DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019
1. Z inicjatywy papieża obchodzimy dziś Światowy Dzień Modlitwy za Ochronę Stworzenia. Serdecznie zachęcamy do szerszego zapoznania się z tą inicjatywą i do osobistej modlitwy.
2. W poniedziałek o godz. 8.00 msza św. Na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego, od 7.30 spowiedź dzieci.
3. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Spowiedź św. Od godz. 17.30 . Dzieci klasy czwartej rozpoczną nowennę 9 piątków miesiąca. Sakramentalne odwiedziny chorych od godz. 9.00.
4. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 7.00.
5. W niedzielę o godz. 9.00 błogosławieństwo przyborów szkolnych.
6. Nowożeńcom dziękuję za kwiaty do kościoła, na przyszłą niedzielę proszę wiernych z Kolonii od rodziny Strychalskich do Chojnackich.
7. Ofiary
8. Można zapisywać intencje na rok 2020.
9. Wójt , Rada Gminy i strażacy zapraszają na festyn w dniu 8 września od godz. 15.00 przy szkole. W programie min. występy uczniów , zaproszonych artystów oraz poczęstunek i zabawa taneczna.
10. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej. Dla najmłodszych można nabyć nowy numer Małego Gościa niedzielnego.
11. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece patronów i życzliwości najbliższych.

dnia: 2019-08-30 15:15

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 25 sierpnia 2019

1. W poniedziałek przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej.
2. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Kościelnej, za resztę pieniędzy zakupiono flakony.Na przyszłą niedzielę stroją kościół Nowożeńcy.
3. Ołtarz został zabrany do pracowni. Dziękuję za ofiary

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 msza dziękczynna za zbiory. Proszę o wieńce
dożynkowe.
5.Można zapisywać intencje mszalne na rok 2020.
6. Solenizantów i jubilatów tygodnia powierzamy opiece Matki Bożej Częstochowskiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM
• 27 VIII – św. Monika (331-387), matka i orędowniczka nawrócenia św. Augustyna, patronka matek i wdów,
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), biskup, Doktor Kościoła, filozof, chrześcijański pisarz, teolog łaski,
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy męczeńskiej śmierci.

dnia: 2019-08-24 19:59

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 sierpnia 2019

1. W piątek 23 sierpnia, w 80. rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Wzywając orędownictwa męczenników obu zbrodniczych systemów, prośmy o powrót Europy do jej chrześcijańskich korzeni i tożsamości.
2. Dziękuję wiernym z Kościelnej za kwiaty do świątyni, na nastepna niedzielę proszę pozostałą część mieszkańców ulicy.
3. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego
4. Solenizantom i jubilatom tygodnia składam serdeczne życzenia

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

dnia: 2019-08-17 11:47

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 11 sierpnia 2019

1. W tym tygodniu przypada 13. dzień miesiąca. Zapraszamy do udziału w modlitwie ku czci Matki Bożej Fatimskiej we wtorek o godz.18.30.
2. W uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej, 15 sierpnia, Msze Święte w naszym kościele według porządku niedzielnego.
3. Tradycyjne błogosławieństwo kwiatów i ziół w uroczystość Wniebowzięcia NMP podczas wszystkich Mszy Świętych.
4. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Kościelnej, na przyszłą niedzielę proszę mieszkańców Kościelnej do rodziny Bużowiczów.
5. Od 16-18 sierpnia w Przedborzu odbędą się rekolekcje z o. Boshaborą, serdecznie zachęcam.
6. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego
7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy orędownictwu Matki Bożej.

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz,
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

dnia: 2019-08-10 19:30

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 sierpnia 2019

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy.
2. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00
3. Dziękuję za kwiaty do świątyni Nowożeńcom , na przyszłą niedzielę proszę wiernych z Kościelnej od rodziny Muskałów do rodziny Kopciów.
4. W piątek przybywa na nocleg pielgrzymka radomska, przyjmijmy ich serdecznie .Dla goszczących pielgrzymów udzielam dyspensy od pokarmów mięsnych na kolację. W niedziele nocuje na Wąsoszu pielgrzymka warszawska „17 –stki”.
5. Solenizantów i jubilatów polecamy opiece Bożej Opatrzności i życzliwości najbliższych.

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
• 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.

dnia: 2019-08-03 21:14