Ogłoszenia parafialne
zdjecie

PIERWSZA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 marca 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych.Za udział w nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
2. W środę, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, patrona naszej diecezji.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz.9.00, spowiedź w czasie drogi krzyżowej.
4. W niedzielę na godz.8.45 zapraszamy na koncert naszej scholii ”Pomoc Syrii”, po mszy będzie przeprowadzona zbiórka na pomoc mieszkańcom Syrii, cierpiącym z powodu wojny.
5. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i postu za misjonarzy, wesprzemy ich także ofiarą do puszki.
6. Zachęcam do zapisywania się na wyjazd na beatyfikację Kard. Stena Wyszyńskiego (7 czerwca). Będziemy jechać wspólnie z wiernymi z dekanatu przedborskiego autokarami.
7. W zakrystii możemy nabyć książkę o słudze Bożym kard Stefanie Wyszyńskim – cena 5 zł oraz modlitewnik „ Nieplanowane ;280 dni modlitwy za życie zagrożone: cena – 8 zł.
8. Dziękuję paniom z Caritas parafialnej za rozdanie żywności.
9. Na stronie internetowej parafii zamieściłem zdjęcia z Jubileuszu.
10. W GN polecam: początek rekolekcji wielkopostnych z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim, w Małym Gościu „szkło powiększające” na Wielki Post.
11. W kruchcie jest puszka na jałmużnę do składania ofiar dla potrzebujących przez cały rok. Ci co korzystają z dyspensy od postu powinni złożyć ofiarę dla biednych.
12. Solenizantom i jubilatom życzę łaskawości Boga.


dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-02-29 13:14
zdjecie

SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 lutego 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Kościół wzywa nas do szczególnej indywidualnej i wspólnotowej modlitwy oraz do abstynencji, którą możemy ofiarować Panu Bogu jako wynagrodzenie za grzechy pijaństwa innych osób lub z prośbą o uwolnienie od tego nałogu bliskich czy znajomych. Zachęcam wszystkich parafian do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu i innych używek nie tylko w ciągu tego wyjątkowego tygodnia, ale także na dłuższy okres dla ratowania ludzi uzależnionych, zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
2. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 9.00 i 17.00.
3. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Popiół przypomina też, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Ten rozpad jest skutkiem grzechu. Jednak kapłan, posypując głowy wiernych popiołem, czyni nad nimi znak krzyża, który oznacza oczyszczenie i zmartwychwstanie. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
4. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
5. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
6. Nasze duchowe wielkopostne ćwiczenia wzmocni udział w nabożeństwach Drogi krzyżowej, które w naszym kościele będziemy odprawiali w piątki o godz. 16.15, oraz w Gorzkich żalach z kazaniem pasyjnym, odprawianych w każdą niedzielę o godz. 15.30.
7. W środę przywozimy paczki żywnościowe z Kieleckiego Banku Żywności, proszę aby zgłosiły się osoby z Czermna i Kolonii do rozładunku na godz. 12.00 Odbiór paczek w czwartek w godz. 13.00 - 15.00.
8. W piątek w całym Kościele przezywamy dzień wynagrodzenia i modlitwy za seksualne wykorzystywanie nieletnich.
9. 1 marca o godz.11.30 odbędzie się uroczysta msza św. z pocztami sztandarowymi Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w intencji Żołnierzy Wyklętych. Będziemy polecać miłosierdziu Bożemu wszystkich, którzy oddali życie za ojczyznę walcząc w czasie wojny, czy po wojnie ,czy będąc prześladowanymi, wśród nich bliskich nam śp. Władysława Nowaka, zamordowanego przez Służbę Bezpieczeństwa w 1951 roku i ks. Feliksa Kowalika, kapelana i oficer NSZ , który przez rok był wikariuszem w Czermnie, a po wojnie doświadczył prześladowania ze strony komunistów.
10. W zakrystii możemy nabyć książkę o słudze Bożym kard Stefanie Wyszyńskim – cena 5 zł oraz modlitewnik „ nieplanowane ;280 dni modlitwy za życie zagrożone: cena – 8 zł.
11. W GN polecam: o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej adhortacji.
12. Solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych.
na zdjęciu ks Feliks Kowalik ur 1916, zm. 1993 w Otwocku

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-02-22 18:38
zdjecie

SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 lutego 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1. W sobotę, 22 lutego, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez Świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto to jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci Świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o papieżu Franciszku. Naszym obowiązkiem jest wspierać jego pasterską posługę w niesieniu Ewangelii wszystkim narodom.
2. 1 marca o godz.11.30 odbędzie się uroczysta msza św. z pocztami sztandarowymi Związku Żołnierzy Armii Krajowej, w intencji Żołnierzy Wyklętych. Będziemy polecać miłosierdziu Bożemu śp. Tadeusza Nowaka.
3. Jan Paweł Wielki; o najnowszej książce Pp Franciszka o spotkaniach z Pp Janem Pawłem II oraz o seniorach, którzy są bogactwem Kościoła.
4. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-02-15 17:04
zdjecie

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 lutego 2020
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE


1. We wtorek, 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Grocie Massabielskiej. Wzywała do modlitwy oraz pokuty. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy pielgrzymi z całego świata.
2. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorego. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących i chorych.
3. W piątek, 14 lutego, obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Żyli w IX wieku, pochodzili z miasta Saloniki w cesarstwie bizantyńskim. Znali wiele języków, dzięki czemu podjęli wiele udanych wypraw misyjnych, m.in. do Bułgarii i na Morawy. Wprowadzili do liturgii język słowiański, pisany przystosowanym alfabetem greckim, używany w Kościołach wschodnich do dziś. Cyryl przetłumaczył na ten język Pismo Święte. W 1980 roku papież Jan Paweł II ogłosił Świętych Cyryla i Metodego współpatronami Europy.
4. W przyszłą niedziele na mszy św. O godz. 9.00 spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania.
5. Dziękuję serdecznie za życzliwe przyjęcie po kolędzie i za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii. W tym roku chciałbym zrobić elektroniczną ewidencję grobów na cmentarzu i główną aleję wyłożyć kostką brukową.
6.1. Dziękuję naszym Paniom z Caritas za wydanie paczek żywnościowych, w sobotę jedziemy na diecezjalny dzień skupienia.
Caritas Diecezji Radomskiej, aby móc lepiej i efektywniej pomagać, zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku. Pozyskane środki wspierają placówki Caritas, ale też indywidualne osoby, które dźwigają krzyż cierpienia i choroby. Dziękujemy za zaufanie. Nr KRS niezbędny do podania w PIT oraz nowe zasady rozliczania, znajdą Państwo na ulotkach i plakatach.
Najczęściej środki pomagają w:
dofinansowaniu kosztów leczenia i zakupu sprzętu rehabilitacyjnego (nabyliśmy kolejne 30 łóżek elektrycznych do wypożyczalni i koncentratory tlenu),
leczeniu, dożywianiu, edukacji i wypoczynku dzieci
pomagają rodzinom w sytuacjach losowych.
7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzę obfitych łask Bożych


W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 10 II – św. Scholastyka (†542), dziewica, siostra św. Benedykta, wielkiego założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy; na wzór brata założyła zakon żeński według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2020-02-08 21:37

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry