DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23 września 2018

1. W sobotę przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.
2. Dziękuję za kwiaty wiernym z Kościelnej i na przyszłą niedziele proszę ostatni odcinek Kościelnej nr-y parzyste.
3. Dziękuje za ofiary
4. W przyszłą niedziele po mszy św. o godz.9.00 zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu z towarzyszeniem scholii.
5. Druchowie strażacy zapraszają na festyn rodzinny w przyszłą niedziele, start o godz. 14.00 przy szkole.
6. Apel Komendy Powiatowej Policji
7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy, aby dobry Bóg czuwał nad nimi każdego dnia.

• 27 IX – św. Wincenty à Paulo (1581-1660), francuski kapłan, opiekun ubogich i założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy.
• 28 IX – św. Wacław (ok. 907-929), książę czeski, propagator chrześcijaństwa, męczennik.
• 29 IX – święci Archaniołowie Michał, Gabriel i Rafał.

dnia: 2018-09-22 16:53

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16 września 2018

1. Dzisiaj rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.
2. W sposób szczególny chcemy zaprosić młodzież(szczególnie kandydaci do Bierzmowania z klas VI- VIII ) do wspólnej modlitwy w dniu jej patrona, św. Stanisława Kostki, we wtorek na Mszy Świętej o godz. 18.00.
3. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.
4. Dziękuję za ofiary
5. Dziękuję za kwiaty wiernym z Kościelnej i proszę dalej do rodziny Jeżewskich.
6. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII.
7. Niech Jezus, Mesjasz Pan, błogosławi każdy dzień życia solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

• 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), młody polski jezuita, patron polskiej młodzieży.
• 20 IX – święci Andrzej Kim Tae-gŏn, Paweł Chŏng Ha-sang i Towarzysze, męczennicy Kościoła koreańskiego z lat 1839-1867.
• 21 IX – św. Mateusz (I w.), Apostoł i Ewangelista, świadek Chrystusa w Etiopii.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-09-15 19:25

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

1. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcamy, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa. Na zakończenie Mszy Świętej ucałujemy krzyż, tak jak czynimy to w Wielki Piątek.
2. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
3. Dziękuję za kwiaty wiernym z Kościelnej , na przyszłą niedziele proszę dalej od rodz. Pawlików do Stanisławy i Jana Smolągów. Dziękuję za piękne wieńce dożynkowe.
4. Ofiary
5. W przyszłą niedziele o godz. 9.00 msza św. dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. oraz błogosławieństwo przyborów szkolnych.
6. Od 3 do 15 września w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można pobierać Skierowania ,aby otrzymać pomoc żywnościową z Kieleckiego Banku Żywności poprzez naszą Parafię.
7. Książka „Wszystko o Janie Pawle II „w cenie 10 zł.
8. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.

• 13 IX – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup Konstantynopola, jeden z czterech wielkich doktorów Kościoła wschodniego.
• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

dnia: 2018-09-08 19:35

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 9 września 2018

4. Ofiary
7. Książka „Wszystko o Janie Pawle II „w cenie 10 zł.

• 15 IX – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicach bolesnych.

dnia: 2018-09-08 19:33

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 2 września 2018

1. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny dla dzieci i młodzieży. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz.8.00 pragniemy wypraszać pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia. Spowiedź o 7.30 i I –szy piątek.
2. W pierwszy czwartek miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
3. . W pierwszy piątek miesiąca od godz.17.30 zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.
4. Sakramentalne odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00.
5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej. Poświęcenie ziarna o 9.00.
6. Dziękuję za kwiaty do kościoła Nowożeńcom.
7. Ofiary
8. Można zapisywać intencje mszalne na rok 2019
9. Od 3 do 15 września w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można pobierać Skierowania ,aby otrzymać pomoc żywnościową z Kieleckiego Banku Żywności poprzez naszą Parafię.
10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia oraz wszystkim uczniom życzymy, aby Pan Jezus obdarzył ich łaską czystego serca.

• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

dodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-09-01 21:40