Przepisy liturgiczne pozwalają, aby w dni powszednie Adwentu sprawować jedną Mszę Świętą wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty. Do licznego udziału w Roratach zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.
2. We wtorek, obchodzimy Dzień Misyjny Papieskiej Unii Misyjnej. W modlitwach pamiętajmy o misjonarzach, duchownych i świeckich, prośmy o liczne powołania misyjne.
3. W środę, w liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
4. W piątek przeżywamy odpust parafialny św. Mikołaja bp, zapraszam na sumę odpustową o 11.30 społeczność szkolną. Będzie można skorzystać z sakramentu pokuty.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Po godz. 13.00 Nadzwyczajny Szafarz Eucharystii uda się z Komunią św. do chorych.
6. W przyszłą niedzielę, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa za Kościoły Wschodnie i zbiórka do puszek , aby wesprzeć ich działalność.
7. Można nabywać poświęcony opłatek na stół wigilijny(ofiara na nasz kościół), świece Caritas oraz kalendarz.
8. Wrócił odnowiony ołtarz w kaplicy św. Stanisława, zapraszam do obejrzenia.
9. Solenizantom i jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego.

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, jeden z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.
• 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, żyjący w IV wieku, gorliwy duszpasterz i uczony teolog, doktor Kościoła.

dnia: 2019-11-30 18:10

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 24 listopada 2019
1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Zbiórka do puszki na kaplicę wieczystej adoracji w intencji małżeństw i rodzin(Jedlnia – Kolonia)
2. Po mszy św. o godz. 9.00 spotkanie z uczniami klasy ósmej i rodzicami, związane z przygotowaniem do sakramentu Bierzmowania.
3. Ofiary
4. W Gościu niedzielnym polecam: a/ bezpłatny dodatek - kalendarz ścienny z Janem Pawłem II na 2020 rok, b/czy w Polsce jest przestrzegana wolność religijna?
5. Solenizantów i jubilatów otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.
6. W marcu przyszłego roku z Parafii św. Aleksego w Przedborzu organizowana jest pielgrzymka do Włoch, koszt 880 zł i 390 euro.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

dnia: 2019-11-23 18:46

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 17 listopada 2019

1. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej, schól, organistów
2. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
3. Organizowany jest wyjazd na bal andrzejkowy do Radomia w dniu 30 listopada dla młodych od klasy 7. Koszt 25 zł.
4. W sobotę w Przedborzu od godz. 16.00 do 20.00 spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.
5. W Gościu niedzielnym polecam:a/wywiad z Abby Johnos, która pracowała w klinice aborcyjnej, a teraz jest działaczką pro-live. Na podstawie jej doświadczeń zrealizowano film „Nieplanowane”, b/o orędziu papieża na Światowy Dzień Ubogich.
6. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.

dnia: 2019-11-16 20:01

TRZYDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 10 listopada 2019

1. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.
2. Jutro z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona o godz.11.00.
3. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 msza św. z udziałem dzieci klasy trzeciej.
4. W Gościu niedzielnym polecam: a/pokolenia Niepodległej, b/Polska błogosławiona.
5. Mały gość poświęcony Ojczyźnie.
6. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

• 11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,
• 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,
• 13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy.

dnia: 2019-11-07 20:12

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 3 listopada 2019

1. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.
2. Ofiary
3. P. Piotr Gonerka zaprasza na koncert patriotyczny w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Końskich, który odbędzie się w dniu 8 listopada o godz. 16.00 w kościele w Fałkowie.
4. Przypominam o pobraniu Skierowań z GOPS na paczki żywnościowe z Kieleckiego Banku Żywności.
5. W Gościu niedzielnym polecam: a/” idźmy po świętość”
6. Solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,
• 9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

dnia: 2019-11-02 13:47