Niedziela Palmowa 2018.
1. W Wielki Czwartek rozpoczynamy święte Triduum Paschalne. O godz. 18.00 uroczysta msza Wieczerzy Pańskiej- pamiątka Ostatniej Wieczerzy i ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa, Po nabożeństwie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza Adoracji .Po zakończonej liturgii zapraszam do adoracji Róże Różańcowe.
2. Wielki Piątek — dzień śmierci Pana Jezusa- post ścisły, nie ma dyspens.
a/o g. 16.00 gromadzimy się na drodze krzyżowej przy krzyżu na cmentarzu, stacje w tych samych miejscach co ubiegłych latach.
b/o 17.00 celebracja Mąki Pańskiej i adoracja krzyża/ ofiary na miejsca święte w Jerozolimie/ Komunia św. i przeniesienie Pana Jezusa do grobu.
c/ Od godz. 20.00 śpiew Gorzkich Żali , adoracja do godz.21.30.

3.Wielka Sobota cały dzień możliwość adoracji – przerwa na sprzątanie od 12.30- 15.00
a/Poświęcenie pokarmów: w kościele od 8.00 — 9.00
od godz.9.00 Wąsosz, Smyków, Gustawów, Pikule, Stanisławów, Szreniawa
b/o godz. 18.45 zapraszam na adoracje dzieci ( szczególnie przygotowujące się do I Komunii św). , pod kierownictwem Pani Katechetki.
c/Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o g. 19.30 , gromadzimy się przed kościołem gdzie odbędzie się obrzęd poświęceniem ognia i uroczyste wejście z Paschałem do świątyni, dalej Liturgia Słowa, Liturgia chrzcielna( przynosimy świece chrzcielne) i msza św. wigilii paschalnej.
d/ O godz. 22.00 zapraszam na adorację uwielbiającą Pana Jezusa prowadzoną przez Scholę , Krąg Biblijny i kandydatów do Bierzmowania, Adoracja Pana Jezusa trwa do godz. 24.00
 Na zabezpieczenie trasy podczas drogi krzyżowej, stróżowanie przy Grobie oraz procesję rezurekcyjną zapraszam druchów Strażaków.
4.Rezurekcja wielkanocna o g. 6.00. Msze św. o godz. 9.00, 11.30
5.Poniedziałek wielkanocny— msze o godz.7.30, 9.00, 11.30

6.Ofiary na: a/ kościół, b/ na dekoracje Grobu Pańskiego:, c/ ogrzewanie kościoła –
1395 zł
7. Dziś możemy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego: przez 9 miesięcy modlimy się za dziecko jedną tajemnicą różańca i odmawiamy modlitwę adopcyjną( będą ministrantów).
8. Solenizantom i Jubilatom życzę obfitości łask Bożych.

dnia: 2018-03-24 10:34

PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018
1. Jutro przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła.
2. Za tydzień Niedzielą Palmową Męki Pańskiej rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na początku każdej Mszy Świętej pobłogosławimy palmy.
3. Dziękuję za ofiary: a/ prace, /b dekoracje.
4. Składam podziękowania : a/ Dyrektor Szkoły podstawowej i nauczycielom za pomoc w przeprowadzeniu rekolekcji szkolnych, b/ rodzinie Smolągów za ciasto na stół plebański.
5. Proszę zgłaszać chorych do spowiedzi na Wielkanoc - odwiedziny 26.03 od godz.12.00.
6. Caritas Diecezji Radomskiej, kontynuuje akcję „Pola Nadziei”. To międzynarodowa akcja mająca na celu pomoc osobom chorym na raka. Ma nas solidaryzować z ludźmi cierpiącymi, oczekującymi opieki w trudnym dla nich okresie. Dodatkowo chcemy pozyskać fundusze na specjalistyczny sprzęt do wypożyczalni i otworzyć kolejne wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego na terenie diecezji . Nasze dzieci będą sprzedawać wykonane przez siebie palemki i pisanki, ofiara pójdzie na ten szczytny cel.
7. W GN polecam :a/o mistyku, odprawiającym Eucharystię w taki sposób, że niewierzący uciekł z obawy przed nawróceniem, czyli dalszy ciąg wielkopostnego cyklu o św. o. Pio, b/ Daniel Ange - weszliśmy w wielka walkę czasów ostatecznych: o tonącej Europie i mocy modlitwy dzieci
8. Solenizantom i jubilatom życzę Opieki Bożej

Zapowiedzi: I. Mariusz Wojnicki k. z Radoszyc,par Radoszyce i Martyna Młynarczyk p. z Wąsosza, par. tut. :1- sza
II. Adama Maciejowski k. z Woli Szkuckiej par, Fałków i Sylwia Michalska p. ze Smykowa, par.tut. :1.sza