NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ 26 sierpnia 2018

1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 7.30.
2. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.
3. Dziękuję Nowożeńcom za kwiaty do kościoła.
4. Ofiary
5. Modlitwa Róż Różańcowych ze zmianą tajemnic, w przyszłą niedzielę o 10.45 w kościele.
6. Spowiedź na rozpoczęcie roku szkolnego 3 września o 7.30 i w I-szy piątek.
7. Można zapisywać intencje mszalne na rok 2019.
8. Od 3 do 15 września w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej można pobierać Skierowania ,aby otrzymać pomoc żywnościową z Kieleckiego Banku Żywności.
9. Opiece Maryi powierzamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

• 27 VIII – św. Monika (ok. 332-387), przez wiele lat modlitwy wprosiła nawrócenie swego syna, św. Augustyna.
• 28 VIII – św. Augustyn (354-430), nawrócony w 33. roku życia, późniejszy biskup i jeden z wielkich Ojców Kościoła zachodniego.
• 29 VIII – św. Jan Chrzciciel, ostatni prorok Starego Testamentu i męczennik prawdy o nierozerwalności małżeństwa.

dnia: 2018-08-25 13:47

DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 19 sierpnia 2018

1. W czwartek, w Światowym Dniu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, będziemy modlić się za miliony ofiar, także spośród naszych krewnych i rodaków, totalitarnych i zbrodniczych systemów politycznych XX wieku.
2. W przyszłą niedzielę uczcimy Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. po mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. Dziękuję za kwiaty do kościoła , a na przyszłą niedzielę proszę wiernych z ul Kościelnej nr nieparzyste od Aleksandry i Jarosława Muskały do Marii i Stanisława Rusinek.
4. Dziękuję za ofiary z ostatnich dwóch tygodni..
5. Dziękuję za ofiary na spłatę naszych zobowiązań, od 24 czerwca wpłynęło 6300 zł, zostało nam 18 tys. długu. Ofiary złożyła 1/3 parafian. Liczę więc - jak zawsze na Waszą hojność.
6. Można zapisywać intencje na rok 2019. W związku z tym, że z okazji pogrzebów zamawianych jest znacznie więcej mszy niż dawniej, będzie trudniej o wolne terminy dla wszystkich chętnych.
7. Niech Chrystus żyjący na wieki obficie błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

• 20 VIII – św. Bernard (1090-1159), Francuz, cysters, opat i piewca chwały Maryi.
• 21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, realizator hasła: odnowić wszystko w Chrystusie.
• 22 VIII – Najświętsza Maryja Panna, Królowa nieba i ziemi.
• 24 VIII – św. Bartłomiej (I w.), Apostoł, świadek Chrystusa w Indiach i Armenii, męczennik.

dnia: 2018-08-18 13:42

DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 12 sierpnia 2018

1. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.
2. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.
3. Dziękuję za kwiaty do kościoła wiernym z Kościelnej, wszystkim za przyjęcie pielgrzymów, rodzinie Smolągów za ciasto na stół plebański dla 50 osób.
4. Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.

• 14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz. Odpust w Górach Mokrych.
• 17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

dnia: 2018-08-11 12:55

OSIEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 5 sierpnia 2018
1. Jutro będziemy świętować tajemnicę Przemienienia Pańskiego, a w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.
2. Dziękuję za kwiaty wiernym ze Smykowa Dolnego, na przyszłą niedzielę proszę z ul Kościelnej nr nieparzyste , od plebani do Haliny i Władysława Szarleja.
3. Ofiary
4. W tym tygodniu przechodzą przez nasza parafie pielgrzymki ; w czwartek nocuje pielgrzymka radomska, w sobotę na Wąsoszu warszawska. Przyjmijmy serdecznie pielgrzymów.
5. Zamówiłem jeszcze Gościa Niedzielnego z artykułem o naszym jubileuszu.
6. Opiece Matki Bożej polecamy solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.
• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy.
• 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
• 11 VIII – św. Klara (1193-1253), Włoszka, naśladowczyni św. Franciszka z Asyżu, założycielka zakonu klarysek.

dnia: 2018-08-04 15:39