NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 czerwca 2019
1. W środę o godz 8.00 msza św na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, spowiedź w poniedziałek o 17.30.
2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9.00, po której wyruszy procesja. Proszę o przygotowanie ołtarzy jak w ub latach.
3. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz.18.00.
4. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym ze Smykowa Górnego, na przyszłą niedzielę będą kwiaty od ołtarzy.
5. Ofiary : a/ Kolonia Olszamowice u p. Kołodyńskiej 130, b/ Kolejowa u p. Katechetki 140
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Uwadze szczególnie polecam GN i Mały Gość
7. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.

• 17 VI – św. Albert Chmielowski (1845-1916), zakonnik, uczestnik powstania styczniowego, malarz, opiekun biednych i bezdomnych,
• 21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zrezygnował z kariery i bogactwa, zmarł jako kleryk jezuicki opiekujący się chorymi podczas zarazy w Rzymie.

dnia: 2019-06-15 19:31

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO 9 czerwca 2019
1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres Wielkanocy. Przypominamy jednocześnie, że czas Komunii św. wielkanocnej tradycyjnie jest liczony od Środy Popielcowej do uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do przyszłej niedzieli. Zachęcamy tych, którzy z różnych powodów w tym czasie jeszcze nie wypełnili trzeciego przykazania kościelnego, aby skorzystali z sakramentu pokuty i zjednoczyli się z Chrystusem w Eucharystii.
2. W poniedziałek obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.
3. W czwartek 13 czerwca obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech udział w wieczornej Mszy Świętej będzie okazją do modlitwy za kapłanów, o nowych kapłanów oraz duchowym przygotowaniem do uroczystości Bożego Ciała.
4. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej,po mszy św o godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z towarzyszeniem scholi.
5. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Wąsosza z ul. Zuzowskiej , na przyszłą niedzielę proszę Smyków Górny.
6. Matce Kościoła polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

• 11 VI – św. Barnaba (I w.), uczeń Pana Jezusa, towarzysz wypraw misyjnych św. Pawła, nazywany apostołem,
• 14 VI – bł. Michał Kozal (1893-1943), wychowawca kleryków, biskup pomocniczy gnieźnieński, męczennik II wojny światowej.

dnia: 2019-06-08 19:45

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

1. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie na zakończenie Mszy Świętej.
2. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź piątkowa od godz. 17.30 , Sakramentalne odwiedziny chorych od 9.00
4. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Wąsosza z ul Czermińskiej na przyszłą niedzielę proszę z ul. Zuzowskiej.
5. Zachęcam do lektury Gościa niedzielnego ( Kościół zraniony , ale mój).
6. Jubilatów i solenizantów zwierzam Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.

• 3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
• 5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
• 8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.

dnia: 2019-06-01 21:19