Ogłoszenia parafialne
zdjecie

Theotokos to „Bogurodzica” – imię nadane Maryi, która urodziła Bożego Syna. Artystka Ann Marie Campbell sama przygotowała farby temperowe na bazie żółtek jaj i sproszkowanych pigmentów z całego świata, do których dodała płatki 23-karatowego złota i kryształy Swarovskiego. Piękna ikona, która w ten sposób powstała, jest jednym z ulubionych obrazów samej artystki.
Theotokos, Ann Marie Campbell, 2010.https://pl.aleteia.org/2017/05/01/najpiekniejsze-malarskie-przedstawienia-matki-bozej-zdjecia/

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCY 29 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
2. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe. .Zachęcamy do modlitwy także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
3. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej. W tym dniu o godz. 11.30 w kościele w Fałkowie Bierzmowanie gimnazjalistów.
4. 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Wizyta sakramentalna u chorych od 9.00.
6. W pierwszą sobotę miesiąca czcimy Niepokalane Serca Maryi.
7. W niedzielę o 11.00 I Komunia św.
8. Dziękuję Janowi Kuzdakowi i Tadeuszowi Chojnackiemu za montaż okna dachowego na plebanii i obróbki blacharskie kominów.
9. Dziękuję za pomoc w pracach ogrodowych : z Wąsosza :Józef Muskała, Banaszczyk Justyna, Gawron Monika, Auguścik Katarzyna, Sztandera Stanisław, z Osnowy : Szczygieł Monika, Baran Jolanta, Jan Stolecki.
10. Ofiary:a/ Kościelna – 430, b/Osnowa – 650,c/Gustawów -50, d/Smyków- 560, e/Stanisławów – 100, f/ Szreniawa- 100
11. Błogosławieństwa Bożego przyzywamy dla solenizantów i jubilatów.
12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 4 V – św. Florian (ok. 250-304), rzymski żołnierz i męczennik pochodzący z terenów dzisiejszej Austrii, patron strażaków i hutników.


Zapowiedzi 11.30 Miłosz Domański, kawaler z Czermno Kolonia , par tut.
Katarzyna Strzelczyk, panna z Miejska Dąbrowa , par. Głowaczów ,
zap.II

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-27 06:32
zdjecie

CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY 22 kwietnia 2018
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
2. Jutro, w uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, modlimy się za naszą Ojczyznę.
3. W środę przypada święto św. Marka, Ewangelisty. Jest to tradycyjnie dzień modlitw o urodzaje.
4. Szanowni Kandydaci do Sakramentu Bierzmowania
zapraszam we wtorek, 24 kwietnia na godz. 16.00 do kancelarii parafialnej, na indywidualną rozmowę kwalifikującą do przyjęcia Sakramentu. Przynosimy Dzienniczek praktyk religijnych kandydata. Nieobecność spowoduje wykluczenie kandydata.
5. Ofiary : a/ Kolonia i Olszamowice u P. Kołodyńskiej – 170 zł, b/ NN Wąsosz- 50. c/NN- Zasadzie 300, d/Rodzice dzieci I- komunijnych 600 , e/NN Kościelna 100.
6. W przyszłą niedziele licealiści II LO w Końskich pochodzący z naszej parafii będą zbierać ofiary na stypendia dla uczniów potrzebujących pomocy. (http:/stypendia.mikolaj.org.pl).
7. Dobry Pasterz niech prowadzi solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

Na zdjęciu Biedny Pasterz czasów obecnych… « Krzysztof OSUCH, SJ –

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-21 11:50
zdjecie

Trzecia niedziela Wielkanocna 15 kwietnia 2018
Ogłoszenia parafialne
1. W dniach od 15 do 21 kwietnia br., we wszystkich kościołach naszej Ojczyzny, pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II, przeżywamy X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego hasłem są słowa skierowane do Apostołów przez zmartwychwstałego Jezusa: „Weźmijcie Ducha Świętego” (J 20,22).
Tegoroczny Tydzień Biblijny rozpoczyna się w niedzielę 15 kwietnia 2018 roku. Jest z nim związane Drugie Narodowe Czytanie Pisma Świętego, które swoim przesłaniem: „Weźmijcie Pismo Święte” jak i wybranymi do wspólnotowej lektury tekstami z Listu św. Pawła do Rzymian, nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Gorąco zachęcam, aby ten czas zaowocował w nas, indywidualnym i wspólnotowym pochylaniem się nad Biblią. Niech stanie się on również okazją do tego, aby medytując Słowo Boże, dziękować Panu Bogu za sto lat niepodległej Ojczyzny.
Na przepełnione mocą Ducha Świętego przeżywanie Niedzieli i Tygodnia Biblijnego oraz Drugiego Narodowego Czytania Pisma Świętego indywidualne, w rodzinach, w grupach biblijnych istniejących pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w naszej diecezji – z serca błogosławię. Biskup Henryk Tomasik.
2. W najbliższą sobotę 21 kwietnia 2018 r. w diecezji radomskiej odbędzie się Dzień Bierzmowanych. Proszę rodziców by dopilnowali młodzież z kl III Gimnazjum aby pojechali z ks. Marcinem, katechetą do Pardyża - Wielkiej Woli.
3. W poniedziałek o g.19.00 na plebanii, spotkanie Komitetu Organizacyjnego Jubileuszu 500-lecia Parafii. Komitet tworzą: Przewodniczący Honorowy : Ks.bp. Henryk Tomasik, członek honorowy ; P.Józef Jakubowski z Warszawy, przewodniczący: Ks. proboszcz ,członkowie: Parafialna Rada Ekonomiczna oraz po jednym przedstawicielu: Szkoły, Straży, Caritas, Kręgu Biblijnego, Kręgu Rodzin, Róż Różańcowych.
4. W IV niedzielę wielkanocną, zwaną niedzielą Dobrego Pasterza, Słowo Boże wygłosi przedstawiciel Wspólnoty Świętego Jana Pawła II z Przedborza. Chcę aby trwałym i żywym pomnikiem św. Jana Pawła II była Wspólnoty Jego imienia w naszej parafii.
5. Jutro 91 urodzin Papieża Benedykta XVI
6. W sobotę o godz. 16.30 nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu z towarzyszeniem naszej scholii.
7. Zmiany „techniczne” w niedzielnej liturgii mszy św. aby bardziej służyła spotkaniu z Jezusem Chrystusem we wspólnocie Kościoła. Mianowicie : 5 minut przed mszą św. P .Organista "wyświetli" porządek mszy św. na nowy tydzień oraz ogłoszenia parafialne (będą też umieszczone na tablicy ogłoszeń).Ważne ogłoszenie zostanie podane po modlitwie po-komunijnej.
8. Sprawy kancelaryjne: w niedzielę tylko po mszy św. W dni powszednie po mszy św. , gdy zaś msza św. jest celebrowana wieczorem : od 17.30 do 17.45 .
9. Od nowego roku w dni powszednie tylko jedna msza św. Będzie możliwość włączania swoich intencji do mszy tzw. zbiorowych na nabożeństwach : fatimskim, do św. Jana Pawła II i od listopada do kwietnia raz w miesiącu na Nowennie do NMP Nieustającej Pomocy, będzie też możliwość zapraszania ks. proboszcza z Machor
10. Rozdanie żywności z Kieleckiego Banku Żywności w sobotę 21 kwietnia od 8 do 10 z magazynu na plebanii.
11. Ofiary : rodziny Przepiórów i Gumiennych z Zasadzia – 40 zł. Taca w przyszłą niedzielę na Seminarium Duchowne w Radomiu.
12. Solenizantom i jubilatom życzę obfitych łask Bożych
13. Wójt Gminy Fałków i Przewodnicząca Rady Gminy w Fałkowie z a p r a s z a j ą na uroczystości obchodów 75 rocznicy śmierci członków rodziny Olszewskich i rodzin pochodzenia żydowskiego, zamordowanych przez hitlerowców w czasie II Wojny Światowej, w dniu 16 kwietnia br o godz.11.00.
Zdjęcie ze zbiorów prywatnych, Bożę Ciało w Czermnie

Zapowiedzi przedślubne
Mariusz Paweł Muła ,kawaler z Bieniowa, par. Bieniów
Weronika Czechowska, panna z Czermna, par.tut. zap.II

Miłosz Domański, kawaler z Czermno Kolonia , par tut.
Katarzyna Strzelczyk, panna z Miejska Dąbrowa , par. Głowaczów , zap.Idodał: Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-14 23:16
zdjecie

Druga NIEDZIELA WIELKANOCY 8 kwietnia 2018
CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj rozpoczyna się w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia, przez ten czas otaczamy szczególną modlitwą tych, którzy na co dzień zajmują się działalnością charytatywną w naszej parafii. Wspieramy dzieła Caritas.
2. We wtorek, w 8. rocznicę katastrofy smoleńskiej polecimy Bogu tych, którzy zginęli pod Smoleńskiem, oraz będziemy modlić się w intencjach naszej Ojczyzny.
3. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną, , o godz.9.00 dzieci klasy trzeciej odnowią przyrzeczenia chrzcielne przed I Komunią św. (przynosimy świece od chrztu św.) .
4. Ofiary na dekoracje Grobu Pańskiego -1690 zł ( koszt paschał , świece ( woskowo – parafinowe , kwiaty, baner ze św. Stanisławem Kostką – 1170 zł)
5. Akcja Żonkil( palemki, pisanki) pomoc na leczenie onkologiczne Caritas -609 zł
6. Ofiary na prace NN Zasadzie-50zł,NN Kolejowa 50zł
7. Niech Pan Jezus okazuje łaskę miłosierdzia solenizantom i jubilatom tego tygodnia.


Zapowiedzi g.11.30 zapowiedź I Mariusz Paweł Muła k. m.Bieniów par. Bieniów
Weronika Czechowska p.Czermno par.tut.
dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-07 18:48
zdjecie


ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msza w dzień

1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz.9.00
4. Codziennie po pierwszej mszy św. odmawiamy Nowennę do

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-02 07:51


ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
Msza w dzień

1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.
2. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
3. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek sakramentalne odwiedziny chorych od godz.9.00
4. Codziennie po pierwszej mszy św. odmawiamy Nowennę do

dodał: ks. Jerzy Rozmysłowski
dnia: 2018-04-02 07:48

Archiwum ogłoszeń

^^Do góry