ŚWIĘTEJ RODZINY: JEZUSA, MARYI I JÓZEFA 30 grudnia 2018
1. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na specjalne nabożeństwo o godz. 15.00, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku.
2. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia w łączności z Kościołem powszechnym będziemy modlili się o pokój na świecie.
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Sakramentalne odwiedziny chorych od g.9.00
4. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na sobotnią Mszę Świętą o godz. 7.30
5. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
6. W środę rozpoczynam wizytę duszpasterską od godz. 9.00 ; Dobry Widok, Szreniawa, Pikule
7. W czwartek Stanisławów od rodz Morawskich dalej od rodz. Małczyków.
8. Stan finansowy parafii : po zapłaceniu składek na kurie i seminarium 7500 zł zostało jeszcze 12 tys. długu, ofiary z kolędy posłużą na spłatę zadłużenia i na prace przy ołtarzu w kaplicy.
9. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.

• 2 I – święci Bazyli Wielki (329-379) i Grzegorz z Nazjanzu (ok. 330-ok. 390), biskupi Kościoła wschodniego, wielcy pisarze i obrońcy wiary, ogłoszeni doktorami Kościoła, za życia złączeni przyjaźnią, wspominani w liturgii tego samego dnia.

dnia: 2018-12-29 15:32

CZWARTA NIEDZIELA ADWENTU 23 grudnia 2018

1. Zasiadając jutro do wigilijnej wieczerzy, pamiętajmy nie tylko o licznych świątecznych tradycjach, ale nade wszystko o wspólnej modlitwie, odczytaniu fragmentu Ewangelii oraz śpiewie kolęd.
2. Msza Święta pasterska zostanie odprawiona o godz. 24.00
3. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.
4. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt.
5. W czwartek od godz. 10.00 będą kolędować kolędnicy misyjni . Ofiary na pomoc dzieciom w Rwandzie i Burundi.
6. Ofiary
7. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.

dnia: 2018-12-22 22:21

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU 16 grudnia 2018

1. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszamy do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.
2. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Spowiedź święta w naszym kościele w najbliższą środę : 9.15 - 11.30 i 16.15-17.00
3. Ofiary Osnowa 100
4. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.
5. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia GN płyta; „Najpiękniejsze kolędy”

dnia: 2018-12-15 20:20

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU 9 grudnia 2018

1. Zapraszam na roraty zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii św.(losowanie figurki).
2. W przyszłą niedzielę po mszy św. O godz. 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z towarzyszeniem scholii , spotkanie kandydatów do Bierzmowania.
3. Ofiary..
4. W GN polecam: Czysta wsród skalanych-Czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat Kościoła?
5. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.

• 13 XII – św. Łucja (283-304), dziewica, męczennica, patronka ociemniałych,
• 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), prezbiter, karmelita, hiszpański poeta, jeden z największych mistyków Kościoła.

dnia: 2018-12-08 19:26

PIERWSZA NIEDZIELA ADWENTU 2 grudnia 2018

1. Nowy rok liturgiczny i duszpasterski w Kościele w Polsce będziemy przeżywać pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Jest to drugi rok w cyklu poświęconym sakramentowi bierzmowania. Będziemy zwracać szczególną uwagę na misję chrześcijanina, jaka wypływa z przyjętego bierzmowania i na budowanie i rozwijanie więzi z Kościołem.
2. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte roratnie z udziałem dzieci będą odprawiane o godz. 17.00 Zachęcamy do przyniesienia tradycyjnych lampionów.
3. We wtorek przeżywamy w Kościele Dzień modlitwy w intencji bezrobotnych. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej oraz do osobistej modlitwy za przyczyną św. Barbary.
4. W czwartek odpust parafialny św. Mikołaja. Suma o godz.11.30.
5. W niedzielę gościmy małżonków z domowego kościoła
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.Nawiedzenie chorych od godz. 9.00. Pierwszopiątkowa spowiedź święta w godz. 16.30.
7. W sobotę 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
8. Dar życia jest szczególnym znakiem miłości Pana Boga, niestety ciągle zagrożonym zwłaszcza na pierwszym, najbardziej bezbronnym etapie. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.
9. Przyszła niedziela to od wielu lat Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, w krajach byłego Związku Sowieckiego. Po wszystkich Mszach będą zbierane ofiary na ten cel.
10. W zakrystii można nabyć świece Caritas – ofiara 5 zł i opłatek na stół wigilijny ofiara dobrowolna przeznaczona na potrzeby parafii.
11. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

• 3 XII – św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter,
• 7 XII – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup, Doktor Kościoła.

dnia: 2018-12-01 17:57