SZÓSTA NIEDZIELA WIELKANOCY 26 maja 2019

1. Wszystkie dzieci naszej parafii z okazji Dni Dziecka zawierzymy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas pierwszego nabożeństwa czerwcowego w sobotę o godz. 7.30
2. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zmiana tajemnic Żywego Różańca oraz adoracja Najświętszego Sakramentu od 10.45
3. O poniedziałku dni modlitw o urodzaje z procesją do krzyża.
4. Od piątku Nowenna do Ducha Świętego.
5. W sobotę pielgrzymka Róż Różańcowych na Jasną Górę , zapisy u P. Elżbiety Śliwińskiej.
6. Ofiara z Kość- 100
7. Na niedzielę kościół kwiatami stroją wierni z Wąsosza ul Czermińska.
8. Solenizantów i jubilatów otaczamy naszą życzliwością i powierzamy opiece Matki Bożej.

• 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), polska zakonnica, patriotka, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych,
• 1 VI – św. Justyn (zm. ok. 165 r.), rzymski filozof, obrońca wiary, męczennik.

dnia: 2019-05-25 20:17

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 19 maja 2019

1. Trwają nabożeństwa majowe. Zapraszamy do modlitwy codziennie wieczorem o godz. 18.00
2. W piątek przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Papież Benedykt XVI ustanowił to wspomnienie dniem modlitwy za Kościół w Chinach. Odpowiedzmy na ten apel papieża. W tej intencji odprawimy nabożeństwo majowe.
3. Wstawiennictwu Matki Bożej polecamy wszystkich solenizantów i jubilatów nowego tygodnia.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2019-05-18 21:16

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.
2. W przyszłą niedzielę do udziału we Mszy Świętej o godz. 11.30 zapraszamy dzieci, które w tym roku przeżywają rocznicę I Komunii św.
3. Ofiary
4. Solenizantów i jubilatów zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.

• 14 V – św. Maciej (I w.), uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik,
• 16 V – św. Andrzej Bobola (1591-1657), polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

dnia: 2019-05-11 21:02

TRZECIA NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019
W dniach: od 5 do 11 maja br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są natchnione słowa z Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła: „Głosili Ewangelię mocą Ducha Świętego”.
Tydzień Biblijny rozpoczyna w niedzielę 5 maja br., trzecie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które tak swoim hasłem jak i wybranymi do lektury tekstami z Ewangelii według św. Jana nawiązuje do 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Na jej początku Papież wołał na Placu Zwycięstwa w Warszawie do Boga dziejów: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi!”.
Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował naszym odnowionym zapałem do indywidualnego i wspólnotowego pochylania się nad Biblią. Niech lektura Ewangelii czytana w mocy Ducha Świętego daje siłę do składania każdego dnia świadectwa o Chrystusie Zmartwychwstałym.
Na przepełnione obecnością i mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Trzeciego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji, udzielam pasterskiego błogosławieństwa.
Biskup Henryk Tomasik

1. Wiara w zmartwychwstanie Chrystusa staje się naszym udziałem dzięki świadectwom przekazanym nam na kartach Nowego Testamentu. Rozpoczynający się dzisiaj Tydzień Biblijny jest dla nas zachętą do częstszego sięgania po Pismo Święte, które jest niewyczerpanym źródłem mądrości i przewodnikiem na drogach wiary.
2. Rozpoczyna się czas tegorocznych egzaminów dojrzałości. Wszystkich maturzystów, ich rodziców i nauczycieli zachęcamy do modlitwy o dary Ducha Świętego podczas Mszy Świętej w poniedziałek.
3. W środę przypada uroczystość św. Stanisława, patrona Polski.
4. W przyszłą, czwartą niedzielę Wielkanocy, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, pragniemy modlić się w intencji o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Taca na Seminarium.
5. Ofiary
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym polecam ;”Kocham Polskę , bo moja..”Mały Gość dla najmłodszych.
7. Drogich solenizantów i jubilatów polecamy opiece świętych patronów i życzliwej modlitwie parafian.

• 6 V – św. Filip i św. Jakub, Apostołowie,

dodał: Jerzy Rozmysłowski