pierwszą sobotę oddamy się pod macierzyńską opiekę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki. W tym dniu obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Zachęcam do spowiedzi wielkanocnej w sobotę od 8.00 – 9.00 i 16.00-17.00, w tym czasie będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
7. W piątek rozpoczniemy maryjny miesiąc – maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na nabożeństwie majowym. W szkole Maryi uczmy się całkowitego oddania Bogu i braciom. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godz. 18.00. Zadbajmy też o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich lub w domu na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, na różaniec czy wieczorny Apel Jasnogórski.
8. We wspomnienie Świętego Józefa Robotnika, 1 maja, będziemy prosić go o wrażliwość sumień i ład moralny w życiu społecznym i aby nie wzrosło bezrobocie.
9. 3 maja obchodzimy niedziele Dobrego Pasterza – dzień modlitwy za powołanych i o powołania do służby Bożej w Kościele.
10. W sobotę przypada również doroczny Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
11. Spotkanie Róż Różańcowych w niedzielę 3 maja o godz.15.00.
12. Módlmy się codziennie o deszcz o nawrócenia do Boga i ustanie zarazy.
13. Dziękuję paniom krawcowym za uszycie kilkudziesięciu maseczek.
14. W sobotę zmarła siostra zmartwychwstanka Stanisława Dorosławska, pogrzeb we wtorek w Mocarzewie.
15. W tym tygodniu zakończą się prace na cmentarzu. W liście skierowanym do każdego domu poinformuję o wszystkim, powinien dotrzeć do 10 maja.
16. Solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego, zdrowia duszy i ciała.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-25 22:41
zdjecie

Dziś święto św. Marka Ewangelisty ( święto jest w niżej randze liturgicznej niż uroczystość. Dlatego we mszy św.są dwa czytania biblijne i Chwała , natomiast w uroczystość są trzy czytania, Chwała i Wierzę).
Szczególnego orędownika w modlitwie do Boga o dobre urodzaje., o deszcz, o zachowanie plonów przed gradobiciem..
http://mateusz.pl/czytania/2020/20200425.html
ORATIO{Modlitwa}
Boże, który zaszczyciłeś świętego Marka, Twego Ewangelistę, łaską przepowiadania Ewangelii; daj, prosimy, abyśmy zawsze odnosili pożytek z jego nauki i znajdowali obronę w jego modlitwie. Przez Pana.
Deus, qui beátum Marcum Evangelístam tuum evangélicæ prædicatiónis grátia sublimásti: tríbue, quaesumus; eius nos semper et eruditióne profícere et oratióne deféndi. Per Dominum.
Wszechmogący Boże, w naszym utrapieniu ufamy Twojej dobroci; spraw, prosimy, aby Twoja opieka broniła nas od wszelkich przeciwności. Przez Pana.
Præsta, quaesumus, omnípotens Deus: ut, qui in afflictióne nostra de tua pietáte confídimus; contra advérsa ómnia, tua semper protectióne muniámur. Per Dominum.
https://www.fssp.pl/articles/953
http://pakosc-kalwaria.franciszkanie.net/index.php/2018/04/21/dzien-modlitw-o-urodzaje-wspomnienie-sw-marka-ewangelisty/
Dzień modlitw o urodzaje - wspomnienie św. Marka, ewangelisty - Pakość – Kalwaria
PAKOSC-KALWARIA.FRANCISZKANIE.NET
Dzień modlitw o urodzaje - wspomnienie św. Marka, ewangelisty - Pakość – Kalwaria
W dniu 25 kwietnia, kiedy przypada liturgiczne wspomnienie męczeńskiej śmierci św. Marka ewangelisty, zanoszone są modlitwy błagalne o dobre urodzaje zapewniające dostatek chleba powszedniego. Modlitwy o dobry urodzaj są rozwinięciem wezwania z „Ojcze nasz” – „chleba naszego powszed...
obraz ze strony https://e-religijne.pl/pl/p/Swiety-Marek-ikona-zlocona-11%2C5-x-16/9270

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-25 19:35
zdjecie

"WNIKNIĘCIE W MIŁOŚĆ CHRYSTUSA I PRZEOBRAŻENIE SIĘ W NIEGO POPRZEZ MIŁOSNE PODOBIEŃSTWO NAJPEŁNIEJ REALIZUJE SIĘ W EUCHARYSTII ,KTÓRA JEST SAKRAMENTEM ZJEDNOCZENIA DUSZY Z CHRYSTUSEM.
************
Prowadź mnie, Panie, mocą Eucharystii, bym coraz bardziej był zjednoczony z Tobą.( z książki 365 rozważań o Eucharystii).
Z GŁĘBOKOŚCI.

Prawdy...
Dobra....
I Miłości....
Wydobywam SKARB ...
Potężny w Swym Majestacie
Niepojęty
I ukryty w Ciszy Świętej .
CUD EUCHARYSTII-
Bogactwo NAJWIĘKSZEJ TAJEMNICY.

Na kolanach z całego serca Ci dziękuję,
Bez słów, bez zachwytu, bez zbędnych myśli...
Ty Panie wszystko wiesz...
Kocham, wierzę i ufam
Z miłości adoruję....

Dopomóż mi Panie ...przez Twe Miłosierdzie....
Zostaję tu na zawsze w Tym NIEBIE , które dzięki Tobie jest na ziemi.
W Tej Ciszy...
NIEPOJĘTEJ.
SOLI DEO -
Przez Maryję i Świętych,
Tobie Panu wieczna Chwała.

NM.

obraz ze strony ; https://www.google.com/search?q=obraz+eucharystia&sxsrf=ALeKk02ufHTsh-nxsNxPzcAu-0Rv46SjTA:1587538011368&tbm=isch&source=iu&ictx=1&fir=se137LdSrVbdBM%253A%252CL0jwLSw8igp4UM%252C_&vet=1&usg=AI4_-kTq2c223IgY9Jb3k1MkHACBqoqssw&sa=X&ved=2ahUKEwjlnfD5t_voAhUFqYsKHWHZCuMQ9QEwAXoECAoQFw#imgrc=se137LdSrVbdBM:
Betania
EUCHARYSTIA - świadectwo spotkania - Betania - Chrześcijański ..

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-22 08:48
zdjecie

Moi Kochani
korzystajmy z obficie ze Słowa Bożego.
Postaram się o codzienny komentarz do czytań mszalnych. Zmagamy się z trudnościami i ograniczeniami, z zagrożeniem życia i niespotykanym chaosem medialnym , również w internecie przesyłanych memach i wiadomościach przez smartfony. Bez Słowa Bożego i sakramentów, obumiera w nas życie Boże, jak w złamanej gałązce krzewu.
Link do czytań mszalnych; http://mateusz.pl/czytania/2020/20200421.html
Dzieje Apostolskie mówią o sytuacji pierwotnego Kościoła . Byli w nim biedni, ale ludzie bogatsi dzieli się z potrzebującymi, sprzedając nawet swoje majątki. Kościół przez wieki nauczał o bona super flua - obowiązku dzielenia się nadmiarem dóbr.(https://prasa.wiara.pl/doc/1445433.Spoleczne-obowiazki-wlasnosci-prywatnej/2)
Pan Jezus powiedział w dzisiejszym fragmencie Ew. w/g św. Jana ,że jeżeli nie rozumiemy rzeczy ziemskich , jak możemy pojąć niebieskie, jak możemy w nie uwierzyć. Jeżeli nie dzielimy się dobrami z bliźnimi, nie przychodzimy z pomocą cierpiącym na brak chleba, jak możemy mówić , czy myśleć ,że kochamy Jezusa i wierzymy Bogu.
Współcześnie 1 % ludzkości posiada więcej pieniędzy , bogactwa , niż pozostałe 99. Bogaci założyli fundacje , organizacje pozarządowe ,obficie zasilane przez rządy z pieniędzy podatników(czytaj: najmniej zarabiających i tzw. średniej klasy) i niby pomagają biednym, ale uzależniają tę pomoc od spełnienia ważnych dla nich warunków: aborcja, antykoncepcja , gender itp. -czyli depopulacji) . Dotacje często wykorzystywane są przez rządy biednych krajów do zakupów broni i prowadzenia lokalnych wojen. Dotowane rolnictwo na Zachodzie niszczy rolnictwo biednych państw. Swoje refleksje napiszcie , proszę, w komentarzu..
Społeczne obowiązki własności prywatnej
PRASA.WIARA.PL
Społeczne obowiązki własności prywatnej
Wynikające z posiadania prawo do użytkowania i...

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-21 11:42
zdjecie

Módlmy się o ustanie zarazy i zwrócenie serc i umysłów do Pana Jezusa, niech nas przemieni mocą Ducha Świętego i uwolni od lęku
W Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen
Wierzę w Boga Ojca...
Wezwanie Ducha Świętego:
Przybądź, Duchu Święty,spuść z niebiosów wzięty Światła Twego strumień.
Przyjdź, Ojcze ubogich,Dawco darów mnogich,przyjdź Światłości sumień !
O najmilszy z Gości,Słodka serc radości,Słodkie orzeźwienie.
W pracy Tyś ochłodą,w skwarze żywą wodą,w płaczu utulenie.
Światłości najświętsza,serc wierzących wnętrzapoddaj swej potędze !
Bez Twojego tchnienia cóż jest wśród stworzenia?Jeno cierń i nędze !
Obmyj, co nieświęte,oschłym wlej zachętę,ulecz serca ranę !
Nagnij, co jest harde,rozgrzej serca twarde,prowadź zabłąkane.
Daj Twoim wierzącym,Tobie ufającym siedmiorakie dary !
Daj zasługę męstwa,daj wieniec zwycięstwa,daj szczęścia bez miary ! Amen.
1. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Mądrości.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
2. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Rozumu.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
3. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Rady.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
4. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Męstwa.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
5. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Umiejętności.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
6. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Pobożności.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
7. Bądź uwielbiony, Boże Duchu Święty i przyjdź do nas w darze Bojaźni Bożej.
+ Ojcze nasz.., + Zdrowaś Maryjo.., + Chwała Ojcu..,
P: Ześlij Ducha Twego, Panie, a powstanie życie,
W: I odnowisz oblicze ziemi.
Módlmy się. Boże, Tyś pouczył serca wiernych światłem Ducha Świętego: daj nam w tymże Duchu poznać, co jest prawe i Jego pociechą zawsze się radować. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.
P: Niepokalana Oblubienico Ducha Świętego,
W: Módl się za nami.
Koronka ku czci Ducha Świętego i Jego siedmiu darów
MTROJNAR.RZESZOW.OPOKA.ORG.PL

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-20 22:57
zdjecie

Święto Miłosierdzia Bożego
Dzień szczególnej radości dla ufających Jezusowi Chrystusowi IHS- Jesus Hominem Salwator (łaciński) , znaczy :Jezus Zbawca człowieka.
Rok Eucharystii i kolejna niedziela drakońskiego zakazu uczestniczenia we mszy świętej. Puste kościoły i sprawowana Eucharystia.Głód eucharystyczny wierzących i powód do radości walczących ateistów.Władza sanepidu nad wspólnotą Kościoła i wymowne milczenie pasterzy, nawet w Rzymie zgasło światło, które przez dwadzieścia wieków świeciło wierzącym i niewierzącym- zamknięta Bazylika Św. Piotra , serce Kościoła. Wymowna modlitwa na placu przed bazyliką samotnego Franciszka przed cudownym krucyfiksem i zostawienie krzyża ( nikt go nie zabrał) na pastwę losu( dwie godziny padał nań deszcz, który uszkodził liczace sobie kilkaset lat drzewo) Zderzenie: nauka świata -życie doczesne znaczy więcej ,niż wieczne i nauka Pana Jezusa- życie wieczne znaczy więcej niż ziemskie. Mapa uruchamiania gospodarki, jej etapowanie( stopniowe zwiększanie kupujących w sklepach), a dla chrześcijan jeden etap ,1 uczestnik mszy św. na 15 metrów kwadratowych. Deklaracje polityków o swej wierze i realizowanie niezrozumiałych obostrzeń dla wierzących.
Może to kara Boża dla Kościoła, dla nas, za nieszanowanie Eucharystii, brak czci, świętokradztwa, opuszczanie niedzielnej mszy św.
Pan Jezus skarżył się siostrze Faustynie na złe traktowanie Jego obecności w Komunii świętej" Nie jestem rzeczą , jestem osobą"
Jezu przebacz mi , nawróć mnie do Siebie , bo uwierzyłem w swoją moc i siłę moich pieniędzy, karz mnie za zło, które uczyniłem ( lekceważąc moją zań odpowiedzialność i jego niszczące skutki dla mnie i bliźnich ) , ale nie wypuszczaj z rąk Swoich . Przytul mnie do Serca Swego, bo moje biedne serce w proch się rozpada.
Jezu ufam Tobie !
ks Jerzy
obraz Jezusa z całunu turyńskiego wraz z medytacją na obliczem Pana, ze strony ;http://martaczech.blogspot.com/2011/04/medytacja-oblicza-czowieka-z-caunu.html

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-19 06:36
zdjecie

Obraz w kościele pw. Świętego Ducha w Wilnie (1987-2005)


DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY, 19 kwietnia 2020
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada Niedziela Miłosierdzia Bożego. Warto w tym miejscu przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto Caritas i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając bowiem miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Stąd też dzisiaj ofiarami wspieramy dobre dzieła naszej diecezjalnej Caritas. Wpłaty można dokonywać na konto Parafii z dopiskiem „Caritas”.
3. W środę o 17.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II Nowenna do NMP
Nieustającej Pomocy.
4. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.
5. W sobotę, będziemy obchodzić święto Świętego Marka Ewangelisty. Jednocześnie jest to dzień modlitw o urodzaje. Módlmy się o deszcz.
6. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny. W tę przyszłą niedzielę – ostatnią w kwietniu – Stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu MIVA Polska oraz Krajowe Duszpasterstwo Kierowców zapraszają do wspólnej modlitwy w intencjach kierowców.
7. DZIĘKUJĘ ZA OFIARY NA PRACE NA CMENTARZU ZŁOŻONE W WIELKĄ SOBOTĘ – 5559 ZŁ.
8. Dary żywnościowe z Kieleckiego Banku Żywności przywieźli żołnierze z 10 Świętokrzyska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”. Bóg zapłać. Odbiorcy będą informowani telefonicznie co do terminu odbioru.
9. Od przyszłej niedzieli będzie cztery msze św., na każdej może uczestniczyć 25 osób. Jest to dzień modlitwy za maturzystów.Nie bójmy się , kościół nie jest miejscem zarazy , bynajmniej nie większym niż sklepy.
10. Solenizantom, życzę łaskawości Bożej, wszystkim zdrowia duszy i ciała, módlmy się razem na różańcu o 20.30.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-18 22:24
zdjecie

Jutro w Niedziele Miłosierdzia Bożego transmisja mszy św. z naszego kościoła o godz. 9.00,11.30,16.00( o 15.30 zapraszam na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego).Błogosławię i Imię IHS

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-18 12:10

Moi Drodzy , Panie i Panowie, Sympatycy czermińskiej wspólnoty parafialnej , kościoła ( także mnie wiejskiego duszpasterza).
Proponuję w tym czasie zarazy muzykoterapię ( utworami- dziełami wielkich mistrzów muzyki klasycznej ) i jednocześnie dokształcenie się w istotnej części kultury Zachodu ( w znacznej części chrześcijańskiej). Tzw. kultura masowa , która dominuje we wszelkich przekazach medialnych, jest często pozbawiona piękna, duchowości, a czasem wręcz szkodliwa. Jest zdecydowanie krzykliwa, smutna w treści poetyckiej i muzycznej. Potrzebujemy pogody ducha , zrównoważenia rozhuśtanych emocji, wyciszenia lęków.Potrzebujemy czerpać ze zdrowego i czystego źródła wypracowanego przez pokolenia od czasów grecko- rzymskich i judaizmu. Chrześcijaństwo przyjęło najlepsze osiągnięcia Greków i Rzymian i twórczo je rozwinęło, tworząc oryginalną kulturę śródziemnomorską, dzisiaj nazywaną kulturą człowieka Zachodu. Kulturą niszczoną od lat sześćdziesiątych XX wieku przez mieszkańców Europy i Ameryki, którzy odrzucając dziedzictwo przodków stworzyli kontrkulturę. Podcinamy gałąź na której siedzimy.Człowiek wypchnięty z tradycji swoich przodków ,jest zagubiony, łatwiejszy do manipulacji, doświadcza samotności i bezsensu istnienia. Zainteresowanym polecam książkę znakomitego historyka Wojciecha Roszkowskiego: " Roztrzaskane lustro.Upadek cywilizacji zachodniej"( mogę pożyczyć).
Będę prezentował dzieła z youtube , dodając opis utworu i link do biogramu jego twórcy. Ludzie dzielą się na samouków i nieuków, więc do dzieła..Zapraszam do współpracy
Ps startujemy już dziś zaczynając od cudownego dzieła ; Tchaikovsky-Hymn of the Cherubim - Liturgy of St John Chrysostom”

https://youtu.be/ggUtlUHIqQQ

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-16 00:37
zdjecie

Życie eucharystyczne
"To wielkie dziękczynienie , które dokonuje się podczas Eucharystii, chrześcijanin powinien przenieść na swoje codzienne życie. Wówczas jego życie duchowe pojawia się jako życie eucharystyczne. Nie składa tylko tego dziękczynienia podczas Najświętszej ofiary, ale przede wszystkim w czasie swoich codziennych czynności.
***
Codzienność domaga się świadectwa - zanurzony w Eucharystii pragnę przemieniać siebie i świat."
Z książki: 365 rozważań o Eucharystii,ks Leszek Smoliński.
Obraz ze strony;https://pl.pinterest.com/amiko1972/eucharystia/
Pamiętajmy o codziennej modlitwie różańcowej , 20.30. Na zakończenie błogosławię WAM relikwiami św. Jana Pawła II na cztery strony świata.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-15 22:08
zdjecie

NIEDZIELA WIELKANOCNA 12 kwietnia 2020
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Zdrowych, spokojnych Świąt , smacznego jajka i mokrego Poniedziałku Wiekanocnego.
2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy.
3. W czwartek przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym.
4. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. To dzień ofiar pieniężnych na wsparcie działalności Caritasu naszej diecezji. Jeżeli mamy możliwość płatności on-line, wpłacajmy ofiary na bankowy rachunek parafialny(CreditAgricoleS.A.87194010763012035000000000)z dopiskiem „ Caritas.”
5. Dziękuję Paniom i P. Kościelnemu za przygotowanie dekoracji świątecznych w naszym kościele i wysprzątanie świątyni.
6. Uroczystość I Komunii świętej została przeniesiona na 20 września br.
7. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia obfitości łask bożych, zdrowia duszy i ciała. Alleluja Jezus żyje!
obraz ze strony https://rmissio.pl/

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-11 23:18

W związku z tym, że Firma Google umożliwia bezpłatną transmisję celebracji liturgicznych , będziemy transmitować msze św. także przez nasza stronę internetową. Link zostanie zamieszczony w następnym komunikacie.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-11 06:28
zdjecie

Wielka Sobota jest dniem ciszy i oczekiwania. Dla uczniów Jezusa był to dzień największej próby. Według Tradycji apostołowie rozpierzchli się po śmierci Jezusa, a jedyną osobą, która wytrwała w wierze, była Bogurodzica. Dlatego też każda sobota jest w Kościele dniem maryjnym.
z witryny:
aspektpolski.pl
Adorujmy Pana w grobie złożonego, w kościele przez cały dzień, znajdźmy godzinę w domu aby adorować Jezusa duchowo łącząc się ze swoją świątynią. Błogosławię Wam w Imię IHS (Jezus Hominem Salwator - Jezus Zbawiciel człowieka).

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-11 06:19
zdjecie

Dziś rozpoczyna się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
https://misericors.org/

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-10 12:22
zdjecie

Uczestnictwo w nabożeństwach Triduum Paschalnego i mszach świętych Wielkanocy i Poniedziałku wielkanocnego.
Uczestniczyć mogą tylko ci, którzy zamówili intencję mszalną , maksimum 5 osób.
Przyjmijmy ten krzyż i uczestniczmy duchowo w tych uroczystościach, szczególnie zachęcam do relacji z naszego kościoła przez FB parafii Czermno; https://www.facebook.com/ParafiaNawiedzeniaNMPiswMikolaja
Przekaz rozpoczynamy 15 minut przed nabożeństwem, po nabożeństwie 30 min na adorację Pana Jezusa : czwartek - w ciemnicy, piątek i sobota w grobie.W
piątek o 17.30 relacja z rozważań drogi krzyżowej ze sługą Bożym kard. Stefanem Wyszyńskim( tekst siostry zakonnej Doroty ze Zgromadzenia Św. Rodziny)

Pozdrawiam i błogosławię IHS ks. Jerzy

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-09 16:32

Transmisje nabożeństw Triduum Paschalnego z kościoła w Czermnie:
W. Czwartek godz. 18.00 ,
W.Piątek g. 18.00,
W. Sobota g. 19.30,
Wielkanoc o g.6.00 i 11.30,
Poniedziałek Wielkanocny o g. 11.30
https://www.facebook.com/ParafiaNawiedzeniaNMPiswMikolaja

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-08 04:55
zdjecie

Niedziela Palmowa 2020
Wszystkie nabożeństwa Triduum Paschalnego będą transmitowane przez stronę internetową :Facebook Parafii Czermno, konto: Leonard Czermiński, W. czwartek godz. 18.00 , W. Piątek g. 18.00, W. Sobota g. 19.30, w Wielkanoc o g.6.00 i 11.30, w Poniedziałek Wielkanocny o g. 11.30.
Na pamiątkę wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy, swoje palmy pokropmy wodą święconą i wystawmy je w oknie.
Do Wielkiej Środy można umawiać się ze mną telefonicznie na spowiedź św. W kościele. Po sakramencie zostanie udzielona Komunia Święta.
1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 uroczysta msza Wieczerzy Pańskiej- pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji .Adoracja do 21.00
2. Wielki Piątek — dzień śmierci Pana Jezusa- post ścisły, nie ma dyspens.
a/o g. 17.30 zachęcam do odprawienia drogi krzyżowej w domu,
b/o 18.00 celebracja Mąki Pańskiej i adoracja krzyża przez przyklękniecie(nie można całować). Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu.
c/ po nabożeństwie śpiew Gorzkich Żali , adoracja do godz.21.30.

3.Wielka Sobota cały dzień możliwość adoracji – przerwa na sprzątanie 12.30- 15.00
a/Poświęcenie pokarmów: zobacz na stronie internetowej parafiaczermno.eu i FB

c/Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g. 19.30 , obrzęd poświęcenia ognia i uroczyste wejście z Paschałem do świątyni, d Liturgia Słowa, Liturgia chrzcielna (przynosimy świece chrzcielne) i msza św. wigilii paschalnej.
d/ Adoracja do godz. 24.00
4.Rezurekcja wielkanocna o g. 6.00. Msze św. o godz. 9.00, 11.30
5.Poniedziałek wielkanocny— msze o godz.7.30, 9.00, 11.30

6.Ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego:, RR E. Śliwińskiej 240 zł
7. Na Święta będzie Gość niedzielny jako dwutygodnik.
8. Ks. Kan. Andrzej nie przyjedzie : z każdej godziny mszy św. ja będę odprawiał obydwie intencje mszalne , a ks. w Domu Księży Emerytów, również obydwie intencje.
9. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości łask Bożych.

http://fineartexpress.pl/malarstwo/48-malarstwo-wg-nazwisk-malarzy/pietro-lorenzetti/96-symboliczny-sens-fresku-wjazd-chrystusa-do-jerozolimy-pietro-lorenzetti

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-04 18:44
zdjecie

W niedzielę 5 kwietnia miała być prowadzona ,przy kościele w Czermnie, zbiórka pieniężna na leczenie Oli Lipskiej z Fałkowa. W związku z ogólną sytuacją w kraju, proszę od dobrowolne wpłaty na konto bankowe: Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym SŁONECZKO. Nr konta 89894400030000208820000010 z dopiskiem Aleksandra Lipska 318/L.
Pozdrawiam i błogosławię, wszystkich darczyńców polecam opiece NMP Nieustającej Opieki ,w środowe Nowenny.

zdjęcie ze strony: grafikareligijna.pl

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-04 17:21
zdjecie

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę
Koszyki ustawiamy przed domem na stoliku lub chodniku. Przy pokarmach może być dwie osoby , pozostali wierni ,przed swoim domem lub w domu.
Po błogosławieństwie pokarmów, pobłogosławię wszystkich relikwiami św. Jana Pawła II.
Porządek błogosławieństw
Czermno Kolonia
1. godz.8.00 Czermno Kolonia ul. Dąbrowy – P. Kołodyński
2. przy świetlicy – 8.10
3. ul. Kolejowa, przy sklepie- 8.20
4. P. Chojnacki- 8.30
5. P. Szymczyk- 8.40
6. P. Lasota - 8.50
7. P. Salamaga- 9.00
Kościelna
1. P. Baran – g.9.10
2. P.Legierscy –g.9.20
3. Kapliczka - g.9.30
4. P. Ciszewski – g.9.40
5. Sklep – 9.50
6. Ośrodek Zdrowia -10.00
7. Parking szkoły -10.10
8. P. Dąbrowscy – 10.20
9. Piekarnia – 10.30
Cmentarna
1. P. Pasternak –parking – 10.40
Pikulska
1. P. Wyciszkiewicz – 10.50
Zasadzie
1. Remiza -11.00
2. P. Domański -11.10

Stomorgi - P. Wolscy -11.20


Osnowa
1. P. Sarleja -11.30
2. P. Stoleccy- 11.40
3. P. Dąbrowscy- 11.50
4. P. Pawlik -12.00
5. Sklep – 12.10
6. P. Czechowski – 12.20
7. P. Śliwiński – 12.30
8. P. Stolecki – 12.40
9. Przy krzyżu -12.50
Wąsosz ul. Czermińska
1.P.Aleksy Bernacki – 13.00
2. P.Janina Konieczna -13.10
Wąsosz, ul Zuzowska
1. Remiza- 13.20
Smyków
1.P.Janina Skawińska – 13.50
2. P.Cecylia Domańska- 14.00
3. P. Sobczyk -14.10
Gustawów
1. P. Nowak – 14.20
2. P. Młynarska – 14.30
3. Sklep- 14.40
4. P. Stańczyk- 14.50
5. Hajduk -15.00
Pikule- kapliczka -15.10

Stanisławów
1. P.Pytlos -15.20
2. P. Młynarska -15.30
3. P.Kacperski – 15.40
Szreniawa- przystanek -15.50

Dobry Widok p. Stańczyk-16.00dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-04-02 21:33

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry