JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA 25 listopada 2018

1. W pierwszą sobotę grudnia nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi odprawimy o godz. 7.30
2. Za tydzień rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i okres Adwentu – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.
3. Ofiary : A/ Osnowa – 400, b/Kościelna, Pikulska -400,c/ Czermno Kolonia -100, d/ Gustawów- 200, e/ Smyków -50
4. Paniom z Caritas dziękuję za wydanie paczek żywnościowych.
5. W Gościu Niedzielnym :a/ kalendarz ścienny na rok 2019, b/o Jezusie Chrystusie, Królu królów, który stał się pokornym Sługą Jahwe

6. Niech Chrystus króluje w sercach solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 30 XI – św. Andrzej (I w.), Apostoł, brat św. Piotra, jeden z najbliższych uczniów Pana Jezusa, szczególnie czczony w Kościele prawosławnym.

dnia: 2018-11-24 13:01

TRZYDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 18 listopada 2018

1. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
2. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Na godz. 9.00 zapraszam dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami.
3. Ofiary..
4. Zakupiłem cztery świece ołtarzowe na olej (koszt 400 zł)
5. W środę odbiór żywności z Kieleckiego Banku Żywności od 8.30 do 10.30.
6. W GN polecam ; Bóg zaprasza nas do współpracy, mimo naszych słabości i grzechów. Jak zrozumieć, że On kocha nas takimi jakimi jesteśmy?
7. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.

• 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik.
• 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu.
• 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.

dnia: 2018-11-17 17:50

Niepodległa
W poniedziałek z magazynu k. plebanii w godz. 8.30 - 10.30 będą wydawane produkty żywnościowe z Kieleckiego Banku Żywności.

dnia: 2018-11-08 12:58

TRZYDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 4 listopada 2018

1. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. W tym dniu przed każdą mszą św. będzie wystawiony spektakl teatralny pt. „Myśląc Ojczyzna”, pod kierunkiem ks. Zygmunta Wnukowskiego.
2. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych.
3. Ofiary
4. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.

• 9 XI – Najświętszy Zbawiciel oraz św. Jan Chrzciciel i św. Jan Ewangelista w rocznicę poświęcenia bazyliki laterańskiej, której patronują.
• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież, obrońca wiary i obrońca Rzymu przed najazdami barbarzyńców.

dnia: 2018-11-03 16:39